Avrupa Rüyası Hakkında En Çok Merak Ettikleriniz

Merhaba arkadaşlar, son zamanlardaki ilginizden dolayı çok mutlu olduğumuzu belirterek yazımıza başlıyorum. Ofisimize gelen yolcularımızın birçoğundan “sizi yıllardır takip ediyorum, artık bu yıl her yerde karşıma çıkıyordunuz, çat kapı çıkıp geleyim tur hakkında ayrıntıları öğreneyim” demelerinin de bu yazmamız da etkisi büyük oldu. Sizin değerli ilginizden ve cevap bekleyen sorularınızdan yola çıkarak Avrupa Rüyası yurtdışı turları hakkında en çok merak ettiğiniz soruları yanıtlıyoruz. Otobüsle Avrupa turu yapan birçok katılımcımızın deneyimlerinden yararlanarak sizlerin sorularına dönelim şimdi?

1-   Avrupa Rüyası’nı neden tercih etmeli?

Rüya rotalar başlığı altında birbirinden özgün ve merak uyandıran rotada yolculuk fırsatını katılımcılarına sunan Avrupa Rüyası’nı neden tercih etmeliyim?

Avrupa kıtasını tek seferde gezebilme sunabilmesi açısından Avrupa Rüyası, diğer firmaların aksine kendi özgün rotalarını oluşturması ve otobüsle Avrupa turlarında profesyonel kokartlı rehberler kullanmaktadır. Tur lideri ya da otobüs içi görevli kullanmak yerine profesyonel rehberler kullanan Avrupa Rüyası, katılımcılara şehirlerin gezilmesi gereken yerlerini anlatarak gezdirirken ucuza alışveriş ve yemek yemenin pratik yollarını sunmaktadır.

Kayıttan ödemeye bütün işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirebilme imkânı sunan Avrupa Rüyası, şeffaf yapısıyla katılımcılarına hizmet vermektedir.

2-   Avrupa Rüyası güvenli mi?

Öncelikle Avrupa Rüyası, TURSAB tarafından A sınıfı bir seyahat acentası olarak 10058 belge numarasıyla tescillenmiş bir firmadır. Ayrıca, 4 Kıta Uluslararası Kültür Eğitim ve Spor Organizasyonları Ltd. Şti’nin bir markasıdır. Bütün kaçak turizm faaliyetlerinin karşısında mücadele vermektedir.

“Sadece gezen yeni yollar keşfeder” mottosuyla Avrupa Rüyası 2012 yılından itibaren düzenlediği turlarla 7000 bini aşkın katılımcıyı Avrupa ile buluşturmuştur.

Katılımcının işlemlerini ve ödemelerini sistemli olarak kontrol etmeleri için günümüz teknolojisine ayak uydurmuştur. Web sitesindeki www.avruparuyasi.com.tr/gezgin-girisi/ girişinden tur zamanına kadar katılımcıların işlemlerini kolayca takip edebilecekleri bir sistem kurmuştur. Yaptığınız her işlemin kaydı tutulurken aynı zamanda işlemlerinizi takip etme şansı sunmaktadır.

3-   Otobüsle Avrupa turu yapmak yorucu oluyor mu?

Otobüs eviniz olacak söylemini baştan söyleyelim. Bu sürekli olarak otobüsle seyahat edeceksiniz diye söylediğimiz bir söylem olarak anlaşılmasın. Otobüs içindeki aile ve arkadaşlık ortamı, eğlenceler, ikramlar, sohbetler gezdiğiniz şehirler kadar aklınızdan çıkmayacak. Otobüsle Avrupa turu yaparken hiçbir zaman yalnız kalmayacaksınız!

Otobüste yolculuk yapmaktan çok masal gibi Avrupa şehirlerin gezerken yorulacaksınız. Her yeri görme isteğiyle adımlamadık yer bırakmayacak ve akşam otobüsünüzde arkadaşlarınızla gezdiğiniz yerleri, bir sonraki şehirde neler olacak gibi şeyleri anlatırken bulacaksınız kendinizi.

Öncelikle baştan söylemekte fayda var. Sürekli olarak otobüsle seyahat etmeyeceksiniz. Avrupa Rüyası EKO’da ve İskandinav Rüyası’nda bir gün yol bir gün otel konaklaması olacak. Avrupa Rüyası PLUS’da ise bir gün yol iki gün konaklama şeklinde ilerlemekte. Bunlara ek olarak Britanya ve Afrika’da her gece konaklama oluyor.

4-   Avrupa Rüyası turlarına tek katılsam sıkılır mıyım?

Keşfetmek için önce cesaret etmek ve ilk adımı atmak gerekiyor. Bu ilk adımı atmadan öncede hangi tura gideceğinize karar vermeniz gerekiyor. Seçtiğiniz tura tek başınıza veya arkadaşlarınızla katılabilirsiniz. Tek başına gidiyorum diye aklında deli sorular varsa baştan söyleyelim otobüs için böyle bir ortam oluyor. Merak edenler videomuzu bir baksın;) Daha vize almaya başladığınız anda kaynaşmalar başlıyor. Otobüs içerisinde eğlencelere, birlikte şehirleri gezmelere ve anılar biriktirmelere kadar uzanıyor. Kısaca tek başınıza gidiyorsunuz ama güzel arkadaşlıklar edinerek geri dönüyorsunuz.

5-   Vize çıkarma sürecinde yardımcı oluyor musunuz?

Genç ve dinamik bir kadro ile hizmet veren Avrupa Rüyası, katılımcılarına vize çıkartma sürecinde de yardımcı oluyor. Başlı başına stresli bir süreç olan vize çıkarmada Avrupa Rüyası vize hizmeti olarak ilk günden itibaren vize işlemlerinizde belge toplama, konsolosluk sürecinde sürekli olarak katılımcılarla iletişim halinde oluyoruz. Sorunsuz bir şekilde vize işlemlerinizi halledebilmeniz için sizlerle sürekli iletişim halinde oluyoruz.

6-   Otobüsle Avrupa turunda konaklama nasıl oluyor?

Otobüsle Avrupa turu katıldınız geziyorsunuz, birbirinden güzel şehirler, tarihi yerler, keşfedilmeyi bekleyen lezzetler vs. derken biz nerede kalıyoruz diye soracaksınız. Seçtiğiniz rüya rotaya göre konaklama günü sayısı değişiyor. Mesela, Balkan ve Orta Avrupa, Britanya, Afrika turunda her gün konaklama yer alıyor. Oteller hostel filan değil. Hilton, Radison Blu, Holiday Inn, Ibis Styles, Tulip Inn gibi 3-4-5 yıldızlı kalitesini kanıtlamış otellerde kalıyorsunuz! Otellerde iki kişilik odalarda kalıyorsunuz. Otobüste eşleştiğiniz arkadaşınız ile kalıyor ve yalnız katılsanız bile single farkı ödemiyorsunuz. Otellerde konaklamamıza sabah kahvaltıları dahil oluyor. Otel çıkışlarında ise genelde bir sonraki şehrimize doğru yolculuğa çıkıyoruz.

7-   Peki, nerelerde konaklama oluyor diyeceksiniz?

Öyle şehir merkezlerine bilmem kaç km uzakta olan kenar mahalle otellerinde konaklamıyoruz! Avrupa’nın en popüler şehirlerinde ve şehir merkezlerinde konaklıyoruz. Şehir merkezinde konforlu 4 yıldız kalitedeki otelinizde iki kişilik odada kalıyorsunuz. Gece otelden arkadaşlarınla çıkıp güzel bir akşam yemeği yiyip sohbetledikten sonra kolayca oteline dönebileceğin uzaklıkta otel! Mesela metronun hemen dibinde. Mesela şehrin göbeğinde! Öyle Paris’te konaklama var diyerek 10-20 km uzakta otellerde kalmıyoruz! Bizde hayallerde Paris, gerçeklerde Paris! Konaklamalarda Paris!

8-   Otel kahvaltılarında neler mi var?

Otel kahvaltılarında neler var diyeceksiniz? Açık büfe olan otel kahvaltılarında kruvasan çeşitleri, meyveler, peynir, domates, salatalık, kahve, çay, bal, reçel, yumurta ve bolca kurucu pasta çeşitleri oluyor. Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra masal gibi şehirlerin sokaklarında alıyoruz soluğu.

9-   16 Günde 28 şehir gezmek zor oluyor mu? Zaman kısıtlı gelmiyor mu?

Herkesin gönlünden şehirlerde 2-3 gün kalmak ve doya doya gezmek geçtiğini biliyoruz. Ama bu seferde 28 şehri gezmek imkansız olurdu. Biz Avrupa Rüyası’nın Avrupa turlarında katılımcılarımıza 16 günde Avrupa kıtasının tamamına yakınını tanıtma amacıyla yola çıkıyoruz. Şehirlerde zaman planlamamız nasıl oluyor peki? Öncelikle Avrupa’nın en popüler şehirlerinde mesela 30 – 40 saat kalırken Pisa gibi küçük ve görülecek yerleri kısıtlı şehirlerde 2-3 saat kalıyoruz. Niye diyecek olursanız Pisa’da meşhur eğik Pisa kulesi ve vaftizhanesi yer alıyor. Bu gibi şehirlerde 2-3 saat kalmamızın sebebi de bu.

Avrupa Rüyası’nın profesyonel kokartlı rehberleri ile şehirlerin önemli yerlerini gezdikten sonra serbest zamanda istediğiniz gibi gezebilme imkanınız oluyor. 16 gün boyunca keşfetme arzusuyla adımlamadık sokak ve şehir bırakmayacaksınız. Hayatınızda her gününü severek geçireceğiniz 16 gün sizi bekliyor.

Filmlerde gördüğünüz sokaklarda olacaksınız, kitaplarını okuduğunuz yazarın bir zamanlar oturduğu parkta zaman geçireceksiniz. Mozart, Beethoven, Da Vinci, Michelangelo, Dante, Shakespeare gibi usta isimlerin şehirlerini adımlayacaksınız. Orta Çağdan Rönesans’a, Fransız Devrimi’nden Sanayi Devrimi’ne kadar birçok önemli zamanın izini süreceksiniz.

Hangi rüya rota ile yolculuk yapmalıyım diye düşünüyorsan tıkla bir incele: Avrupa Rüyası turları

10-Avrupa Rüyası turlarına ek olarak ekstra ücret alıyor mu?

Tek seferde Avrupa kıtasının tamamına yakınını görebileceğiniz Avrupa Rüyası turlarında ekstra 1 Euro dahi talep etmemektedir. Katılımcılarından ekstra turlar adı altında paralar talep etmeden Avrupa’nın popüler şehirlerini keşfetme şansı sunmaktadır. Profesyonel kokartlı rehberler eşliğinde şehirleri geziyorsunuz ve rehberler ile para alışverişi yapmadan şehirlerin tarihi yerlerini keşfediyorsunuz.

Otobüsler tüm yolculuk boyunca hizmetkarınız oluyor Paris’te sizi Eyfel Kulesinin, Roma’da Kolezyum’un hemen yanı başına kadar sizleri getiriyor. Şehrin dışında inerek yürümek zorunda kalmıyorsunuz. Tur ücretine neler dahil diye soracak olursanız örnek olarak AVRUPA RÜYASI PLUS turumuzda: Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk, Yunanistan-İtalya, İtalya-Yunanistan arası Adriyatik Denizinde konaklamalı gemi yolculuğu, Venedik Vaporetto gidiş-dönüş ücreti, 13 gece konaklama, Mesleki Sorumluluk Sigortası, Tüm ekstra turlar, Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti, Konaklama kahvaltıları (11 gün), Şehir vergileri, Yurtdışı çıkış harcı, Bagaj Hakkı

Tur ücretine neler dahil değil diye soracak olursanız örnek olarak AVRUPA RÜYASI PLUS turumuzda: Müze Ören Yerleri ücretleri, Schengen vize ücreti: 150 Euro (Yeşil pasaportu veya vizesi olmayanlar için), Bireysel harcamalar ve yeme-içme masrafları, Seyahat Güvence Paketi

11-Avrupa Rüyası turu boyunca şehirleri nasıl geziyoruz? Tur rehberi mi kullanıyorsunuz tur liderleri mi?

Avrupa Rüyası tüm rüya rotalarında profesyonel kokartlı rehberler kullanmaktadır. Rehberler gittikleri rotada uzman, daha önce birçok organizasyonun içerisinde yer almıştır. Afrika Rüyası tur rehberimizin yorumlarını dinlemek için tıklayın.  

Turlarımızda tur lideri, görevli gibi kişileri kullanmıyor, profesyonel kokartlı rehberler eşliğinde şehirlerin tarihini, önemli eserlerini, kişilerini ve mitolojisini öğrenerek geziyorsunuz. Tur lideri kullanan turlarda sadece şehirleri gezerken rehber eşliğinde gezdiğiniz şehirlerin tarihi bilincini de öğrenmiş olacağınızı belirtmek isteriz. Son olarak rehberlerle aranızda herhangi bir para alışverişi olmuyor, rehberler tur boyunca sizi minimum harcama yapmak adına ucuz alışveriş yapıp yemek yiyebileceğiniz yerlere yönlendiriyor. Böylelikle Roma’da bir pizzaya 15 Euro vermek yerine aynı pizzayı 7 Euroya da yiyebiliyorsunuz ve sevdiklerinize daha çok hediye alma şansınız oluyor.

12- Otobüsle Avrupa turunda ne kadar para harcarım? Yola çıkarken yanıma ne kadar para almalıyım?

Tura çıkacak olan herkesin aklındaki kilit sorulardan biri de yola çıkarken yanıma ne kadar para almalıyım oluyor. Tur ücretinizi ödedikten sonra bunun haricinde yanınıza sevdiklerinize küçük hediyeler almak ve müzelere girmek, yemek yemek için 400-600 Euro arasında bir para almanız yeterli olacaktır.

Otellerden ve info merkezlerinden para vermeden haritaları alırken buradan yaptığını tasarruf ile buzdolabınızı süsleyecek şirin magnetler alabilirsiniz. Yemek konusunda yanınıza alacağınız konserveler ve hazır gıdalar ile de yemek masraflarınızda da tasarruf edebilirsiniz. Müzelere girişlerde ise rehberimizin sizi yönlendirmesiyle girilmesi gereken müzelere ücret vererek tüm müzelere para vermemiş oluyorsunuz ve böylelikle tasarruf etmiş oluyorsunuz.

13- Her şey tamam! Peki, Avrupa Rüyası mı diğer turlar mı?

Tüm soruların izini sürüp yanıtlar aradık. Avrupa Rüyası’nı neden tercih etmelisiniz. Peki, diğer tur seçeneklerine göre neden Avrupa Rüyası?  Otobüsle Avrupa turunu neden seçeyim diyeceksiniz. Tabi haklısınız, uçak varken otobüste ne diyeceksiniz! Uçağa atlayıp 4 saatte Paris olmak varken. Yol eziyeti, gümrük kapısı eziyeti yok… Uçağa binerken pasaport kontrolü, şehirlerin uzağındaki havalimanlarında inerek şehir merkezlerine gitmek için taksilere vereceğiniz bir sürü para. Bunun yanında Paris uçuşu ve otel konaklamasına vereceğiniz 200-300 Euro gibi meblağ. Tüm bunların üzerine ucuza getirmek için hostelde kalsanız bile yemek yemek için vereceğiniz ücretler! Daha ilk gün bir şehri gezmek için vereceğiniz ücret 200-300 Euro oluyor! İşin maddi kısmının yanında bir manevi yanı var. Tek başınıza gittiğiniz turda yanınızda kimse olmadığı için size Eyfel kulesi önünde fotoğraf çekecek kimse olmayacak. Oradaki insanlara kameranızı verirken acaba alıp kaçar mı sorusu aklınızı yiyecek. Stres ve kısıtlı imkanlarda gezmiş olacaksınız. Başınıza gelecek herhangi bir durumda yanınızda tanıdık kimseler olmayacak! Arkadaş şart! Biz toplum olarak yanımızda dostlarıyla daha huzurlu hisseden bir milletiz. Bütünden güç alıyoruz! Yanında aile gibi arkadaşların olması gerekiyor.

Avrupa Rüyası otobüsle Avrupa turlarının tam olarak yaptığı da bu! Sizi tek şehir gezmek için vereceğiniz uçuk fiyatlardan kurtararak Avrupa kıtasının tamamına yakınını uygun fiyatlara her şey dahil fiyatlarla gezmenizi sağlıyor. Böylelikle şehirlerde gezerken nerede kalacağım, otel arama, kahvaltı nerede yaparım, şu şehre nasıl giderim, bu şehirde nereleri gezmeliyim gibi sorulardan sizi kurtararak keyif alarak gezmenize imkan tanıyor! Tüm bunlara ek olarak sizi bir otobüs dolusu arkadaşla yolculuk imkanı sunuyor. Birlikte otobüs içi olsun şehirlerde olsun eğlenme, keyif alarak unutulmaz anılar biriktirmenizi sağlıyor. Merak edenlere videolarımızı izlemelerini tavsiye ediyoruz;)

Avrupa Rüyası ile her sabah başka bir şehirde uyanacak ve rüya gibi şehirlerde arkadaşlarınızla unutulmaz anılar biriktireceksiniz! 

YORUMLAR

 • Avrupa Rüyası otobüsle Avrupa turunda bu kadar başarılı olması çok iyi. Ben otobüsle Avrupa turuna katıldım çok eğlenceliydi aşırı memnun kaldım. Seyahat kültürü ve gezme hevesi olan herkese tavsiye ederim.

  Cansel
  01.04.2020
  Yozgat
 • 2015 yılında katıldığım güzel organizasyon. Arkadaşlık ortamı ve gördüğüm onca şehri unutulmuyor. Gitmeyi düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.

  Çetin Çetin
  26.03.2018
  Ordu

YORUM YAP