Avrupa Turunda Eğlenebileceğiniz 7 Gençlik Festivali

Avrupa Rüyası'nın Avrupa turunda eğlenebileceğiniz 7 gençlik festivali, seyahat etmeyi, canlı müziği ve sımsıcak yaz aylarında sabahlara dek özgürce eğlenmeyi sevenlerin mutlaka yaşaması gereken deneyimler arasında. Tüm bu özelliklerin bir arada bulunduğu Avrupa festivalleri, ilk kez ziyaret ettiğiniz bu kıtada, farklı kültürleri tanımanın en keyifli yolu. Yaz ayları Avrupa’da birbirinden çeşitli müzikal etkinliklerle dolu.
 
avrupa rüyası Le Voyage à Nantes

Avrupa turunda eğlenebileceğiniz 7 gençlik festivali

 

Le Voyage à Nantes, Fransa

Şehrin 50 tarihi ve modern bölgelerini görebilmek adına düzenlenen ve 13 kilometrelik bir rotaya sahip olan Le Voyage à Nantes kültür turu tam iki ay boyunca sürüyor. Bu iki ay içerisinde sanatçıların, mimarların, tasarımcıların ve bahçe uzmanlarının müthiş eserlerini görebiliyorsunuz. Aralarında 4 katlı bir fil kuklasının da yer aldığı inanılmaz eğlenceli kukla gösterilerine de eski tersanelerin muhteşem atmosferi altında katılabilirsiniz.

avrupa rüyası Galway Uluslararası Sanat Festivali

Galway Uluslararası Sanat Festivali, İrlanda

Her yıl temmuz ayının son iki haftasında düzenlenen Galway Uluslararası Sanat Festivali dünyanın dört bir yanından pek çok sanatçıyı ve firmayı buluşturan muhteşem bir festival programı sunuyor. Dünyaca ünlü birçok sanatçının katılımıyla gerçekleşen, rengarenk bir coşkuya sahip festivalde ayrıca sokak sanatı, görsel sanatlar ve müzik dünyasının birçok tanınmış ismi de yer alıyor.

avrupa rüyası Grec Festival

Grec Festivali, Barselona İspanya

Katalan başkenti Barselona, hali hazırda zaten standart bir ziyaretçiyi memnun edecek kadar çok kültürel etkinliğe sahip olsa da Grec Festivali bu doyumu zirveye taşıyor. Tiyatro, dans, müzik, sirk ve özellikle ailelerin tercih edebileceği birçok etkinliği Mounjuic Dağı’ndaki devasa açık hava tiyatrosunda ziyaretçilere sunarak bir festivalden beklenen her şeyi fazlasıyla karşılıyor.

avrupa rüyası italya Sounds of Dolomites

Sounds of Dolomites, İtalya

Avrupa’da sanat festivallerinin çoğu bulundukları şehir içinde yapılırken eşsiz Sounds of Dolomites festivali, Trentino bölgesinin kusursuz güzelliğe sahip olan Dolomites manzarasında yapılıyor. Dünyanın en iyi müzisyenlerini görebileceğiniz festivalde klasik müziği dünyanın en güzel ortamında dinleme şansına sahip olabilirsiniz. Burada katılacağınız hemen her etkinlik olağanüstü güzellikte bir manzara yanında yapılıyor ve bazılarına teleferikle ulaşım olsa da bazıları için biraz yürümek gerekebiliyor.

avrupa rüyası almanya Tanz im August

Tanz im August, Almanya

Berlin’in canlı hayatına ve dans konusundaki namına yakışan muhteşem bir festival olan Tanz im August dünyanın en iyi dansçılarını, koreograf üstatlarını bir araya getiriyor. Flamenko’dan butoh’a, baleden modern dans performanslarına kadar çok geniş bir yelpazeye sahip festivalde çok ilginç isimler de yer alıyor. Örneğin bu isimlerden biri olan ve politika ile sanat arasındaki bağı keşfeden Nijeryalı yıldız Fela Kuti gibi isimlerin dans gösterileri ve La Ribot gibi İspanyol koreograf sanatçılarının canlı performansları ile video çalışmaları da yer alıyor.

avrupa rüyası Gothenburg Kültür Festivali

Gothenburg Kültür Festivali, İsveç

Binden fazla etkinlik ve performans ile Gothenburg Kültür Festivali, şehrin her yanını opera, sokak tiyatrosu, müzik ve karnaval ile esir alıyor. Aileler için çok güzel bir festival olmasının yanı sıra çocuklar için de Garden Society’de sirk çadırının, sanat alanının ve animasyon filmlerine ayrılan bir bölgenin de olduğu ayrı bir festival alanı da bulunuyor.

avrupa rüyası finlandiya Helsinki Festival

Helsinki Festivali, Finlandiya

Finlandiya’nın en büyük sanat festivali olan Helsinki Festivali, beraberinde çok zengin bir kültür programını da getiriyor. Klasik müzikten sirke, danstan sinemaya birçok küçüklü büyüklü festivalleri bünyesinde barındıran festivalde, muhteşem müzik sanatçıları, Helsinki’nin yetiştirdiği çizgi roman ustaları ile kuzey Avrupa’nın en büyük etkinliklerinden birini olarak listede yerini alıyor. Çocukların da çok sevebileceği bir kukla tiyatrosu da yine bu festivalde hemen her yıl yer alıyor.

Avrupa'da bir festivalinin tadını çıkarmanın en iyi zamanı kesinlikle Avrupa Rüyası’nın rüya turları ile kıtayı kefe çıkacağınız yaz ayları. Birleşik Krallık'taki Secret Garden Party'den, İbiza kapanış partilerine, Avrupa'da keşfedilecek çok şey var! DJ'ler ve canlı gösterilerle şenlenen sokaklar dünyanın en iyi festivalleriyle rengarenk bir atmosfer vadediyor. Avrupa turunda eğlenebileceğiniz 7 gençlik festivalinin tarihlerini not etmeyi unutmayın!

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP