Balayı Turu Arayanlara Rüya Gibi Rotalar

 Balayı turu aramak bazen uğraşlı, bazen ise oldukça keyifli bir durum. Sevdiğiniz insanla çıkacağınız bu eşsiz macerada, hem dinlenebileceğiniz, hemde çevrenizdeki diğer kişilerden uzaklaşabileceğiniz bir serüven olsun istersiniz. Bu sebeple uzak yerlere gitme isteği doğar içinizde. Bugün bizler de size, uzaklarda gizli saklı kalmış eşsiz rüya rotaları yazdık. 

bali

Bali-Endonezya

Özellikle son yıllarda balayı rotaları için Bali hayli revaçta bir lokasyon. 17,500 adası olan Endonezya’nın Bali adasında 4 milyon kişi yaşıyor. Oldukça büyük bir ada burası. Ama bunca kalabalığa rağmen hala ıssız yerleri bolca bulunan Bali’nin, denizi-kumu-güneşi çok büyüleyicidir. Bunun dışında Hinduizm dininin Müslüman Endonezya’daki en önemli adasıdır. İnsanları güleryüzlü, yemekleri lezzetli, sahilleri tertemiz yani Bali’ye gitmek için çok neden bulabilirsiniz.  Buraya gitmenin en iyi taraflarından biri de fiyat olarak çok makul olması. Son olarak Endonezya bizden vize istiyor ancak kapıda veriyorlar. Kolayca seyahat edip güzel anılar biriktirebileceğiniz rotalardan birisi Bali.

koh samui

Koh Samui-Tayland

Egzotik adaların en güzellerinden birisini Tayland. Kültürü ve toplumu ile sizi kendisine hayran bırakacak bir yer. Egzotik ve tropik adaları, özellikle lezzetli deniz mahsullü yemekleri, tropik meyveleri, bembeyaz kumlarla bezeli sahilleri, harika gece hayatı, muhteşem Tayland masajı ve daha niceleri burası gerçekten balayı için muazzam bir yer. Burada isterseniz çılgınlarca eğlenebilir ya da sakinlik istiyorsanız oldukça dingin bir balayı yaşayabilirsiniz. Motor kiralayıp ve adayı karış karış dolaşabilirsiniz hatta özellikle Moonlight Party dönemine denk gelebilirseniz harika olabilir. Bir motorla köy köy, kasaba kasaba gezebilirsiniz. 

el nido

El Nido-Filipinler

Eğer ki balayında olabildiğince yalnız ve baş başa kalmak isterseniz ve sakinlik ıssızlık isterseniz burayı tercih edebilirsiniz. Burası kesinlikle keşfedilmemiş bir yer. Dalga sesinden, rüzgârdan başka hiç bir şeyin olmadığı bir yer. Bembeyaz kumları, turkuaz denizi ve rengârenk resiflerin her çeşidini görebileceğiniz müthiş bir yer. Dünya henüz keşfetmemişken bir an önce görülmesi gereken yerlerden. 

zanzibar

Zanzibar-Tanzanya

Tanzanya‘nın kıyısında yer alıyor. Özellikle Nungwi kasabası ile balayı çiftlerinin vazgeçemediği yeni bir durak. Turkuaz rengi okyanusu, yavaşça batan günbatımı, mis gibi Hint okyanusu ile nam yapmış bir yer. Deniz mahsulleri mutlaka tadılması gereken yiyeceklerin başında geliyor. Tanzanya bizden vize istiyor ancak kapıdan alınabiliyor. Avrupa Rüyası Zanzibar turu ile eşsiz bir tura çıkabilirsiniz.

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP