Avrupa Rüyası Turları için Bavul Hazırlığı

Bütün yıl çalıştınız, yoruldunuz, yeri geldiğinde bunaldınız. Tüm yılın yorgunluğunu atmak ve iş dünyasından biraz uzaklaşarak kafa dağıtmayı hak ettiniz. Yaptığınız araştırma üzerine Avrupa Rüyası’nın “Yılın En İyi Seyahat Acentası Ödülünü” alan yurtdışı turlarını keşfettiniz. Hayallerinize uygun bir rotayı seçtiniz, kayıt oldunuz, ödemelerinizi yaptınız ve şimdi tatil zamanı mı geldi! Yanıma neler almalıyım diye mi düşünüyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz! İşte, Avrupa Rüyası turları için bavul hazırlığı tüyoları!

sırt-çantası-valiz-hazırlama-avrupa-rüyası

Orta Boy Bavul ve Sırt Çantası Hakkınız Olduğunu Unutmayın!

Avrupa Rüyası turlarında tüm katılımcıların bir orta boy bavul ve bir sırt çantası getirme hakkı bulunuyor. Tur boyunca yanınızda olması gereken eşyalarınızı bu sırt çantası ve bavula yerleştirmeniz gerekiyor. O sebeple yolculuk boyunca size yük olacak şeyleri bavulunuza koymayın. Konaklama olmayan günlerde bavulunuzdan bir takım temiz giysi, diş fırçası, krem, aperatif yiyecekleri sırt çantanıza stoklayın. Turda hareket halindeyken otobüsünüzde valizleri açamayacağınız için bu eşyalar sizin kolay ulaşabileceğiniz sırt çantasında olması işinizi kolaylaştıracaktır. Konaklama olmadığı günlerde böylelikle giysilerinizi değişebilir, günlük ihtiyaçlarınızı hızlıca halledebilirsiniz.

Bavulunuza Neleri Koymalı?

Günlük kullanımda giyebileceğiniz salaş tişörtlere, kısa pantolonlara, iç çamaşırlarına, yağmurlu günler için bir yağmurluğa, çok sayıda çoraba, geceleri soğuk olacağı içinde bir iki tane uzun kollu trikoyu çantanıza koyabilirsiniz. Ayrıca Avrupa’da otellerin hizmet prosedürleri farklı olduğu için yanına küçük bir saç kurutma makinesi, bir takım duş ve yüz havlusu almayı unutmayın.

seyahat-hazırlıkları-yemekleri

Yemek Çantası ile Masraflarınızı Düşürün

Tur boyunca yemek harcamalarında, masraflarınızı düşürecek bir yemek çantası hazırlamak işinizi kolaylaştıracaktır. Hazırlayacağınız bozulmayacak, kokmayacak malzemelerden yapılmış sandviçler, poğaçalar, kurabiyeler, kuruyemişler, noodle makarnalar ve hazır konserve gıdalar ile harcamalarınızı kısıtlayabilirsiniz. Ayrıca konaklama olmayan günlerde sabahları kahvaltı masraflarınızı yanınıza aldığınız gıdalarla gidermiş olursunuz. Hem yol arkadaşlarınızla yolculuk molalarında piknik yapma imkanı bulursunuz. Böylelikle tasarruf ettiğiniz parayla daha fazla gezer, kendinize hediyelik eşya alırsınız.

Sağlık Malzemelerine Bavulda Yer Açın

Uzun bir yolculuk yapacağınız için kimi ülkede hava sıcak olacak kimisinde ise hava soğuk olacaktır. Hava değişimlerinden hasta olma, başınız ağrıması gibi durumlara karşı hızlı çözüm sunan ağrı kesici, soğuk algınlığı ilaçları için küçük bir sağlık kiti oluşturabilirsiniz. Küçük kesikler, ayakkabı vurmaları içinde çantanıza yara bandı koyabilirsiniz.

seyahat-teknolojik-aletler

Telefon ve Fotoğraf Makinenizin Şarj Aletlerini Unutmayın

Tur boyunca gezdiğiniz tüm yerleri ölümsüzleştirecek fotoğraf makinesi ve telefonunuzun şarj aletlerini yanınıza almayı unutmayın. Konaklama yapmayacağınız günlerde bu şarj aletlerini sırt çantanıza koyabilirsiniz. Böylelikle otobüslerdeki prizlerde cihazlarınızı şarj etmiş olursunuz. Ayrıca bunlara ek olarak yanınıza 10.000 Mah gücünde bir powerbank alabilirsiniz. Şehirde gezerken şarjınız bittiğinde hayatınızı kurtaracaktır.

Tüm hazırlıkları tamamlayıp bavulunuzu hazırladığınıza göre artık yolculuk için hazırsınız! 

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP