KUZEY AVRUPA TURU | İSKANDİNAV RÜYASI 12 GÜN 9 ÜLKE 15 ŞEHİR

Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa turu ile Norveç fiyortlarını, Baltık ve İskandinav ülkelerini keşfetmeye hazır mısınız! Türk Hava Yolları ile gidiş-dönüş uçakla gerçekleşecek İskandinav Rüyası ile 12 gün 9 ülke 15 şehir gezin! 

Her üç kişiden birinin hayalinde yatan gezi rotasıdır İskandinavya. İş hayatının hızlı ve yorucu temposundan kaçarak sığınacak liman mı arıyorsunuz. Doğal güzellikler içerisinde mitolojik bir seyahat mi yapmak istiyorsunuz. O zaman doğru yerde ve rotadasınız! İşte Avrupa Rüyası’nın tam da size göre bir rüya gibi rotası var: İskandinav Rüyası!

Türkiye'nin en kapsamlı İskandinav turunu düzenleyen Avrupa Rüyası, genç ve dinamik bir kadroyla katılımcılarının rüyalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Sen Avrupa’yı görmek istersen seni Avrupa Rüyası EKO ve PLUS’a, Balkanlara gitmek istersen Balkan Rüyası’na, Britanya’ya gitmek istersen Britanya Rüyası’na, safari yapıp Afrika’yı keşfedeyim dersen de seni Afrika Rüyası ile birbirinden rüya rotalarda her gün yeni bir şehirde uyanmanı sağlıyor. 

Avrupa Rüyası 2021 yılında (pandemide) Avrupa'ya tur yapan tek tur firması olup üç farklı tarihte katılımcılarını Avrupa şehirleri ile buluşturdu. İtalya'ya girilmez, Belçika sizi ülkesine almaz, Hollanda sizi sınırdan geri döndürür diyen tüm herkesin söylemlerine rağmen tüm yetkili merciilerden izinleri alarak turlarını gerçekleştiren tek seyahat firması oldu.

Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa Turu

Şimdi senin rüya rotana dönelim. İskandinav Rüyası! Uçak, gemi ve otobüs yolculuğunu içerisinde barındıran İskandinav Rüyası, katılımcılarını İskandinav mitolojisini keşfetmeye davet ediyor.

Avrupa Rüyası’nın rüya rotaları içerisinde yer alan  İskandinav Rüyası, 12 gün 9 ülke, 15 şehir kapsayan katılımcılarımıza Kuzey Avrupa’nın tamamına yakınını göstermeye amaçlayan, çok gezmeyi ve kültürel olarak bilgi hazinesini genişletmek isteyenler için benzersiz tur. 12 gün boyunca Kuzey Avrupa’nın altını üstüne getireceğiniz İskandinav Rüyası’nın ücreti ise 1895 €’dur.

Benzer firmaların otobüsle Kuzey Avrupa turlarına kıyasla kendine özgün rotaya sahip olan İskandinav Rüyası ile iki gece Baltık ve Kuzey Deniz’inde gemi yolculuğunun keyfini süreceksiniz. Tallinn-Helsinki, Helsinki-Stockholm gemi yolculukları ile Baltık Denizi'ni dönüşü de uçak ile gerçekleştireceğiz.

Gemi, otobüs ve uçak ulaşımlarını birleştiren İskandinav Rüyası turunda konaklamalar Kuzey Avrupa’nın en gözde ve pahalı şehirleri arasından seçilmiştir. Varşova, Vilnius, Riga, Tallinn, Oslo (2 gece), Bergen, Kopenhag, Krakow (2gece), Helsinki - Stockholm (konaklamalı gemi yolculuğu) şehirlerinde konaklama otelleri ayarlanmıştır. Katılımcıların yorulmaya başlayacakları zaman dilimlerine göre düzenlenen konaklamalar 4, 5 yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda yapılmaktadır.

Kuzey Avrupa Turu Hangi Ülke ve Şehirlere Gidiyor?

İskandinav mitolojisi eşliğinde Vikinglerin izini süreceğimiz İskandinav yarımadasında fiyortlardan doğal güzelliklerini keşfedeceğiz. 12 gün boyunca unutulmaz anılar biriktireceğiniz 9 ülke ve 15 şehri gezecek olan katılımcılar Kuzey Avrupa kültürünü yakından tanıma fırsatını” yakalayacaklar.

AVRUPA RÜYASI, Kuzey Avrupa turunda diğer firmaların aksine ekstra tur ücreti adı altında ekstra 1 Euro dahi talep etmeden katılımcının minimum maliyetlerle Kuzey Avrupa’yı keşfetmesini sağlamaktadır. Macera dolu yolculuğa çıkarken Avrupa Rüyası, diğer turların aksine katılımcılarına sürprizler hazırlamaktan da geri kalmıyor. İskandinav Rüyası turu kapsamında Kuzey Avrupa’yı gezmenin yanında başka firmaların ekstra tur olarak sattıkları fiyortlar, Trakai gölü, Flam Kasabası, Anklam kasabası, Augustow gibi yerlerin turlarını programına dahil ederek “katılmcıların seyahatini güzelleştirme ve hayallerini zenginleştirme” ilkesini önemsemiştir.

Fiyortlarıyla gezginleri büyüleyen Norveç’te herkesin hayallerini süsleyen ve ilkokulda çocukların hayali olarak çizdiği dağların arasınan akan ırmak, ev, dağlar resminin taa kendisi olan cennetten köşe Flam bölgesi-kasabası, Norveç fiyortlarında eşsiz bir yolculuğa çıkacağınız bu maceranın güzel ayrıntıları. Bunun yanında muhteşem manzarasıyla Trakai gölü, filmseverlerin ve fotoğrafçıların favorisi Bran Kalesi ve Kuzey Avrupa’nın birbirinden özel birçok şehrini keşfedeceksiniz. 

İskandinav Rüyası Gezilecek Ülkeler

NORVEÇ, İSVEÇ, DANİMARKA, FİNLANDYA, ESTONYA, LİTVANYA, LETONYA, POLONYA, SLOVAKYA

İskandinav Rüyası Gezilecek Şehirler

Oslo, Bergen, Flam Kasabası, Norveç Fiyortları, Stockholm, Kopenhag, Helsinki, Tallinn, Krakow, Varşova, Riga, Vilnius, Trakai, Tvindefossen, Eidfjord, Byristca 

NORVEÇ -Oslo, Bergen, Flam Kasabası, Norveç Fiyortları, Eidfjord Bölgesi, Tvindefossen

İSVEÇ – Stockholm, Malmö

DANİMARKA – Kopenhag

FİNLANDİYA - Helsinki

ESTONYA - Tallinn

POLONYA - Krakow, Varşova

LETONYA - Riga

LİTVANYA - Vilnius, Trakai

SLOVAKYA - Banska Byristca

avrupa rüyası kuzey avrupa turu polonya varşova

3 Tur Bir Arada! Norveç Fiyortları ve İskandinav ve Baltık Turu

İskandinav turu son günü dahi konaklamalı İskandinav Rüyası turumuz gidiş - dönüş İstanbul - Budapeşte uçuşunu THY yolları farkıyla gerçekleştiriyor. 

Kuzey Avrupa’nın masal gibi şehirlerini gördükten sonra gemi yolculuğuyla fiyortları gezerek devam ediyoruz. Kuzey ve Baltık Denizlerinde rüya gibi gemi yolculuklarımızın ardından Kuzey Avrupa şehirlerini gezmeye devam ediyoruz. Uçakla başlayıp otobüs ve gemiyle sürdürdüğümüz yolculuğumuzu Kopenhag’tan uçakla İstanbul’a dönerek sonlandırıyoruz. Kuzey ve Baltık Denizi’nde konforlu büyük yolcu gemileri ile gemi yolculuğu fırsatı sunan Kuzey Avrupa turu, izlediği rota bakımından diğer turlara göre rotasında özgün tek firmadır.

İlk anda görenleri büyüleyen UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Bergen, kültürel sentez olarak farklı birikimlere sahip Oslo ve Stockholm, yaratıcı tasarım ve sanat üsluplarıyla dünya sanatına yön verene Kopenhag, Fiyortlar diyarı, huzurun taa kendisi olan Norveç’in Flam, Tvindefossen ve Eidfjord gibi bölgelerini tanıma, Kuzey ve Baltık Denizlerinde yapılan eşsiz deniz yolculuğu, 17. yy’dan günümüze neredeyse orijinal haliyle ulaşmış efsanevi İsveç İmparatoru kalyonu olan Vasa gemisi, doğa ile tarihin buluştuğu büyüleyici coğrafyada Vikingler’in izlerini takip ediyor ve mitolojik hikayeler eşliğinde onları hatırlatan misafirperver torunlarının izinde bir macera sizi bekliyor.

avrupa rüyası kuzey avrupa turu litvanya trakai

Konforlu Kuzey Avrupa Turu Yolculuğu

Avrupa Rüyası’nın 11 gece konaklamalı İskandinav Rüyası'nda konaklamaların 2 günü gemide. Hem geziyoruz hem de gemide yolculuk ile konaklamanın ayrıcalığını sürüyoruz. Ucuza kaçıp hostellerde konaklamak yerine, 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklıyor ve katılımcılarımızın konforunu düşünüyoruz. Yeni otobüslerimiz birçok ihtiyaca cevap veriyor olmasına rağmen yine de şehirlerde gezdikten sonra otelimizde rahatça dinlenebileceğiz.  

Rotalarımızı belirlerken yolcuların konforunu ve güvenli seyahat etmesini düşünerek turlarını planlama yapıyoruz. Genel profili itibariyle 11 gece otel konaklaması, bir gece otobüs yolculuğu olacak şekilde planlanmıştır. Böylelikle yolcuların otobüs içerisinde yolculuk süresi en aza indirgenmiştir. Katılımıcılarımızın yorulmalarına imkan vermeden şehirleri gezme ve otellerinde konaklama fırsatı sunmaktadır.

İskandinav Rüyası turumuzda konforlu ve doğa manzarasına aşık olacağınız yollarında yolculuk yapacak ve Vikinglerin izinde İskandinav mitolojisini keşfetmenin keyfini süreceksiniz.

İskandinav Rüyası Konaklama Otelleri

Öncelikle katılımcılarının konforunu düşünerek 4 ve 5 yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklama fırsatı sunmaktadır. Otel konaklamalarına ayrıca sabah kahvaltılarının da tur fiyatına dahil olduğu İskandinavya turunda konforlu ve güvenli bir yolculuk yaşayacaksınız.

Hiçbir harcamadan kaçmadan tamamen katılımcılarımızın konforunu ve güvenli bir yolculuk yapmasını düşünerek konaklama otellerini önemli şehirlerde, şehir merkezine en yakın yerlerde ayarlanmıştır. Ucuza kaçıp konaklama otellerini şehir merkezlerine bilmem kaç km uzakta otellerden seçmiyoruz. Özellikle ucuza kaçarak hostellerde hiç konaklamıyoruz.

Konaklama otellerimiz, gece otelden arkadaşlarınla çıkıp Kuzey Avrupa’nın hayran bırakan şehirlerinde eğlenip, bir yedikten sonra kolayca ulaşabileceğiniz yerlerde. Şehir merkezlerinde yer alan otellerde konaklayarak hem zamandan hem de katılımcılarımızın daha çok şehirleri tanımasına fırsat sunuyoruz.

Vilnius, Riga, Tallinn, Oslo (2 gece), Bergen, Krakow (2 gece), Varşova, Kopenhag, Helsinki - Stockholm (konaklamalı gemi yolculuğu) gibi büyük şehirlerde konaklıyorsunuz. Bu konaklamaya bir de Baltık Deniz’inde ve Norveç fiyortlarında konaklamalı gemi yolculuğu dahil olduğunu düşünün. İskandinav Rüyası farkıyla hem sınır kapılarına takılmadan geziyorsunuz hem de konforlu ve güvenli şekilde konaklıyorsunuz! En önemlisi de Türk Hava Yolları uçuşu ile Türkiye'ye dönüyorsunuz.

kuzey avrupa turu iskandinav rüyası katılımcıları

İskandinav Rüyası turunun Fiyatı Nedir?

12 gün boyunca 9 ülke 15 şehir göreceğiniz 11 gece konaklamalı Kuzey Avrupa turu ücreti ise 1895 €’dur. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

THY gidiş-dönüş uçak bileti

Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk

Tallinn-Helsinki, Helsinki-Stockholm arası lüks gemilerle deniz yolculuğu

11 gece konaklama

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Tüm ekstra turlar

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Konaklama kahvaltıları (10 gün)

Şehir vergileri

Bagaj Hakkı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze Ören Yerleri ücretleri

Schengen vize ücreti: 175 Euro (Yeşil pasaportu veya vizesi olmayanlar için)

Bireysel harcamalar ve yeme-içme masrafları

Seyahat Güvence Paketi

Yurtdışı çıkış harcı

2022 Kuzey Avrupa Turu Tarihleri

Özgün rotasıyla ve Vikinglerin izinde her gün yeni bir şehirde uyanıp İskandinav mitolojisinin izini süreceğiniz İskandinav Rüyası’nın şimdiden birçok tarihi doldu! 12 gün sürecek masal gibi Kuzey Avrupa turu için siz de tarihinizi çok geç kalmadan seçin! Koltuğunu seç, hayallerini erteleme!

Kuzey Avrupa Turu Tarihleri

06 Temmuz – 17 Temmuz 2022

17 Ağustos – 28 Ağustos 2020

İskandinav Rüyası turumuz tanıtım filmlerini izlemek için tıklayın!

İskandinav Rüyası’na Kimler Katılabilir?

İskandinav Rüyası’na tek başınıza, arkadaşlarınızla ve ailenizle katılabilirsiniz. “Tek başımayım, katılsam sıkılır mıyım? Sorun yaşar mıyım?” gibi sorularınıza turun genel perspektifi yalnızda katılsanız otobüs içi aktiviteleriyle, şehirlerde yapılacak sürpriz gezilerle yolculuğunuz renklenecek. Genel katılımcı profili akademisyen, öğretmenler, memurlar, öğrenciler ve hayatına renk katmak için gezen kişilerden oluşan İskandinav Rüyası’nın tek katılsanız dahi edineceğiniz arkadaşlıklarla hayatınızın yolculuğuna çıkacaksınız.

İskandinav Rüyası’na katılım şartları nelerdir:   

İskandinav Rüyası’na hayalleri olan ve hayallerinin peşinden koşmayı bilen, İskandinav Rüyası’na katkıda bulunabilecek herkes katılabilir.

İngilizce bilme şartı yoktur.

 

İskandinav Rüyası’na nasıl başvurabilirim?

İskandinav Rüyası turuna www.avruparuyasi.com.tr  adresinde başvuru formunu doldurarak hemen başvurabilirsiniz.

Websitemizde yer alan canlı sohbet hattından yol danışmanlarımızla birlikte başvuru adımlarını takip ederek de başvurunuzu İskandinav Rüyası’na iletebilirsiniz.

0850 840 18 06 numaramızdan yol danışmanlarımıza iletişim kurarak size uygun boş İskandinav Rüyası tur tarihini seçerek turumuza katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Avrupa Rüyası’nın farklarından biri olan web sitemizdeki "Gezgin Girişi" paneli ile tura katılım boyunca tüm bilgilerinizi, ödemelerinizi ve tur ayrıntılarınızı takip edebileceksiniz.

Sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize göndereceğiniz başvuru taleplerine ve sorularınıza sosyal medya hesaplarımız üzerinden yol danışmanlarımız hızlı şekilde cevap vereceklerdir.

Merak edenler için İskandinav Rüyası videomuzu paylaşalım dedik.Yol ile kalın, hayallerinizi ertelemeyin, koltuğunuzu kaptırmayın! 

YORUMLAR

 • Uzun yıllardır takip ediyorum sizi, bu sene mutlaka kuzey avrupa turunuza katılacağım. sevgiler

  Tuğba
  27.12.2018
  İstanbul
 • Ah şimdi o fiyortlarda olmak vardı iznimi ayarladığım da bende sizdeyim :)

  ESRA YEŞİM
  26.03.2018
  ANKARA

YORUM YAP