Güney Afrika'da Safari Yapacaklara Tavsiyeler

Seyahat sever herkesin hayatının bir döneminde düşünmeye başladığı ve artık bunu da yapmış olmalıyım dediği şey: Safari. Afrika’nın büyük beşlisine ne kadar yakın olacağınızı, inanılmaz gün batımlarını, kamp ateşi etrafında muhteşem yıldızları görebileceğinizi hayal edince bu düşünce çok çekici geliyor değil mi? Bu harika Afrika macerasına başlamadan önce Güney Afrika'da safari yapacaklara tavsiyeler almak ister misiniz?

avrupa rüyası afrika turu safari

1 Ne giyeceğinize karar verin

Her şeyden önce Afrika’ya gidiyorsunuz ve güneşten korunmak en büyük önceliğiniz olacak, o yüzden geniş bir şapka ve güneş gözlüğü şart. Turlar sabahları erken başladığı için hava serin olabilir ancak gün içinde kolayca üzerinizden çıkarabileceğiniz kıyafetler tercih edin. Sivrisineklere karşı korunmak adına uzun kollu ve vücudu kapatan şeyler giymek önemli. Bej, yeşil ve kahverengi renkler kamuflaj için çok iyi. Uzun pantolonlar, rahat botlar çalılıklar arasında gezmek için en iyi seçim.

avrupa rüyası afrika turu safari 1

2 Kruger görülecek tek yer değil

Kruger Ulusal Parkı Afrika’nın büyük beşlisini görebileceğiniz ve dünyadaki en ünlü safari yerlerinden biri. Eğer biraz araştırma yaparsanız Güney Afrika’da daha birçok muhteşem park olduğunu da göreceksiniz.

3 Lüks safariler düşündüğünüz kadar pahalı değil

Güney Afrika James Bond tarzı muhteşem safarileriyle meşhur. Ancak herkes bu safarilerin çoğunlukla çok zenginlerin tarafından yapıldığını düşünüyor. Biraz araştırma yaparak lüks ve aynı zamanda uygun fiyatlı yerleri bulmak fazlasıyla mümkün.

avrupa rüyası afrika turu safari 2

4 Erken kalkan yol alır

Hayvanları doğal ortamlarında görmek için en iyi zaman gün doğumundan hemen önceki an. Merak etmeyin mutlaka sabah kahvaltısı için ufak tefek atıştırmalıklar alabilirsiniz. Araçların her yanı açık olduğundan, muhteşem doğanın uyanışına çok yakından tanık olacaksınız. Afrika hayvanları konusunda uzman bir rehberiniz olduğunda, ona hangilerini görmek istediğinizi söyleyin ki, sizi istediğiniz yere götürsün!  

5 Gün batımlarını ıskalamayın

Bir safarinin olmazsa olmazı olan gün batımları altın saatler olarak kabul ediliyor. Ufukta güneş batarken içkinizi yudumlamak kadar güzel bir duygu yok. Özellikle manzaranızı da muhteşem bir yerden seçtiyseniz dünyanın en unutulmaz anını yaşayabilirsiniz. 

avrupa rüyası afrika turu safari 4

6 Beklenmeyeni bekleyin 

Özel safariler ile vahşi safariler arasında büyük bir fark var. Vahşi safaride hangi canlıyı göreceğiniz tamamen şans meselesi. Burası bir hayvanat bahçesi değil ve görmek için geldiğiniz canlıyı göreceğinizin de bir garantisi yok. Ama diğer taraftan hiç görme şansınızın olmadığı muhteşem anlara da tanık olabilirsiniz. Kimsenin kolay kolay göremeyeceği ve o bölge için bile ender rastlanan bir canlı karşınıza çıkabilir. Hatta rehberiniz bile bu durumda fazlasıyla heyecanlanabilir. 

7 Hayal ettiklerinizin fazlasını yaşayabilirsiniz

Çığlıklarınızı her zaman mümkün olduğunca kısık tutmaya çalışın çünkü çevredeki hayvanları rahatsız etmemeniz gerekiyor. Yavru zürafayı gördüğünüz için çok heyecanlanmış olabilirsiniz ancak o da sizi gördüğü için fazlasıyla heyecanlı, bu yüzden iki tarafında birbirini korkutmaması ve uzaktan sakin bir şekilde birbirini izlemesi hem çok güzel hem de çok önemli. Güney Afrika safarileri bunun gibi bir ömür boyu hatırlanacak muhteşem anılarla dolu oluyor. 

Afrika Rüyası ile Güney Afrika’da safari deneyimi yaşayabilirsiniz. Keyifli safariler!

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP