Gezginler Akın Ettiği Avrupa Festivalleri ve Tarihleri

Avrupa'da seyahat ederken yaşayacağınız en iyi şeylerden birisi, gittiğiniz bir şehirde bir festivale denk gelmektir. Avrupa'daki en iyi müzik festivallerini, spor etkinliklerini, aynı zamanda en iyi geleneksel ve millet etkinliklerini, en iyi dini etkinlikleri, en iyi ve en popüler festivalleri, en büyük açık hava etkinliklerini ve en iyi sanat etkinliklerini keşfedin. Belki de Avrupa turunuzu bu etkinliklere göre planlayabilirsiniz. İşte Avrupa genelindeki en önemli etkinlikler ve tarihleri!

Venedik Karnavalı: Yüzen Şehrin Maskeli Balosu, İtalya

16 Şubat - 5 Mart 2019
Venedik Karnavalı her yıl coşkuyla gerçekleşiyor. Yerliler ve ziyaretçiler kostümler giyebilir ve maske takabilir. Sokak geçitleri, tiyatro etkinlikleri, maskeli toplar ve kentin ünlü su yollarında gösteriler bu etkinlikte!

Keukenhof: Amsterdam’ın Lale ve Çiçek Festivali, Hollanda

21 Mart - 19 Mayıs 2019
Keukenhof, “Avrupa Bahçesi” olarak da bilinir. Sekiz hafta boyunca, 500'den fazla çiçek yetiştiricisi ve lale üreticisi, sahip olduklarını burada gösteriyor. Keukenhof bahçesi tarihi 15. yüzyıla kadar uzanıyor. Bavyera Kontes Jacqueline'in bahçeleri olarak bilinirdi. Bugün 200 hektarın üzerinde ve yıllık lale festivaline ev sahipliği yapıyor. Çiçek meraklısı mısınız? İşte size harika bir etkinlik.

 aziz patrik günü

Aziz Patrick Günü: Aziz Patrick Bayramı, İrlanda

15 Mart - 19 Mart
Aziz Patrick Günü resmi bir İrlanda tatilidir.  Ancak, St. Paddy’nin artık birçok ülke tarafından kutlanıyor. Bir sürü yonca, masal cinleri ve yeşil renkli bira göreceksin. Dublin'in başkentinde festival tamamen yeni bir anlam kazanıyor. Burada Lá Fhéile Pádraig (İrlandalı St Paddy’ler), geçit törenleri, konserler ve hatta hazine avları var!

Chelsea Flower Show: Londra’nın Bahçecilik Vitrini, İngiltere

21 - 25 Mayıs 2019
“Büyük Bahar Gösterisi” olarak da bilinen RHS Chelsea Çiçek Fuarı. Büyük ölçekli bir İngiltere çiçek ve peyzaj fuarı. Bu 5 günlük etkinlik için bahçe tutkunları dünyanın dört bir yanından seyahat ediyor. Etkinliğin olayları nelerdir? Pek çok İngiltere'nin en iyi peyzaj sanatçıları tarafından tasarlanan şov bahçeleri. Bunlar arasında fütüristik yapılar ya da tarihi kaleler çevresinde evde olacak avangard parçalar bulunur. Hatta bazıları çok az yeriniz varsa bahçenizi bile gösterebilir - bu faydalı olabilir!

vinterjazz

Vinterjazz: Kopenhag’ın 3 haftalık Müzikal Bayramı, Danimarka

1 - 24 Şubat 2019
Vinterjazz, Danimarka’nın müzik takviminde mutlaka yer almalı. Hayal edin; ülke genelinde 600'den fazla konser, 100'den fazla mekan ve 25 bağımsız organizatör. Festivalin uzak ve geniş çapta sayısız misafir çekmesi şaşırtıcı değil! Kopenhag'ın tarihi sokaklarında canlı cazın tadını çıkarmak için ideal bir fırsat. Şehir, 1950’lerden bu yana Avrupa'nın caz başkentlerinden biri olarak biliniyor.

Ultra Avrupa: Split'de Açık Hava Elektronik Müzik Festivali,  Hırvatistan  

12 - 14 Temmuz 2019
EDM veya ev müzik fanatiği misin? O zaman, Ultra Avrupa zaten radarında olmalı! Hırvatistan'ın Split kentinde düzenlenen üç günlük, çok mekanlı açık hava elektronik müzik festivali Ultra Europe; stadyum gösterileri, plaj gösterileri ve tekne partileri sunmaktadır. Bütün bunlar muhteşem Adriyatik sahilinde gerçekleşiyor. 

sanfermines

Sanfermines: Pamplona'da Boğaların Koşusu, İspanya

6 - 14 Temmuz 2019
San Fermines festivali İspanya'nın Pamplona kentinde düzenlenen bir haftalık festivaldir. Her yıl İspanya'da düzenlenen en büyük festivallerden biri olarak görülüyor. İspanya’nın ilk piskoposu Saint Fermin’i onurlandıran bir etkinliktir. Bu etkinlik için her yıl bir milyondan fazla insan Pamplona'ya akın ediyor. Dört gözle beklenen ise boğaların iyi bilinen günlük koşusu (encierro). Yüzlerce erkek ve kadın, Pamplona'nın dar sokaklarında yaşamları için koşuyor. Beyaz kıyafetler ve kırmızı poşetler giymişler. 18 yaşından büyük herkes kaçabilir ve tamamen ücretsizdir. Festival gerçek bir İspanyol kutlamasıdır. Görülecek ve yapılacak şeyler arasında; canlı boğa güreşleri, flamenko müzik grupları, havai fişekler, fuarlar, pazarlar ve geçit törenleri var. 7 Temmuz’da herkes, 15. yüzyıldan kalma aziz heykeli ile yürüyen bir geçit törenine katılır.


Berlin Bira Festivali, Almanya

2 - 4 Ağustos 2019
87 farklı ülkeden 300'den fazla bira fabrikasından 2000 bira! Berlin Bira Festivali, bira kültürünü ve onunla birlikte gelen her şeyi kutluyor. Her yıl yaklaşık 800.000 ziyaretçi buraya akın ediyor! Atmosfer, örnekleme bira ve en iyi müzikler burada. 

oktoberfest 

Oktoberfest: Avrupa'nın En Büyük Halk Festivallerinden, Almanya

21 Eylül - 6 Ekim 2019
Bu yılki 185. Münih Oktoberfest'te 5.9 milyon misafirle birlikte eğlenmeye hazır mısın? Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda Alman birası burada. Festival boyunca her yıl 7.7 milyon litreye kadar keyif alıyorsun. Festival ayrıca Bavyera kültürünü tanıyacaksın. Giyinebilir ve geçit törenine katılabilir veya pirinç grubu performanslarının ve konserlerinin tadını çıkarabilirsin. 

Øya: Norveç’in uluslararası müzik festivali, Oslo

6 - 10 Ağustos 2019
Yıllık Øya Festivali, Oslo’nun en büyük müzik festivallerinden biridir. Her yıl şehirdeki hareketli doğu tarafına 60.000'den fazla müzik aşığını kendisine çekiyor. Etkinlik dört gün boyunca gerçekleşiyor. Etkinlik, her zaman büyük yerel ve uluslararası müzik gruplarını ve müzisyenleri içerir. Ayrıca yeni gelenlere sahne alma şansı da veriliyor.

Avrupa Rüyası yurtdışı turları ile Avrupa'nın en popüler festivallerini yerinde keşfedebilir, doyasıya eğlenebilirsiniz.

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP