Britanya Rüyası ile Büyük Britanya Turu Bu Yıl Hangi Tarihlerde Gerçekleşiyor?

Türkiye’de rotasında eşi benzeri olmayan Britanya Rüyası, bu yıl 17 Ağustos – 26 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

Tek seferde İngiltere, Galler, K. İrlanda, İskoçya ve İrlanda’yı baştan sona keşfedeceğiniz Britanya Rüyası’nda birçok sürprizde sizi bekliyor. Yerel rehber eşliğinde Orta Çağ, Georgian, Jacobiyen mimarisinin izlerini sürüp İngiliz kültürünün sırlarını keşfedeceksiniz. Britanya Rüyası nedir diye merak edenleri ilgili yazımızı okuyabilirler.

Film karelerinde sıkça görüp iç çektiğimiz mimarisiyle, kültürüyle görenlerin dikkatini çeken Britanya coğrafyasında 10 gün boyunca sürecek turumuzda 5 ülke 15 şehir sizleri bekliyor. Rüya gibi yolculuğa çıkmadan tanıtım filmimizi izlemek isterseniz tıklayın.

İstanbul-Londra uçuşlarını British Airways farkıyla aktarmasız olarak gerçekleştireceğimiz Britanya Rüyası, Harry Potter, Doctor Who, Sherlock Holmes dizi ve filmi tutkunlarını rüya gibi turla buluşturuyor.

4 yıldızlı otellerde, 2 kişilik odalarda konaklayacağınız her gece konaklayacağınız (9 gece konaklama) Britanya Rüyası’nın ücreti ise 1890 €.

Britanya Rüyası ile göreceğimiz şehirlerin bazılarını yakından tanıyalım:

Görenleri ortaçağ mimarisi, katedralleri, kaleleri, sahil köyleri, uzun kumsalları, dağları ile büyüleyen İrlanda’nın başkenti Dublin’de birçok sürpriz sizi bekliyor. Kraliçe Elizabeth I tarafından yaptırılan dünyanın en büyük kütüphanelerinden biri olan Trinity Kolej Kütüphanesi, peri masallarından fırlamış etkisini yaratan Dublin Kalesi, dünyanın en büyük kapalı belediye parkı olan Phoenix Park, İrlanda tarihine ışık tutan İrlanda Ulusal müzesi ziyaretçilerini bekliyor.

Avrupa’nın en zengin ve dünyanın ise altın en zengin şehri olan Londra, her yıl 250 festivale ev sahipliği yapıyor. Kuleler, saraylar, köprüler, kilise ve katedrallerin yanı sıra şehrin neredeyse yüzde 40’ını oluşturan yeşil alan ve parkları ile tam bir Avrupa şehri olan Londra sizi bekliyor. Londra’nın simgesi olan Tower Bridge, Thames Nehri kenarında yer alan 900 yıllık heybetli London Tower, İngiltere’nin en meşhur saat kulesi Big Ben, Londra manzarasını kuşbakışı seyredebileceğiniz London Eye, meşhur balmumu müzesi Madame Tussauds, önemli kutlamaların meydanı olarak bilinen Trafalgar Meydanı ve dünyanın en önemli müzelerinden olan British Museum ziyaretçilerini bekliyor.

Jacobiyen mimarinin izlerini süreceğiniz Birmingham, The Beatles müzesine ev sahipliği yapan ve modern müziğin hazine şehirlerin olan Liverpool, sanayi devrimin lokomotif şehirlerinden Manchester, üniversite şehri Oxford ve daha birçok şehir sizi bekliyor.

Çok sayıda doğal ve tarihi güzelliğe ev sahipliği yapan Glasgow, baş döndüren tarihi eserleriyle, sanat ve bilim galeriyle yemyeşil coğrafya üzerine kurulmuş tam bir ada şehri. Antika düşkünlerinin vazgeçilmezi Riverside Müzesi, şehrin en popüler en büyük parkı Pollok Country Park, şehrin simgesi olan Glasgow Tren Garı, şehrin canlı ve renkli köşesi olan George Meydanı ve daha birçok sanat galerisi, tarihi eser ziyaretçilerini bekliyor.

Tüm yıl devam eden festivalleriyle birçok kişinin ilgisini çeken Cardiff, Galler’in başkentidir. Tarihi dokuyla teknolojiyi uyumlu bir şekilde kaynaştıran Cardiff’te, tarihi Roma dönemine kadar uzanan Cardiff Kalesi, Galler’in tarihine ışık tutan Ulusal Müze, dizi tutkunlarının favorisi olan Doctor Who’nun birçok bölümünün çekildiği Cardiff’te sizi özel geziler bekliyor.

İskoçya’nın başkenti olan Edinburgh, Georgian ve Orta Çağ mimarisiyle adanın en gözde şehirlerinden. UNESCO Dünya Mirası listesine alınmış olan Edinburgh’ta, heybetli görünümüyle dikkat çeken Edinburgh Kalesi, bitki koruma projesi kapsamında kurulan Royal Botanic Garden, Kraliyet ailesinin İskoçya’daki konakladığı yer olan Holyrood Sarayı, dünyanın en büyük yazar anıtı olan Scott Anıtı, şehrin en önemli turistik noktası olan Kraliyet Yolu (Royal Mile), şehri kuşbaşı görmek için en özel yer olan Calton Hill ziyaretçilerini bekliyor.

Şirin görünümüyle dikkatleri çeken ve Shakespeare’nin doğduğu ev sahipliği yapan Stratford-upon-Avon’a, üniversite ve liman kenti olan Swansea’ya, açık hava etkinliklerinin odak noktalarından olan Rosslare, Kuzey İrlanda’nın başkenti, müzeleriyle, sokak sanatlarıyla öne çıkan şehri Belfast şehirleri de sizleri bekliyor.    

Kuzey, Britanya seni bekliyor. Hayallerini erteleme, koltuğunu kaptırma!

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP