Çocukla Avrupa’da Seyahat Edeceklere Tavsiyeler

Çocuklarla Avrupa'ya bir gezi planlamak, göz korkutucu bir seyahat gibi görünebilir. Uçuş düzenlemelerini, konaklama seçeneklerini, hangi şehirleri ziyaret etmek istediğinizi ve destinasyonlar arasında nasıl seyahat edeceğinizi dikkate almalısınız. Öte yandan, küçük çocuklarla seyahat etmek kesinlikle sizin seyahate ve hayata bakış açınızı değiştirecek. Bu nedenle doğru bilgi ve araçlarla donatılmışsanız ancak keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Çocukla Avrupa’da Seyahat Edeceklere Tavsiyeler yazısına göz atmanızda fayda var.

1. Çocuğunuzun ilgi alanlarına göre seçim yapın

Hangi Avrupa şehirlerini ziyaret edeceğinize karar verirken, çocuklarınızın nelerden hoşlandığını ve neler öğrenebileceğini düşünün. Çocuklarınızın okulda hangi konuyu işlediklerini biliyorsanız, gezinizi merak ettikleri ve öğrenmeyi istedikleri şeylere uyarlayabilirsiniz. Örneğin, İskoçya ya da İngiltere gibi İngilizce konuşulan bir ülkeyle başlamak için iyi bir seçenek olabilir. Veya Yunanistan, Portekiz ve İtalya aile dostu ülkeler olarak öne çıkarken, Hırvatistan ve Balkan ülkeleri ebeveynlerin ve çocukların birlikte eğlenmesi için kano, yüzme vb. gibi birçok aktif uğraşı gezinize dahil edebilirsiniz.

 avrupa turu çocukla seyahat

2. Esnek olun

 

Çocuklarla birlikte Avrupa'ya seyahat için rezervasyon yaparken esneklik önemli. Farklı adreslere açık olun ve farklı havalimanlarına bakın. Tarihler açısından da biraz uğraşmak büyük tasarruf yapmanızı sağlar. Aynı zamanda bir seyahat danışmanından ailece seyahat tavsiyeleri de alabilirsiniz. Çoğu aile seyahat planlaması veya rezervasyon için herhangi bir yardıma ihtiyaç duymadığını söylese de, seyahat acenteleri, uçuş fiyatlarını tespit etme ve ortalama yolcunun gerçekleştiremeyeceği otel indirimlerini sağlama avantajına sahip. Birden çok şehre veya birkaç ülkeye seyahat ediyorsanız, seyahat acenteleri tüm seyahat planınızı ayarlamanıza yardımcı olabilir. Özellikle de deneyimli bir seyahat uzmanı, özellikle çocukların ilgisini çekecek olan turlar düzenlemeye yardımcı olabiliyor.

çocukla seyahat etmek 

3. Uçuşa hazırlanın

Ebeveynlerin Avrupa'ya iyi bir aile gezisi düzenlemek için yapabilecekleri en iyi şey, mümkün olduğunca organize ve hazır olmak. Bunun anlamı, hedefi kapsamlı bir şekilde araştırmak, çocukları güvenlik ve gürültülü uçak sesleri gibi havalimanı durumlarına hazırlamak ve doğru ürünleri doğru şekilde taşımak. Çocuğunuzla seyahate çıkmadan önce, bavulunuza koymanız gereken eşyalar genellikle, elektronik cihazlar, kitap, kulaklık, bir veya iki atıştırmalık ve seyahat battaniyesi içermeli. Ayrıca uzun mesafeli uçuştan bir hafta önce çocuklarınızı tabletten uzaklaştırarak, uçağa bindiklerinde kullanabileceklerini söyleyebilirsiniz. Bu şekilde, çocuklar uçakta oyun oynayabileceklerini veya çizgi film izleyebileceklerini bilerek daha sakin ve keyifli bir uçuş gerçekleştiriyorlar. Yolculuk sırasında ayrıca, İngilizcenin yaygın olarak konuşulmadığı bir ülkeye seyahat ediyorsanız, çocuklara yerel dilde birkaç kelime ve kelime öbeklerini öğretebilirsiniz.

 çocukla seyahat etmek ve tasarruf

4. Tasarruf için plan yapın

Avrupa'da planladığınız bütçeye kuruşu kuruşuna bağlı kalmak zor olabilir, özellikle de hediyelik eşya, dondurma ve abur cubur seven bir çocuğunuz varsa! Ancak keseyi çok zorlamadan bir Avrupa aile tatili planlamak kesinlikle mümkün. Eğer akıllıca beslenmeyi seçerseniz yiyecek ve yiyeceklerinizden çok fazla tasarruf edebilirsiniz. Her öğün için bir restorana giderseniz masraflarınız katlanabilir. Onun yerine, bir öğle yemeği pikniği organize edebilir, daha hafif atıştırmalıklar ve sandviçler tüketebilirsiniz. Böylece çocuğunuz da parkta daha çok eğlenip daha keyifli yemek yiyebilir.

5. Aileniz en uygun konaklamayı seçin

Ailenizin Avrupa gezisi için otelin, daire veya kiralık ev seçenekleri arasında hangisinin en iyi ve size en uygun olduğuna karar verirken, her şehirde kaldığınız süreyi ve ihtiyaç duyacağınız olanaklar arasında bir seçim yapın. Eğer otel olanaklarını çok kullanan bir aileyseniz, havuzları, oyun alanlarını, çocuk parklarını, plajları ya da her çeşit çocuk kulübüne erişmeyi tercih edebilirsiniz. Daire veya ev kiralamak uzun tatiller için daha elverişli iken, bir şehirde yalnızca birkaç gününüz varsa, oteller ideal.  

Avrupa'nın tüm ilginç şehirleri, müzeleri ve kültürel cazibeleri aileleri kendine çekmeyi başarsa da çocuklar kendilerini ilgilendirmeyen aktivitelerden sıkılıyor veya mızmızlık ederek sizi yavaşlatıyorlar. Bu nedenle Avrupa’ya ailecek bir tatil düşünüyorsanız, Çocukla Avrupa’da Seyahat Edeceklere Tavsiyeleri göz önünde bulundurmanızda fayda var.

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP