Avrupa Turunda Yanınıza Almanız Gereken Gezgin Dostu 7 Gıda

 Paketlemesi kolay sağlıklı seyahat aperatifleri, Avrupa turunda yanınıza almanız gereken gezgin dostu gıdalar arasında mutlaka olmalı. Özellikle bütçe dostu olmasından dolayı hemen tüm gezginlerin yanlarına aldığı atıştırmalıklar, hareket halindeyken veya uzun bir seyahat esnasında ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi sağlayacak en temel besin maddelerini içermeli. İşte Avrupa turunda yanınıza almanız gereken gezgin dostu 7 gıda! 

Gezgin Dostu Gıdaları Noodle

1 Noodle

Avrupa Rüyası ile otobüsle Avrupa turuna çıkarken, gıda kolinizde mutlaka bulunması gereken ilk atıştırmalık noodle. Çünkü hem ucuz hem taşıması kolay ve hafif hem de sıcak su ile birkaç dakika içerisinde hazırlanabilmesi ile oldukça gezgin dostu bir gıda. Otobüs içerisinde veya otelde en fazla 3 dakika içerisinde hazır olan noodle, gezginlerin vazgeçilmezi.

Gezgin Dostu Gıdalar Hazır Çorba

2 Hazır Çorba

Çorba biz Türkler için, mutfağımızın olmazsa olmazı. Hele ki 15-20 gün boyunca Avrupa’da kuru yemekten isyan etme noktasına geldiğinizde, gıda kolinizin bir köşesinde bulacağınız hazır çorbayı hiçbir şeye değişmeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Hazır çorba da aynen noodle gibi, taşıması ve saklaması kolay, pişirmesi ise birkaç dakika alan nefis bir gezgin dostu gıda.  

Gezgin Dostu Gıdalar Konserve Yemekler

3 Konserve

Konserve yiyecekler kesinlikle açlığınızı bastırmakla kalmayıp sizi bir öğün doyurabilecek hem de Türk mutfağı özleminizi oldukça aşağılara çekebilecek gezgin dostu gıdalar arasında. Üstelik dilediğiniz sebzeyi, yaprak sarmasını, mantarı, mısırı, deniz ürünlerini, ton balığını ve bunlar gibi pek çok ürünü seçmekte özgürsünüz. 

Gezgin Dostu Gıdalar Nutella

4 Nutella

İlk bakışta sağlıksız gibi görünse de hayat kurtarıcı bir atıştırmalık olan Nutella, zeytininiz, peyniriniz veya ekmeğiniz olmadığında, sabah kahvaltıları için olağanüstü bir enerji deposu. Gün içerisinde ise yemek yemeye vaktiniz yoksa, şeker ve karbonhidrat ihtiyacınızı giderecektir. Siz yine de abartmadan yemeye çalışın fakat gıda kolinizde küçük bir kavanoz da olsa mutlaka bulundurun. 

Gezgin Dostu Gıdalar Zeytin Ezmesi

5 Zeytin Ezmesi

Zeytin ezmesi, kahvaltıların olduğu kadar gün içerisindeki kısa süreli açlık hissini alıştığınız damak tadında gideren nefis bir gezgin dostu gıda. Yalnız içerisindeki zeytinyağının kolinize akmadığından emin olun zira, kapağını sıkı kapatmadığınızda akabiliyor. Diğer yandan Avrupa’da zeytin Yunanistan haricindeki ülkelerde yaygın tüketilmediğinden her gün kruvasan yemek zorunda kalmazsınız!  

Gezgin Dostu Gıdalar Kuruyemiş

6 Kuruyemiş ve Kurutulmuş Meyve

Türkiye kuruyemiş ve kuru meyve cenneti. Avrupa’da minicik paketlerde, yüksek fiyatlara satılan kuruyemişleri ve kuru meyveleri gördüğünüzde, iyi ki yanıma almışım diyeceksiniz. Kuruyemişlerinizi mümkünse, gezeceğiniz şehirde yanınıza alacağınız çantanıza da koyabilirsiniz. Çünkü bu sayede sık sık atıştırabilir ve geç acıkırsınız, kan şekeriniz de gün boyu dengede kalır. Kuru meyve de oldukça önemli. Çünkü seyahat sırasında kaybettiğiniz vitamin ve şekeri kuru meyveden karşılayabilirsiniz.

Gezgin Dostu Gıdalar Krem Peynir

7 Krem Peynir

Üçgen peynir tabir ettiğimiz krem peynir, saklaması nispeten kolay olduğundan, bir dilim ekmek veya birkaç krakerle bile oldukça lezzetli bir atıştırmalık haline geliyor. Ancak bozulmaya karşı, bittikçe, gittiğiniz şehrin süpermarketlerinden de alabilirsiniz. Diğer yandan Avrupa’nın peyniriyle ünlü kentlerinden de peynir tatmayı ihmal etmeyin!

Avrupa turunda yanınıza almanız gereken gezgin dostu 7 gıda size Avrupa Rüyası ile çıkacağınız seyahatler esnasında oldukça yardımcı olacak. Aklınızın bir köşesinde bulundurun!

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP