ALIŞVERİŞ & YEMEK REHBERİ: BRUGGE

Brugge’de yapılacak o kadar çok şey var ki; gezerken alışveriş de yapıyorsunuz ister istemez. Çikolata, patates, dantel, bira müzelerine gidebilir, el yapımı oyuncak satan dükkanlara uğrayabilirsiniz. Hatta çocukluğunuzda izlediğiniz Tenten çizgi filminin de anavatanı burasıdır.

Bu arada dantellere “rahibe işi” demeleri beni çok şaşırttı. Meşhur Belçika birasını da rahip ya da keşişlerin yaptığını düşünürsek bu şehrin ticaretini adeta rahip ve rahibeler ele almış diye geçirdim içimden.

Çikolata kokuları zaten şehri dolaşırken sizi de etkisine alacağından girip çıktığınız her dükkandan birer tane çikolata almanız kaçınılmaz. Ayrıca şekerleme dükkanlarında Marsepein (Marzipan) adında şekerlemeler görürseniz bunun badem kurabiyesi olduklarını ve denemeniz gerektiğini söyleyelim. Yemeden dönmeyin hatta bize de getirin lütfen!

Alışveriş için en meşhur yer Steenstraat! Bu cadde üzerinde hediyelik eşya ve çeşit çeşit ürün bulabileceğiniz mağazalar var. Hema, içerisinde her ürünü bulabileceğiniz ucuz bir marka olarak tavsiyedir. Yemek için meydanlarda görebileceğiniz kafe ve restoranlar oldukça güzel menüler sunuyor size. Fakat yine de pahalı gelirse ara sokak lezzetlerini deneyin derim. İtalyan restoranlarına sıkça rastlayabilirsiniz. Pizzaları gayet lezzetli ve doyurucu. Bocca, yine bir İtalyan restoranı ve makarna satıyor. Makarnalar karton kutularda servis ediliyor, gerçekten çok lezzetli ve ucuz.

İpuçları:
· Simon Stavin Plein caddesindeki Chocolate Line’a git ve çikolatayı buradan al.
· Alışveriş için Steenstraat’a git.
· Dijver caddesinin sonundaki Vismarkt balık pazarına git.
· Sakın patates kızartması yeme. Çok tuzlu olduğu için yenmiyor.
· Grand Plaza’da çarşamba günleri kurulan pazara git.

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP