İskandinav Rüyası Bu Yıl Hangi Tarihlerde Gerçekleşiyor?

Kuzey Avrupa turumuz olan İskandinav Rüyası bu yıl dört farklı tarihte gerçekleşiyor. Üç farklı tarihin kontenjanı dolarken 15 Ağustos – 29 Ağustos turu tarihi katılımcılarını bekliyor.   

İş dünyasından bunalanların, Kuzey’de macera arayanların, doğaya hasret olanların tercihidir Kuzey Avrupa turları. Norveç fiyortlarının büyüleyiciliği eşliğinde, Vikinglerin ayak izlerin takip ederek İskandinav mitolojisine tanık olacağınız Kuzey ve Baltık Denizlerinde gün doğumunu izleyeceğiniz, İskandinav ülkelerinin popüler şehirlerini göreceğiniz İskandinav Rüyası turunda sizi birçok sürpriz bekliyor. İskandinav Rüyası turu ile ilgili ayrıntılı tanıtım yazımızı okuyabilirsiniz.  

Huzurlu yaşamın, sakinliğin ve sadelikte estetiği bulmanın tam orta yeri Oslo, Norveç’in fiyortlarına açılan renkli şirin kapı Bergen, ilkokuldayken resim derslerinde çizdiğimiz meşhur dağ kulübesi, dağların arasından akan nehir temalı resimlerin gerçek hali Flam, Vikinglerin izinde Norveç fiyortlarının büyüleyicisi şehirleri Kaupanger ve Gudvangen, doğası ve şelalesiyle içimizde huzur oluşturacak Twindefossen şehirleri Kuzey’in kalbinde sizi bekliyor.

Peki, başka nerelere mi gidiyoruz? Kuzey’in Venedik’i olarak taçlandırılan görkemli mimarisiyle görenleri büyüleyen Stockholm, dünyanın en mutlu halkı olarak nitelendirilen Danimarkalıların kalbi olan şehir Kopenhag, Finlerin huzuru bulduğu müzelerin pastel tonlarda renklerle buluştuğu Helsinki, Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan Baltık Denizi’nin tacı Tallinn, derin kültürel birikimiyle sanatsal güzellikleriyle Letonya’nın başkenti Riga, Sovyet mimarisinin, kültürünün izlerini gözlemleyebileceğiniz Litvanya’nın başkenti Vilnius, efsanevi Drakula hikayeleriyle nam salmış Bran Kalesi ve Romanya’nın başkenti Bükreş, Bulgaristan’ın sahillerinde Karadeniz’e selam duran şirin şehir Varna, Polonya’nın başkenti Varşova, tarihiyle görenleri etkileyip geceleriyle parıldayan Krakow ve Avrupa’nın en güzel ikinci şehri diyebileceğimiz Polonya’nın saklı cenneti Gdansk, Almanya’nın tarih bilinci, başkenti Berlin, masallardan fırlamış Kafka’nın Vltava Nehri’nden Karl Köprüsünü selamladığı Prag ziyaretçilerini bekliyor.

İskandinav Rüyası ile Kuzey Avrupa turunuzda otobüs, gemi ve uçak yolculuklarını bir arada yapacaksınız. 10 gece konaklamalı turunuzun son günün Prag’ta masal gibi bir gün geçirecek ve sonrasında THY ile İstanbul’a uçacaksınız.

Kuzey’e yelken açmak, doğanın ve tarihin kucağına kendinizi bırakmak istiyorsanız İskandinav Rüyası tam size göre!

Hayallerini erteleme! #koltuğunukaptırma          

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP