Avrupa Rüyası Turuna Katılım Ücretlerine Neler Dahil?

 En çok merak edilen sorulardan birisi de otobüsle Avrupa turu Avrupa Rüyası’nın tura katılım ücretlerine neler dahil, neler değil?

Tatil için planlarınızı yaptınız, hayalinizdeki rüya rotanızı seçtiniz, “acaba tur ücreti dışında ücret öder miyim?” diye düşünmeye başladınız. Öncelikle unutmamamız gereken ilk şey: Avrupa Rüyası ile 1 Euro ekstra ücret ödeme yok!

Peki, misal Avrupa Rüyası PLUS turunu seçtim ve aklımda deli sorular. Tur ücretine ek olarak ödeme yapar mıyım? Katılım ücretine neler mi dahil:

Unutmadan Avrupa Rüyası PLUS ne diyecekler için ilgili yazımıza bakabilirler.

Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk

Katılımınız kesinleştikten sonra maksimum iki yaşındaki Mercedes Travego otobüsle yolculuk biletinizi almış oluyorsunuz. Otobüs artık eviniz, yol arkadaşınız ve ayaklarınız!

Yunanistan-İtalya, İtalya-Yunanistan arası Adriyatik'te gemi yolculuğu

Öncelikle, otobüsle Avrupa turları içerisinde rotasında tek Adriyatik’te gemi yolculuğu yapabileceğiniz tura hoş geldiniz. Avrupa Rüyası PLUS ile İgoumenitsa-Bari, Venedik-İgoumenitsa arasında gemi yolculuğu sizi bekliyor. Unutmadan Avrupa Rüyası EKO’da da bir gece gemi yolculuğumuz bulunuyor. Sürprizi sona sakladık, gün doğumu ile İtalya topraklarına ulaşma keyfi. Gün doğumunu, gemi güvertesinde Adriyatik’te karşılama fırsatı!

Venedik - Vaporetto gidiş-dönüş ücreti

Venedik vardık, şehre ulaşmak için feribot ücretini biz mi ödeyeceğiz diye aklınızda sorular mı var? Merak etmeyin, feribot ücretleri bizden! Siz meşhur Venedik kanallarının keyfini süreceksiniz!

13 gece konaklama

Yurtdışı turuna çıkıyorsanız ilk önem verdiğiniz şey konaklama oluyor haliyle. Avupa Rüyası olarak katılımcılarımızın konforunu düşünerek 4 yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklıyoruz. Hem de Avrupa’nın en popüler şehirlerinde, merkez otellerde! Otelinden arkadaşlarınla çıkıp, akşam gezip rahatça oteline dönebileceğin uzaklıkta oteller! Gezmenin sınırını zorlayacağız! Avrupa Rüyası EKO’da 9, Balkan Rüyası’nda 10 gün konaklamaları bulunuyor. Belirtmeden geçmeyelim. Nerelerde konaklıyoruz diye merak ediyorsanız yazımıza bakabilirsiniz.

Araç içi sıcak içecekler ve soğuk su ikramı

Yol boyunca otobüslerimizde kahve, çay, su ikramlarıyla otobüs içerisindeki sohbet ve arkadaş ortamımız ayaklı bir kafeye dönüşecek. Bir tavlamız eksik, getirirseniz birlikte oynarız ;)

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Turlarımız TURSAB tarafından garanti altına alınıyor. Yani siz yola çıktığınızda turunuz, rotanız Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından onaylanıyor ve sigortalanıyor.

Tüm ekstra turlar ödediğiniz tur ücretine dahil

Mottomuz, “katılımcılarımız yolculuğa başladığı anda sadece gezmek için düşünsün ve seyahatinden keyif alsın” anlayışıyla tüm ekstra turlar ödediğiniz tur ücretine dahil. Misal, Amsterdam’a gittiniz Leiden ve Delft gibi kasabalar birçok firmada ekstra tura girer. Bizde Turunuzun içeriğine dahil. Sadece katılımcılarımıza özel, siz keyfini sürün!

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Birçok firmanın tur lideri, asistanlar ile otobüsle Avrupa turu yaparken siz Avrupa Rüyası farkıyla şehirleri profesyonel rehberler eşliğinde bilinçli bir şekilde gezeceksiniz. En ucuza yemek yiyip, en ucuza alışveriş yapacağınız yerleri rehberinizle keşfedeceksiniz. Merak edenler profesyonel rehber ile gezmenin avantajlarını paylaştık. Bakabilirsiniz!

Konaklama kahvaltıları (11 gün)

Otel konaklamalarının kahvaltıları bizden! Sabah açık büfe kahvaltımızı yaptıktan sonra şehirleri keşfedeceğiz. Avrupa Rüyası EKO’da 9, Balkan Rüyası’nda ise 10 gün konaklama kahvaltımız bulunuyor. 

Şehir vergileri

Avrupa turuna çıkanların meşhur sorusu, şehir vergilerini biz mi ödeyeceğiz. Hayır! Şehirlerde siz eğlenmek ve keyif almak için ücret ödeyeceksiniz. Şehir vergileri bizden, keyfini sürerek keşfetmek sizden!

Yurtdışı çıkış harcı

Fazla oluyorsunuz diyenleri şimdiden duymaya başladık. Evet, yurtdışı çıkış harçları da bizden. Siz Avrupa kıtasını keşfedin, bize yeter ;)

Bagaj Hakkı

Otobüs eviniz dedik baştan. Evin tabi eşyası da olacak. Yanınıza bir valiz, bir sırt çantası alma hakkınız var. İçine dolduracağınız şeyleri seçmeye şimdiden başlayın. Unutmadan size liste de göndereceğiz. Siz olmazsa olmaz eşyalarınızın şimdiden listesini yapmaya başlayın ;)  

Peki Avrupa Rüyası EKO ve PLUS turlarımızda fiyata neler dahil değil  

Fiyata dahil olan hizmetleri saydık. Asıl soruya geldi sıra neler dahil değil. Öncelikle, müze-ören yerleri ücretleri dahil değil. Sebebi de şu, misal Aslı hanım Paris'te Eyfel kulesine çıkmak istiyor ama Ahmet bey çıkmak istemiyor. Biz ücrete tüm müzeleri dahil etsek, Ahmet bey ben gitmediğim müzenin ücretini niye vereyim diyecektir. Haklı olmak kaydıyla. Bu anlamda fiyatları uygun tutarak müzelere girişlerde özgürlüğü size bırakıyoruz.

Bireysel harcamalarınızda size ait oluyor. Öğle ve akşam yemekleri harcamalarını siz yapıyorsunuz. Şehirlerde gezerken harcamınız için 400-500 € yanınızda bulundurmanız yeterli olacaktır. Böylelikle sevdiklerinize küçük hediyeler alırken gönül rahatlığıyla müzeleri gezebileceksiniz.

Son olarak bunun haricinde schengen vize ücreti olan 130 Euro (yeşil pasaportu veya vizesi olmayanlar için) katılımcılarımıza aittir.

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP