Barselona'nın En Güzel Şehir Plajları

İspanya’nın Katalan başkenti Barselona her türden zevke hitap eden plajlara sahip bir şehir. Sadece uzanıp rahatlamak isteyenlerden ekstrem spor arayışında olanlara kadar çok geniş bir seçenek yelpazesi bulunuyor. İşte Avrupa Rüyası’nın İspanya Portekiz Fas turu sırasında keyfini çıkarabileceğiniz Barselona'nın en güzel şehir plajları listesi!

1. Barcelonata Beach

Adıyla aynı ismi taşıyan yerde bulunan ve tartışmasız, şehrin en turistik ve en canlı yerlerinden biri olan Barcelonata Beach, kum ve denizin birleştiği en kalabalık yerlerden biri. Eğlenceleri ve deniz ürünleri restoranları, bu kadar turistik olmasına rağmen Barselonalıların bile buraya yemek yemeye gelmesini sağlıyor. Eğlence tarafında ise denizde yüzmek dışında rüzgâr sörfü, kite sörfü gibi çok eğlenceli seçenekler de var. Çok canlı ve çok ulaşılabilir olan bu plaj şehirden çok kopmak istemeyenler için muazzam bir seçim! 

Nova Icaria Beach

2. Nova Icaria Beach

Özellikle aileler ve sakin bir deneyim arayanlar için muhteşem bir seçim olan Nova Icaria 400 km uzunluğundaki kumsalıyla Barselona’nın en huzurlu plajlarından biri. Huzurlu olmasının yanında çok güzel barlara ve restoranlara sahip olmasından dolayı çok cazip bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Plajda eğlenmek için oynayabileceğiniz pinpon masası, voleybol sahası gibi eğlence aktiviteleri de bulunuyor olması ve Olympic Park’a olan yakınlığı da burayı çok cazip kılan özelliklerin başında geliyor.

3. Ocata Beach

Barselona merkezinden tren ile yarım saatlik uzaklıkta, şehrin kuzeyinde bulunan Ocata Beach huzurlu, temiz ve altın sarısı kumları ile ziyaretçilerini bekliyor. Diğer plajlar kadar kalabalık değil ancak buna rağmen muhteşem bir güzelliğe sahip. Hem lüks hem de biraz daha insanlardan uzak bir yer arıyorsanız burası sizin için olabilir. Barselona’nın birçok plajında olduğu gibi burada da yeme ve içme konusunda hiçbir sıkıntı çekmiyorsunuz.

Bogatell Beach

4. Bogatell Beach

Bogatell Beach özellikle güvenlik konusundaki tutumu ile Barselona’da en çok saygı duyulan yerlerden biri. Genellikle orta yaş ve üzeri insanları ağırlıyor olmasından dolayı nispeten çok daha sakin bir yer ve boyut olarak da 600 metre gibi diğer plajlardan çok daha küçük. Her ne kadar küçük olsa da kendi içerisinde çok güzel bir plaj olmasının yanında çevredeki yeşil ile iç içe olması, uyumu, temizliği ve güvenliği ile hem turistlerin hem de yerel insanların sıkça tercih ettiği bir destinasyon.

Mar Bella Beach

5. Mar Bella Beach

Olimpiyat oyunları zamanında yapılan çevre düzenlemesinden nasibini en çok alan yerlerden biri olan Mar Bella Plajı özellikle huzurlu olması ile öne çıkıyor. La Barceloneta ve Sant Sebastia’dan çok daha sakin olsa da bar ve restoran konusunda diğerleri kadar çok başarılı olduğu söylenemez. Tek eksik o gibi gözüküyor olsa da çok çeşitli su sporları ile bu eksiği kapatıyor. Mar Bella, Nova Icaria’nın iki katı büyüklüğünde ve bolca güneşlenme, spor yapma, kaykay alanı ve çok güzel de bir yürüyüş şeridi var.

Sant Sebastia Beach

6. Sant Sebastia Beach

Barselona’nın en doğusunda bulunan ve 1 km uzunluğu ile sadece turistleri değil aynı zamanda şehrin sakinlerini de çeken çok keyifli ve canlı bir atmosfere sahip olan Sant Sebastian, neredeyse yılın her zamanı çok kalabalık ve özellikle yaz aylarında inanılmaz enerji dolu oluyor. Muhteşem spor aktiviteleri için imkânın sınırsız olduğu yerde voleybol ve birçok ekstrem doğa sporları yapılıyor. Bu kadar popüler olmasından dolayı yeme içme konusunda da hiçbir sıkıntı yaratmayan plaj tüm günü geçirmek için çok güzel bir yer.

Sitges Beach

7. Sitges Beach

Barselona şehir merkezinden yarım saatlik bir yolculuk ile ulaşılabilen Sitges’in en büyük özelliği eşcinsellerin en sık geldiği yerlerden biri olması. Kumsalı çok temiz ve güzel ancak biraz gürültülü ve aşırı rüzgârlı olabiliyor. Daha sakin ve sessiz bir yer arıyorsanız kuzeydeki kilise önü daha korunaklı ve biraz daha huzurlu bir yer.

Avrupa Rüyası Endülüs turu ile ziyaret edebileceğiniz İspanya’ya doğru yola çıkarken Barselona'nın en güzel şehir plajları listesine göz atmayı unutmayın.

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP