14 Şubat Sevgililer Gününde Nereye Gitmeli?

Avrupa'da bazı çarpıcı şehirlerde romantik bir kaçamak için ihtiyacınız olan tüm malzemeler var; bello İtalyan mimarisi, Avusturya barında cazibe merkezleri ve Fransız mutfağından lezzetler...14 Şubat Sevgililer Günü, her yerdeki sevgililerin özel bir yemeği veya romantik bir haftasonunu birlikte paylaştığı bir zaman. Avrupa'daki en romantik şehirlerden bazıları Paris, Viyana ve Venedik'tir, bu nedenle eşiniz veya sevgiliniz için Avrupa'da bir Sevgililer Günü sürprizini planlıyorsanız; işte 14 Şubat'ta sevgilini nereye götürmelisin sorusunun cevabı:

İkonik Işıklar Şehri Paris'te Romantizmi Keşfedin!

Paris şehri ile başlayalım, Avrupa'nın en romantik şehirlerinden biri olduğu söyleniyor. Şehir gün geçtikçe güzel, yerler aydınlatıldığı zaman karanlıktan sonra gerçekten büyülü. İkonik Eyfel Kulesi'nin ışığı altında el ele yürüyebilirsiniz; bu ne kadar romantik!
Indoor aktiviteler arasında, Venüs ve Milo heykelinin Correggio'nun Venüs ve Aşk Tanrısı resminde bir Styr ve Veronese'nin The Wedding at Cana sanat eseri ile heykellerine hayranlıkla bakabileceğiniz Louvre bulunmaktadır. Neden Montmartre'deki Place des Abbesses'teki büyük bir eser olan 'Seni Seviyorum' Duvarını (Le Mur des Je T'Aime) ziyaret etmiyorsunuz? Duvar 250 dilde aşk ilanı ile kaplı!
Büyük ekranda sık sık yer alan Gare de Lyon istasyonundaki çarpıcı Le Train Bleu restoranda bir masa ayırtın. Güzel freskler ve yaldızlı pervazlar duvarları ve tavanı kaplar ve ışıltılı antika ışıklarla kapatılır. Roman / müzikal The Phantom of the Opera'nın kurduğu muhteşem Palais Garnier Opera Binası'nda mükemmel romantik akşamın tadını çıkarabilirsiniz.

 sevgililer günü viyana

Sevgililer Gününü Viyana'da Geçir!

Tarih, zengin ihtişam, harika yemekler ve belki de kar yağışı, Avusturya'nın Viyana kentindeki eski Habsburg sarayları, romantik bir Sevgililer Günü kaçamağı ziyaret etmek için harika olanaklar sunuyor.
Restaurant Korso'da, kremsi savoy lahanası veya ıstakoz grateniyle dana eti gibi zengin Avusturya mutfağı eşliğinde yemek yiyin. Şehir manzaraları etrafında atlı romantik bir at arabası gezisine çıkın veya ünlü Filarmoni Orkestrası'nın muhteşem Musikberein'de sahne alması için bilet rezervasyonu yapın.

 sevgililer günü roma

Aşk hatıralarınızı Roma'da anın!

Roma'nın 'Ebedi Şehri', sevgilinizi Avrupa'daki Sevgililer Günü için sürpriz bir muamele gösterebileceğiniz harika bir yer. 2.000 yıldan fazla geçmişe ve dünyanın en ünlü simge yapılarına sahip olan Roma'da, görülecek ve yapılacak çok şey vardır.
Güzel Cavialieri Hotel'de kalın ve Tiepolo tablolarıyla çevrili Avrupa tarzı ikindi çayının tadını çıkarın. Vatikan Müzeleri bir günü geçirmek için harika bir yer. Alternatif olarak, Barok bölgesini keşfedin, Trastevere'nin Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürüyün ve dönüşünüzü sağlamak için Trevi Çeşmesi'ne para atmayı unutmayın! Sevgililer Günü, bu büyük şehrin romantik tarafını gözler önüne seriyor ve kesinlikle aşk aşkı dolu çiftler için Roma'yı ziyaret etmek için en iyi zaman.

 sevgililer günü berlin

Berlin'de kültürün içine dalın!

Berlin, Avrupa'daki en iyi romantik bir şehir değildir, ancak karanlıkta rahat mahzen barlarında takımak, gün boyu alışveriş yapmak ve gezmek için harika bir şehirdir. Unutulmaz bir romantik gezi için bir şişe tatlı Alman şarabıyla samimi bir konuşma yapan çağdaş Ars Vini'de acayip peynir fondülerinin tadını çıkarın.

 sevgililer günü venedik

Venedik'i ziyaret edin!

Venedik kanallarında romantik bir şekilde bir gondolda süzülün veya bu tarihi kentin çok tipik olan dar sokaklarında birlikte kaybolun. Doğu'nun Batı ile buluştuğu zengin bir ticaret merkezi olan saray, kilise, sanat eserleri ve müzelerin zengin bir mirasına sahiptir. Büyüleyici Piazza San Marco'yu keşfedin ve mum ışığında gurme İtalyan mutfağında yemek yiyin. Çok az yer romantik kaçamaklar için bu tarihi kanal kentinden daha uygundur, bu yüzden teklifler için bu kadar popüler bir yer bulamazsınız! Bu eşsiz kültürel cennetin romantik ortamı, Sevgililer Günü'nü Venedik'i ziyaret etmek için yılın en iyi zamanlarından biri yapıyor.

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP