Avrupa Seyahatlerinde Ücretsiz Yapabileceğiniz Aktiviteler

Avrupa Rüyası ile otobüsle Avrupa turuna çıkarken bu kıtada yapılacak şeyler neler olabilir diye düşündüğünüzde aklınıza ilk gelen klişe cümle “hayatta en güzel olan şeyler bedava olanlardır” olabilir! Bu kadar klişe olmasına bakmayın çünkü altında bir gerçeklik olmasa bu kadar tutmazdı. Seyahat ederken genellikle en unutulmaz ve en güzel anılar para ödenmeden yapılan şeylerden oluyor. Aşağıda da sizler için seçilmiş ücretsiz yapılabilecek ama çok güzel hatıralar bırakacak 5 aktivite bulacaksınız. 

Avrupa Seyahatlerinde Ücretsiz Yapabileceğiniz Aktiviteler!

avrupa rüyası fransa paris sacre coure bazilikası montmarte

1. Sacre Coeur Bazilikasından Paris’in muhteşem manzarası

Paris’e gelenlerin çoğu Eyfel Kulesi’ni görmek istediklerinde hem uzun bekleme sırası hem de yüksek ücreti yüzünden hayal kırıklığına uğruyorlar. Ama Paris’i görebileceğiniz daha güzel bir yer var ve neredeyse tamamen ücretsiz. Montemartre’nin hemen dibindeki Sacre Coeur. Bazilikadan yukarıya çıkmak için çok ufak bir ücret ödüyorsunuz ancak katedrale çıkan bu merdivenlerin sonunda tepedeki manzara kesinlikle nefes kesici!

avrupa rüyası biranya turu ingiltere buchingam sarayı

2. Buckingham Sarayı’ndaki askerlerin nöbet değişimi

Londra’da yer alan Buckingham Sarayı’ndaki Kraliçe muhafızları her gün sabah 11.30’da nöbet değişimi yapıyor. Tamamen ücretsiz olsa da çok kalabalık olduğundan biraz erken gitmekte fayda var yoksa iyi bir yer tutamıyorsunuz. Avrupa’nın en gözde aktivitelerinden biri olduğundan kalabalığın çok fazla olacağını söylememize gerek yok sanırım. 

hollanda amsterdam rijksmuseum müzesi avrupa rüyası katılımcıları

3. Amsterdam’da Rijksmuseum Bahçesi turu

2003-2013 yılları arasında yenileme çalışmaları için ziyaretçilere kapalı olan Amsterdam Rijksmuseum’u görmek isteyenler ancak müzenin bahçesi ile yetinmek zorunda kalıyorlardı. Ücretsiz bir bilgi broşürü sayesinde hiçbir yerde para ödeyerek bile göremeyeceğiniz güzellikte tarihi hazineleri bulabilirsiniz. Hafta sonları açık olmadığını not olarak alabilirsiniz.

italya roma forumu avrupa rüyası gezilecek yerler

4. Roma Forumu’nda zaman yolculuğu

Tarih kitaplarından çok görmüş olabilirsiniz ama Roma’da canlı canlı orada bulunabilir ve bunun için hiçbir ücret ödemezsiniz. Antik dönemlerde burası arena olarak kullanılıyordu ve siz de dolaşırken kendinizi zamanda yolculuk yapıp o dönemlerde yaşamın nasıl olduğunu düşünerek geçirebilirsiniz.

kuzey avrupa turu norveç fiyortları avrupa rüyası gemi turu

5. İskandinavya’da Norveç fiyortlarında doğaya aşık olmak

Kuzey Avrupa turunun en özel anı olan Norveç fiyortları gemi yolculuğu ile yemyeşel tepelerden süzülen şelaleler eşliğinde fiyortlarda yolculuk yapmak en güzel etkinlik. İskandinav ülkeleri biraz pahalı olsa da bu muhteşem doğa olaylarını görmek adına yapılmış bir yatırım olarak düşünebilirsiniz.

Avrupa Rüyası’nın birbirinden güzel 5 Avrupa turu rotasından birine katılmayı düşünüyorsanız, yola çıkmadan önce Avrupa Seyahatlerinde Ücretsiz Yapabileceğiniz Aktiviteler listesini yanınıza almayı unutmayın!

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP