Instagram’da Muhteşem Fotoğrafların Arkasındaki 5 Fotoğraf Uygulaması

Tüm sosyal medya kanalları arasında instagram popülerliğiyle herkesin başını döndürüyor. Çok yoğun bilgi ve fotoğraf paylaşımının olduğu instagramda, takipçilerin dikkatini üzerinize çekeceğiniz fotoğraflar paylaşmanız gerekiyor. Bu noktada bu fotoğrafları nasıl böyle güzel düzenlemişler diye merak mı ediyorsunuz?

Muhteşem Fotoğrafların Arkasındaki 5 İnstagram Fotoğraf Uygulaması!

lightroom

Lightroom CC

Tüm fotoğraf çekenlerin fotoğraflarını düzenlemek için başvurduğu ilk program Lightroom oluyor. Özellikle fotoğraflarınızda ışık ve renk ayarı yapacaksanız, lightroomun mutlaka telefonunuzda olmasını öneririz. Işık ve renk ayarlarını nasıl yapabilirim diye merak edenler için YouTube da bir çok eğitim videosu var! Temel ışık ve renk ayarlarının ücretsiz olduğu programın bazı ayarları ise ücretli.

VSCO

Instagram kullananların bildiği ve kullandığı en eski uygulamalardan biri olan VSCO, efektleri ile birçok kullanıcının ilk tercihi arasında. Birçok efekti iki üç program kullanarak elde etmek yerine tek seferde VSCO ile elde edebiliyorsunuz. Uygulama Android ve AppStore’larda ücretsiz ancak bazı efektler ücretli.

Afterlight

Özellikle son zamanlarda instagram kullananların en çok başvurduğu uygulamalardan olan Afterlight, klasik ışık ayarları ve efektleri ile fotoğraf düzenlemede kolaylık sağlıyor. Android telefonlar için ücretsiz indirilebilirken; ioslar için ise uygulama ücretli.

Snapseed

Snapseed telefonunuzda olması gereken uygulamaların başında geliyor. Uygulama efekt ve filtrelerin dışında kolayca hassas ışık ayarı yapmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca uygulamanın farklı kategorilerde hazır efekt seçenekleri de bulunuyor. Play Store ve AppStore’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Unfold

Instagram kullananların son zamanlarda en çok tercih ettiği fotoğraf düzenleme aracı olan Unfold, aynı zamanda fotoğraf üzerine yazı yazabiliyor efekt ekleyebiliyorsunuz. Storylerinize hareket katmak için Unfold’u tercih edebilirsiniz. Uygulama Android ve IOS kullanıcıları için ücretsiz olarak indirelebiliyor.

Telefonunuza indireceğiniz bu fotoğraf düzenleme uygulamaları ile instagram fotoğraflarınızı başka bir boyuta taşıyarak ve takipçilerinizin dikkatinizi çekebilirsiniz. Küçük bir tavsiye, fotoğraflarınızda ışık ve efekt kullanırken fotoğraflarınızdaki doğallığı korumaya özen gösterin. Unutmayın ki, takipçiler gerçeğe yakın olan şeyleri beğeneceklerdir. Herkese instagramın renkli dünyasında bol şans!  

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP