Cape Town’u Ziyaret Etmek İçin 5 Harika Sebep

Kültürlerin, mutfakların ve manzaraların bir araya geldiği, doğa harikası muhteşem Masa Dağı Milli Parkı'nı içerisinde barındıran güzel şehir Cape Town, Hıristiyan, Müslüman, Yahudi, Hindu ve geleneksel Afrika inançlarıyla harmanlanmış çok kültürlü bir Güney Afrika kenti. Güney Afrika'nın ikinci en büyük ve en turistik kenti olan Cape Town, barındırdığı parlamento kurumları ile Güney Afrika'nın yasama merkezi ve Batı Cape Eyaletinin başkenti. Ülkenin güneybatı köşesinde, Ümit Burnu'nun yanında yer alan ve Afrika'nın en güney şehri olan yerleşim, Güney Afrika'nın dünyaca ünlü Cape Winelands bölgesinden Stellenbosch, Paarl ve Franschhoek'e çok yakın bir konumda yer alıyor.

güney afrika turu cape town

Muhteşem doğa

Muhteşem doğası ile tüm misafirlerini büyülemeyi başaran Cape Town günlük yürüyüş, koşu ve doğa sporları konusunda dünyanın en güzel yerlerinden biri. Doğal koruma alanları, devasa ormanlar, botanik bahçeleri ve şehrin her köşesinde bulunabilen sevimli ve harika manzaralara sahip patikalar Cape Town’ı doğa konusunda çok ileriye taşıyor. Ayrıca doğal ortamlarında görebileceğiniz birçok vahşi yaşamı da görme şansına sahip olabilir, dört duvar içinde olmamanın keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

avrupa rüyası güney afrika cape town

Enfes damak tadı

Deniz ürünleri, burgerler, sosisli sandviçler, pizza, tatlılar, dondurmalar, vejetaryen yemekleri, suşi, Orta doğu, Afrika, İtalyan, Çin, Hint, Meksika ve sonu gelmeyen birçok mutfağın en lezzetli yemeklerini burada kolaylıkla bulabilirsiniz. Gerçekten hemen her damak tadına uygun bir yer bulmak çok kolay. Hafif yemekler, doyurucu ağır yemekler, İspanyol tapasları ve günün her öğününe uydurabileceğiniz sınırsız çeşitlilik bulunuyor.

avrupa rüyası güney afrika turu cape town üzüm bağları

Üzüm bağları

Bahsetmeye bile gerek yok ama şarap denilince Cape Town’ın tarihinde bu leziz içkinin en iyi örneklerini görebilirsiniz. Buraya geldiğinizde bu bağ turlarından birine gitmek yapılabilecek en güzel etkinliklerden biri ve keşfedilecek birçok şarap bağı rotası bulunuyor. En büyüğü Cape Winelands’de yer alan bağlar içerisinde Stellenbosch, Paarl ve Franschoek’de bulunuyor. Güneye doğru inildiğinde şehir dışında Constania Wine Route adında daha küçük bir rota da var. Hangisini seçerseniz seçin yerel şarapların en lezzetlilerini tadacak, şehrin önde gelen şarap üretim merkezlerinin muhteşem mimarisi içerisinde kendinizden geçeceksiniz.

avrupa rüyası güney afrika turu

Sımsıcak insanlar

Oldukça çeşitli ve farklı ırklara mensup nüfusa sahip olan Cape Town’da, şehrin orijinal yerlileri olan Khoi’ler ve onlardan mirası devralan Xhosa, Cape Malayları, Müslümanlar, Afrikalılar, İngilizler ve çok daha fazlası kentin kültürünü oluşturuyor. Hepsinin ortak özelliği ise rahat bir yaşamı hayat tarzına sahip olmaları. Eğer şehrin insanları gibi siz de gerginliğinizi atıp onlara katılırsanız şehrin tadını en güzel şekilde çıkartabilirsiniz.

avrupa rüyası cape town turu

Kalacak yer konusunda çeşitlilik

Cape Town her türden ziyaretçiyi memnun edecek çeşitlilikte konaklama imkanlarına sahip. İster keyif isterseniz de iş için seyahat ediyor olun, arkadaşlarınızla, ailenizle veya hayatınızın aşkıyla birlikte de olsanız tam olarak hayalini kurduğunuz yeri bulmak çok zor olmayacak. Apartman daireleri, villalar, yazlıklar, misafir evleri, oteller ve hosteller ülkenin hemen her noktasında kolaylıkla bulunabiliyor ve oldukça da uygun fiyatlara sahip. 

Güney Afrika'nın ana şehri (Moederstad) olarak da bilinen ve dünyanın en ikonik şehirlerinden biri olarak kabul edilen Cape Town, 2014’te Dünya Tasarım Başkenti seçilmiş kent. Afrika Rüyası’nın Güney Afrika Turu ile ziyaret edebileceğiniz Cape Town, Güney Afrika’nın büyüleyici ve yüreklendirici hikayesine çok yakışıyor.

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP