Bayram Tatilinde Nereye Gitsek Soruna 5 Harika Öneri

Bahardan yaza döndüğümüz günlerde bayram tatilinde nereye gitsek diye düşünüyorsanız hem yakınlığı hem de sonsuz olanakları ile Avrupa şehirleri oldukça ideal. Haziran, temmuz ve ağustos aylarında en yoğun günlerini yaşayan Avrupa’da haziran ayı seyahat etmek için hem havaların çok ısınmadığı hem de turist yoğunluğunun nispeten daha az olduğu zaman. Ancak yine de Paris, Venedik, Viyana, Prag, Amsterdam ve Budapeşte gibi çok ziyaret edilen şehirler bundan fazla etkilenmiyor. Eğer bayram tatilinde birkaç gün alternatif Avrupa tatili düşünüyorsanız bayram tatilinde nereye gitsek soruna 5 harika öneriye göz atabilirsiniz.

 Kuzey Avrupa turu Norveç Bergen

1. Bergen, Norveç

 

Parıldayan buzullar ve fiyortlara ev sahipliği yapan Bergen, Norveç'in ikinci büyük şehri. Ancak çok az küçük kasaba benzeri yer cazibesiyle gezginleri büyüleyebilir. Kökleri Viking çağına kadar uzanan Bergen, 900 yıllık kültür ve modern yaşam tarzının mükemmel bir karışımı. Müzeler, sanat galerileri, restoranlar, barlar ve el sanatları dükkanlarıyla dolu Bergen, gerçekten herkesi çekiciliği ile oldukça etkileyen hareketli bir şehir. Vågen Limanı'ndaki Bergen Hansa yapılarına hayran kalacaksınız.

Bergen’i ziyaret için en iyi zaman Mayıs, haziran ve temmuz ayları. Şehirde gezilecek yerler, Bryggens Müzesi, Hanseatic Müzesi ve Schøtstuene, Troldhaugen, Bergenhus Kalesi, Lille Lungegårdsvannet ve daha fazlası. Yapılacak şeylere gelince, Fløyen'de doğa yürüyüşü yapabilir, Ulriken Dağı'na kadar giden olan hava tramvayı ile Bergen Akvaryumu'ndaki deniz yaşamını keşfedebilirsiniz.

 

 Kuzey Avrupa turu İsveç Stockholm

2. Stockholm, İsveç

 

Dünyanın en güzel başkentlerinden biri olan Stockholm sadece doğal değil, aynı zamanda İsveç'in kültürel, politik, medya ve ekonomi merkezi. Şehrin rengarenk sahil şeridini görmek, ülkenin kültür ve mimarisini yakından tanımak için şehrin parke taşlı dar sokaklarında gezintiye çıkın. Pek çok gezgin, zamanlarının çoğunu orta çağ merkezinde geçirse de, Stockholm adasında 14 ada adacıktan oluşuyor. Dilerseniz en yakınlarından biri olan Fjäderholmarna'ya, tekneyle sadece 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Britanya Turu Edinburgh 

3. Edinburgh, İskoçya

 

Edinburgh, Batı Avrupa'da eşsiz bir başkenti! Bir şehirde 1800'lerden kalma bir Orta Çağ Eski Kenti, sönmüş bir yanardağ, muhteşem kale ve "Yeni Şehir"i başka nerede bulabilirsiniz? Özellikle Sanat, Moda ve Tasarım bölümleri yenilenen İskoçya Ulusal Müzesi'ne göz atın, Timberyard'da akşam yemeği yiyin ve Hanging Bat'ta kentin büyüyen bira kültürünü test edin.

Kuzey Avrupa turu Kopenhag 

4. Kopenhag, Danimarka

Zengin bira kültürü, dünyanın en iyi restoranları, kraliyet tarihi, özel yaya ve bisiklet dostu bölgeler, Kopenhag'ı eşsiz bir Nordik şehri haline getiriyor. Dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olan Kopenhag'da, yazın yapılacak en iyi aktivitelerinden biri limanın temiz sularında serinledikten sonra, King's Garden'da piknik yapmak. Yıl boyu eksik olmayan bir sokak festivaline katılabilir, Kopenhag'daki bu özel yaz atmosferini yaşayabilirsiniz.

Avrupa turu Barselona

5. Barselona, İspanya

Dağlarından plajlarına, tarihinden mimarisine, Katalan kültüründen zengin mutfağına kadar çok ziyaret edilen bir destinasyon olan Barselona, yaz boyu parıldayan güneşiyle gönlünüzü bir kez daha çalacak. El Born Centre Cultural'da Katalan tarihi üzerine fırçalayın ya da popüler El Raval semtinin sokak sanatı turuna katılabilirsiniz. Canlı gece hayatının yanı sıra Barselona’da türünün en iyi festivallerinden biri olan Sónar ve Primavera Sound'a da katılabilirsiniz.

Bayram tatilini Avrupa’da geçirmenin en iyi yolu Avrupa Rüyası’nın tüm Avrupa kıtasını dolaştıran birbirinden farklı turlarına katılmak. Avrupa Rüyası EKO ve PLUS, Orta Avrupa Turu ve Balkan Rüyası, Kuzey Avrupa Turu ve İskandinav Rüyası ile Britanya Rüyası rotalarına göz atabilirsiniz.

 

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP