İnstagram'da En Çok Paylaşılan 7 Avrupa Şehirleri

Seyahat sırasında belki de yapmaktan en çok hoşlandığımız aktivitelerden birisi fotoğraf çekmektir. Bir daha ne zaman ziyaret edebileceğimizi bilmediğimiz o güzel şehirleri fotoğraflamak, seyahatten döndüğümüzde anılarımızı hatırlamak adına en ideal yoldur. Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram ise, seyahatlerimiz sırasında çektiğimiz o birbirinden güzel fotoğrafları sevdiklerimiz ve hatta dünya ile paylaşmamızı sağlar. Yapılan paylaşımlarda Avrupa’nın bazı şehirleri ön plana çıkmakta ve daha fazla kullanıcı tarafından etiketlenmektedir. Peki, Instagram’da en çok paylaşılan Avrupa şehirleri hangileridir?

prag-çekya-avrupa-rüyası

Son Yıllarda Instagram’da En Çok Paylaşılan Avrupa Şehirleri

Prag- Çek Cumhuriyeti

Vltava nehrinin ikiye ayırdığı Prag, Orta Avrupa’nın en romantik şehirlerinden birisidir. Bu şehrin ziyaretçileri sunduğu pek çok tarihsel ve sanatsal zenginlik mevcuttur. Ayrıca Prag’da gezilecek yerlerin hemen hepsi şehrin bir bölümünde toparlanmıştır. Yıl içerisinde dünyanın dört bir yanından turisti ağırlayan bu Orta Avrupa şehri, son yıllarda Instagram’da en çok paylaşılan Avrupa şehirleri arasında yer almaktadır.

italya-roma-avrupa-rüyası

Roma-İtalya

Instagram’da seyahat severler tarafından en çok etiketlenen Avrupa şehirlerinden birisi de Roma’dır. Tiber Irmağı üzerinde yedi tepe üzerine kurulu bu şehir; tarihi, sanatı, lezzetleri ve romantizmi ile şüphesiz dünyanın en güzel noktalarından birisidir.

hollanda-amsterdam-avrupa-rüyası

Amsterdam-Hollanda

Hollanda’nın başkenti Amsterdam, Avrupa’nın en popüler ve en ilginç turistik şehirlerinden birisidir. Kanalları, kırmızı tuğlalı sevimli evleri ile ikonik bir şehir olan Amsterdam, özellikle ilginç gece hayatı nedeniyle sık sık ziyaret edilen bir yer. Ayrıca Instagram’da en çok paylaşılan Avrupa şehirleri arasında da en başlarda yer alır.

ispanya-madrid-avrupa-rüyası

Madrid-İspanya

Instagram kullanıcıları tarafından fotoğrafları en çok paylaşılan Avrupa şehirlerinden birisi de İspanya’nın başkenti Madrid’dir. 24 saat boyunca canlılığını yitirmeyen caddeleri, popüler restoranları ve gece hayatıyla mutlaka görülmesi gereken bu şehir; özellikle fuarları, festivalleri ve çeşitli etkinlikleri ile yıl boyu turist akınına uğrar.

berlin-almanya-avrupa-rüyası

Berlin-Almanya

Almanya denilince akla ilk gelen şehirlerden birisi şüphesiz Berlin’dir. Tarihi, sanatı, müzeleri ve başarılı metro ağıyla dikkatleri çeken bu şehir, Instagram’da da sık sık fotoğraflarına rastladığımız Avrupa şehirlerinden birisidir.

paris-fransa

Paris-Fransa

Paris, pek çok yönden mükemmel bir Avrupa şehridir. Eyfel Kulesi ve Disneyland gibi turistik yerleri bünyesinde barındıran şehri ziyaret eden Instagram kullanıcıları, yıl boyu burada çektikleri fotoğrafları bol bol paylaşıyorlar.

ispanya-barselona-avrupa-rüyası

Barselona-İspanya

Instagram’da en çok paylaşılan Avrupa şehirleri arasında Barselona da yer alıyor. Çekici plajları, hareketli gece hayatı, Katalan mimar Antoni Gaudi’nin imzasını attığı mimarisi ile bu şehir, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor.

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP