Avrupa Başkentleri Popüler Spotify Listeleri

Birçok müzik türüne ve şarkılara ulaşabildiğimiz spotify, tüm dünya vatandaşlarının ezgilerde buluştuğu bir platform. Avrupa turu, Balkan turu veya Britanya turu ile farklı bir şehre geldin. Bulunduğun popüler şehrin havasını solumak ve atmosferini tam hissetmek adına bu şehirdeki insanların ne dinlediğini merak ediyor olabilirsin.

paris-spotify

En Popüler Şehirler ve Spotify Listeleri

Paris

Klişe görünebilir, ancak Paris her zaman birçok kişi için Avrupa'nın en güzel şehridir. Kaç tane şehir veya ülke gördüğünüzün bir önemi yok; her seferinde aynı hayranlıkla Işıklar Şehri'ne geri döneceksiniz.

Müzik Listesi: https://open.spotify.com/playlist/2sxvQMwzAo9yjbDVBxufmh 

 roma-spotify

Roma

Attığınız her adımda tarih kokan Roma kenti bir Avrupa turunun olmazsa olmazıdır. Kolezyum, Roma Forumu, Trevi Çeşmesi, Panthenon... Roma kalıntılarının kaybolmadan ve tahrip edilmeden modern yapılarla sarmalandığı güzel bir Avrupa kenti.

Müzik Listesi: https://open.spotify.com/user/thesoundsofspotify/playlist/2WxMWXBdooAvIG0w4LfrS8

londra-spotify 

Londra

Renkli, masif, güzel ve bir o kadar da çarpıcı Britanya toprağı. Şehrin güzelliğini sudan alabileceğiniz, kraliyet izlerini takip edebileceğiniz Londra, popüler Avrupa seyahat noktalarından bir başkası. 

Müzik Listesi: https://open.spotify.com/user/thesoundsofspotify/playlist/19wzfxZp8hgp16XrLwc12e

budapeşte-spotify 

Budapeşte

Tuna'da birbirine bakarak Buda ve Pest'in güzelliğine tanık olmak için Zincirli Köprüden geçmek.. Saf bir mükemmellik abidesi Budapeşte. Buda ve Pest'in ihtişamı sadece gündüz değil, gecede de saklı.

Müzik Listesi: https://open.spotify.com/playlist/4KhdMFLtiZPhkvkikxMx2n

 viyana-spotify

Viyana

Müzik demek Viyana demek. Sanatsal etkinliklerin ve birçok müzik türünün ev sahipliğini yaptığı Viyana'da kendinizi ezgilerin akışına bırakmak kaçınılmaz olacaktır.

Müzik Listesi: https://open.spotify.com/user/thesoundsofspotify/playlist/2JMgF5t1zujzRNwanIZMXY 

berlin 

Berlin

Vandalizmin sanata dönüştüğü; yıllarca savaşılan grafitinin kucaklandığı Berlin. Birbiriyle çatışan binaların karışımıyla Berlin mimarisi. Ve Birbiriyle çatışan binaların karışımıyla Berlin mimarisi her yerde. Ve hepsini bir araya getiren marketler, sanatçı alanları ve farklı mahalleler ve kültürler.

Müzik Listesi: https://open.spotify.com/playlist/7BRS5IzacmVtRjGH1JYwM6 

 amsterdam

Amsterdam

Birbirinden güzel kanallarıyla en popüler turistik şehirlerinden birisi Amsterdam. Çekiciliğini özgürlüğünden alan şehirde müzelerdeni, kanal gezintilerine, renkli gece hayatına ve mimariye dair keşfedecek çok şey var.

Müzik Listesi: https://open.spotify.com/playlist/2ifz20E9OmNq4bwiM4Ljwu 

Takip ettiğin seyahat planında, katıldığın Avrupa turunda sen de yerel halkla aynı müziği dinleyebilirsin. İstediğiniz zaman, ayaklarınla ulaştığın şehirdeki fiziki ve ruhsal bütünlüğü kulaklıkların ile yüzlerce şehre taşıyabilir ve şehrin müziğinin kokusunu duyabilirsin. 

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP