Aşıklar Şehri Paris'in En Romantik Adresleri

 Sevdiceğiniz ile otobüsle Avrupa turuna çıktınız ve işte sonunda Avrupa’nın en romantik kenti Paris’tesiniz. Günbatımını bir kadeh şarapla en iyi nerede izleyebileceğinizi veya nerede çimlere uzanıp Eyfel Kulesi’ne karşı romantik bir piknik yapabileceğinizi bilmiyor, nerelerde duygu dolu anlar yaşayacağınızı merak ediyorsanız, işte size sevgili ile Paris’te aşk tazeleme rehberi: Aşıklar Şehri Paris'in En Romantik Adresleri!

1 - Montmartre’nin daracık sokaklarında sakin bir yer bulun

Paris'in kuzeyinde yüksek bir tepede yer alan Montmartre, küçük kafeler ve dükkanlarla çevrili dar ve dolambaçlı sokaklarıyla çok şirin bir bölge. Salvador Dali, Claude Monet, Pablo Picasso ve Vincent van Gogh, Montmartre’de stüdyoları olan tanınmış sanatçılardandı. Ve Montmartre'nin sakin köşeleri her zaman romantik çiftlere ev sahipliği yaptı. Bugünse semtin Sacré-Coeur Merdivenleri gibi bölgeleri çılgın turist kalabalığı ile boğuşsa da iki kişilik sessiz bir yer bulmak için Montmartre’nin dar, Arnavut kaldırımlı sokaklarında dolaşmak hayli heyecan verici!

2 - Champs-Élysées'den Arc de Triomphe'ye doğru romantik bir yürüyüş yapın

Paris'in en ünlü caddesi, iki yanında ağaçların yapraklarını savurduğu Champs-Élysées'den Arc de Triomphe'ye doğru romantik bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Cadde boyunca yan yana dizilmiş restoran, cafe, tiyatro ve hediyelik eşya dükkânı ve elbette bol bol uluslararası üne sahip marka mağazası var. Kendinize veya sevgilinize şirin bir Paris hatırası satın alabilirsiniz de.

3 - Pont des Arts’a bir aşk kilidi asın

Dünyanın en popüler aşk kilitlerinin asıldığı Pont des Arts, son yıllarda köprünün yıkılma tehlikesi dolayısıyla aşk kilitlilerinden temizlenmek zorunda bile kaldı.  Bununla birlikte köprü hala Seine Nehri üzerindeki en popüler selfie duraklarından biri. Dele de la Cité'nin pitoresk manzarasına karşı, sokak müzisyenlerinin romantik tınıları eşliğinde sevgilinize güzel bir öpücük verebilirsiniz. Eğer Paris’e gelen aşıklardansanız Pont des Art’a asmak için bir asma kilit alıp anahtarını nehre fırlatmazsanız kesinlikle olmaz!

4 - Eyfel Kulesi’nin tepesinde evlilik teklifi?

Işık Şehri’nin 360° en iyi manzarasını sunan, 1.000 metre yükseklikteki Eyfel Kulesi, kuşkusuz evlilik tekliflerinin dünya üzerindeki en romantik adresi! Paris'in batısında bulunan Pont-Bir-Hakeim bölgesinin altında yer alan sütunlu yürüyüş yolunu ise, muhtemelen Paris'te Son Tango ve Inception filmlerinden tanıyacaksınız. Burası, Eyfel Kulesi'nin sağladığı sansasyonel zemin sayesinde çiftlerin düğün fotoğrafları için tercih ettikleri inanılmaz popüler bir yer. Eğer evlilik teklifi konusunda istediğiniz cevabı aldıysanız, kuleden inince bu tarafa yönelebilirsiniz!

5 - Lüksemburg Bahçeleri’nde tarihin ünlü aşıklarını selamlayın

Lüksemburg Sarayı'nı çevreleyen bahçeler yüzyıllar boyunca romantizmin mabedi olarak, ünlü çiftlerden Napoleon ve Josephine'den Jean-Paul Sarte ve Simone de Beauvior'a dek pek çok aşık ağırladı. 25 hektarlık yemyeşil bahçede, bugünün aşıkları hala nefis heykeller, zarif çeşmeler ve çiçek tarhları arasında dolaşıyor. Siz de onlardan biri olun.

6 - "Seni Seviyorum Duvarı”nda öpüşün

Wall of "I Love You's" olarak bilinen ve Paris'in 18. bölgesinde yer alan “Seni Seviyorum Duvarı”nın bulunduğu Le Mur Des Je T'aime, Frederic Baron ve Claire Kito tarafından yaratılan, aşıkların kentteki buluşma yeri. Montmartre’deki Abbesse Bahçesi’nin mavi çinili, 126 m2’lik alanı kaplayan duvarında, yüzlerce dilde ifade edilen bu duygu, huzur ve aşka ilham veriyor. 250 farklı dilde "Seni Seviyorum" yazılan duvar, iki sanatçının, sevgililer için bir buluşma noktası olması için kalıcı bir anıt olarak yaratılmış. Bu sanat eseri, aslında büyükelçiliklerin kapılarını çalıp komşularına güçlü sevgi duygusunu ifade eden sözleri soran ve bu sözleri 300 farklı dilde bir araya getirip bir defterde toplayan Frédéric Baron ve Claire Kito’nun fikrinin hayata geçmiş hali. Ne hoş değil mi!

7 - Saintle Saint Louis’de sevgiyle kucaklaşın

Île St. Louis yakınındaki Seine Nehri boyunca el ele yürüyüp, bir şişe şarap ve biraz peynir ile uzanıp karşıdaki tekneleri seyredin. Sevgilinizi sımsıcak kucaklamak ve muhteşem Paris manzarasının tadını çıkarmak için mükemmel bir yer. Saintle Saint-Louis, Paris'in zaman makinesi gibi, sizi 17. yüzyıla geri götürecek kadar büyüleyici.

8 - Parc des Buttes-Chaumont'ta aşkınızı ilan edin

Parc des Buttes-Chaumont'ın hemen hemen her yeri, gelen aşık çiftleri karşılamaya hazır bekleyen bir aşk mabedi gibi. Eski bir taşocağı olan parkın en yüksek noktası Belvedere, şahane bir Paris manzarasına sahip. Kendinizi bir peri masalının içerisinde gibi hissedeceğiniz, her mevsimi apayrı güzel ve romantik olan Parc des Buttes-Chaumont'ta, beyaz atlı prensinizin veya güzel prensesinizin ellerinden tutup aşkınızı ilan edin!

9 - Sevgilinizle Opéra Garnier'da bir performans izleyin

Eğer sanattan hoşlanan bir sevgiliniz varsa, otobüsle Avrupa turu sırasında geldiğiniz Paris’te akşam yemeği sonrası yapabileceğiniz en güzel şey, Opéra Garnier’da bir temsil izlemek. Nefes kesici güzellikte bir yapı olan Opéra Garnier, görkemli mimarisi, zarif heykelleri ve tarihi atmosferiyle kesinlikle sevgilinizi büyüleyecek. Hiçbir şey opera seven bir insan için, Opéra Garnier’da geçireceği bir geceden daha romantik olmaz!

10 - Place de la Concorde'daki Roue de Paris’te yıldızları izleyin

2000 yılındaki milenyum kutlamaları için Paris’teki Place de la Concorde'da kurulan ve 60 m’lik taşınabilir bir dönme dolap olan Roue de Paris’te aşk tazeleyebilirsiniz. Girişi meydandaki obeliske bakan dönme dolaba binip nefis Paris manzarası izlemenin keyfi, sevgilinizle birlikte yıldızlara uzanırken ikiye katlanıyor.

Avrupa Rüyası ile keyifle gezebileceğiniz Paris'te birçok romantik nokta var. Aşıklar Şehri’nin güzelliği, sevgilinizle birlikte romantizmin doruklarına çıkmanız için birebir! Gecesi ayrı, gündüzü ayrı romantik olan kentte, şahane bir seyahatin tadını sonuna kadar çıkarın!

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP