Avrupa Rüyası Turunda Yapabileceğiniz Ücretsiz Etkinlikler

Avrupa Rüyası ile otobüsle Avrupa turunda bu kıtada yapılacak şeyler neler olabilir diye düşündüğünüzde aklınıza ilk gelen şey, ücretsiz aktivite olmalı! Aklınıza ilk gelen klişe cümle “hayatta en güzel olan şeyler bedava olanlardır” olabilir! Bu kadar klişe olmasına bakmayın çünkü altında bir gerçeklik olmasa bu kadar tutmazdı. Seyahat ederken genellikle en unutulmaz ve en güzel anılar para ödenmeden yapılan şeylerden oluyor. Aşağıda da sizler için seçilmiş, çok güzel hatıralar bırakacak ücretsiz aktivite bulacaksınız.

İŞTE, AVRUPA TURUNDA YAPABİLECEĞİNİZ ÜCRETSİZ AKTİVİTE LİSTESİNİN İLK BÖLÜMÜ!

 

1.SACRE COEUR BAZİLİKASI’NDAN PARİS’İN MUHTEŞEM MANZARASI

Paris’e gelenlerin çoğu Eyfel Kulesi’ni görmek istediklerinde hem uzun bekleme sırası hem de yüksek ücreti yüzünden hayal kırıklığına uğruyorlar. Ama Paris’i görebileceğiniz daha güzel bir yer var ve neredeyse tamamen ücretsiz. Montemartre’nin hemen dibindeki Sacre Coeur. Bazilikadan yukarıya çıkmak için çok ufak bir ücret ödüyorsunuz ancak katedrale çıkan bu merdivenlerin sonunda tepedeki manzara kesinlikle nefes kesici!

 

2.BUCKİNGHAM SARAYI’NDAKİ ASKERLERİN NÖBET DEĞİŞİMİ

Londra’da yer alan Buckingham Sarayı’ndaki Kraliçe muhafızları her gün sabah 11.30’da nöbet değişimi yapıyor. Tamamen ücretsiz olsa da çok kalabalık olduğundan biraz erken gitmekte fayda var yoksa iyi bir yer tutamıyorsunuz. Avrupa’nın en gözde aktivitelerinden biri olduğundan kalabalığın çok fazla olacağını söylememize gerek yok sanırım.

 amsterdam

3.AMSTERDAM’DA RİJKSMUSEUM BAHÇESİ TURU

2003-2013 yılları arasında yenileme çalışmaları için ziyaretçilere kapalı olan Rijksmuseum’u görmek isteyenler ancak müzenin bahçesi ile yetinmek zorunda kalıyorlardı. Ücretsiz bir bilgi broşürü sayesinde hiçbir yerde para ödeyerek bile göremeyeceğiniz güzellikte tarihi hazineleri bulabilirsiniz. Hafta sonları açık olmadığını not olarak alabilirsiniz.

 roma

4.ROMA FORUMU’NDA ZAMAN YOLCULUĞU

Tarih kitaplarından çok görmüş olabilirsiniz ama Roma’da canlı canlı orada bulunabilir ve bunun için hiçbir ücret ödemezsiniz. Antik dönemlerde burası arena olarak kullanılıyordu ve siz de dolaşırken kendinizi zamanda yolculuk yapıp o dönemlerde yaşamın nasıl olduğunu düşünerek geçirebilirsiniz.

 tate modern

5.TATE MODERN VE BOROUGH YEMEK PAZARI’NDA PİKNİK

Bu iki aktivite Londra’da yan yana bulunuyor. Tate Modern oldukça ilginç sanat eserlerini sergilerken Borough Yemek Pazarı ise özellikle cuma ve cumartesi günleri gezmek için çok eğlenceli bir yer. Bir gününüzü buradan ucuza yiyecek alıp güzel bir piknik yaparak geçirebilirsiniz.

Avrupa Rüyası’nın birbirinden güzel Avrupa turu rotalarından birine katılmayı düşünüyorsanız, bu listeyi es geçmeyin! Listenin devamı bir sonraki yazıda!

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP