Kuzey Avrupa Turunda Instagramlarınızı Süsleyecek 7 Yer

Avrupa Rüyası ile Kuzey Avrupa turuna çıkarken, sosyal medyanızdaki paylaşımlar hayli renklenecek. Özellikle Instagramlarınızı süsleyecek öyle çok nefes kesen yer var ki, gördüğünüz manzaraya hayran kalmaktan fotoğraf çekmeye fırsat bile bulamayacaksınız. İşte seyahate çıkmadan önce liste yapabileceğiniz, Kuzey Avrupa turunda ınstagramlarınızı süsleyecek 7 yer!

avrupa rüyası kuzey avrupa turu fiyortları

1. Fiyortlar, Norveç

İlk sırada elbette muazzam Norveç fiyortları var! Fiyortlar, Nærøyfjord'dan Magdalenefjord'a, Lysefjord'dan Hardangerfjord'a kadar, Norveç fiyortları muhteşem granit uçurumlar oluşturuyor. Kuzey Avrupa Turu ve İskandinav Rüyası ile Norveç fiyortlarının yanı sıra, Oslo, Bergen, Flam Bölgesi, Songdal, Kaupanger, Gudvangen, Twindefossen’i ziyaret edebilirsiniz. Instagramlarınızı süsleyecek en güzel nokta diye bir şey yok, zira fiyortların kendileri birer doğa harikası!

avrupa rüyası kuzey avrupa turu trakai

 2. Trakai Gölü, Vilnius, Litvanya

Her yıl iki milyondan fazla turistin ziyaret ettiği, Litvanya'nın başkenti Vilnius'a yakın mesafede yer alan Trakai Gölü, doğal güzelliği, vahşi yaşamı ve büyüleyici ormanlarıyla ünlü. Aynı zamanda göl, Avrupa'daki türünün tek örneği olan Galvė Adası Kalesiyle de biliniyor. Litvanya’nın en ünlü yaz tatili merkezi olan gölde, en güzel manzaraları yakalayabilir ve instagramlarınızı süsleyebilirsiniz.

avrupa rüyası kuzey avrupa turu drakula şatosu

3. Bran Kalesi (Drakula’nın Şatosu), Romanya

Romanya'nın Karpat Dağları'nda, Transilvanya ve Wallachia arasındaki sınırda yer alan Bran Kalesi, Bram Stoker'in romanında anlatılan kaleye benzerliğinden dolayı "Drakula’nın Şatosu" olarak da biliniyor. Kale günümüzde, müze olarak hizmet veriyor ve kesinlikle instagramınızı süslüyor.

avrupa rüyası Øresund Köprüsü

4. Øresund Köprüsü, Kopenhag, Danimarka

Danimarka'nın başkenti Kopenhag’ın, İsveç’in Malmö kentine bağlandığı Øresund Köprüsü, hakikaten efsaneleşen manzaralardan biri. Øresund Boğazı’na bakan, ana kara Avrupa ve İskandinavya arasında kültürel ve coğrafi bir bağlantı sağlayan köprü eski masalların gösterişli yeni mimariyle ve dünya standartlarında tasarımlarıyla harmanlandığı yer.

avrupa rüyası kuzey avrupa turu stockholm gamla stan

5. Gamla Stan, Stockholm, İsveç

Stockholm'un tarihi kent merkezi olan Gamla Stan’da heybetli sarayların ve görkemli katedrallerin yanı sıra 14 adaya yayılmış şehrin şahane manzarasını arkanıza alıp şahane kareler yakalayabilirsiniz.

avrupa rüyası kuzey avrupa turu Vecrīga, Riga

6. Vecrīga, Riga, Letonya

Letonya’nın başkenti Riga’nın tarihi kent merkezi olan Vecrīga bölgesi, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alıyor. Art Nouveau tarzı çiçekler ve mitolojik yaratıklar, süslü kapı ve pencereleri oymaları ile karmaşık bina cephelerinin bulunduğu bölge, 1990'ların sonunda yeniden inşa edildi.

Avrupa rüyası kuzey avrupa turu helsinki

7. Suomenlinna Deniz Kalesi, Helsinki, Finlandiya

UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı olan Suomenlinna Deniz Kalesi’nin nefes kesici bir manzarası bulunuyor. 3 asırlık kalenin taşlarına adım atmak sizi geçmişte bir yolculuğa çıkarırken, günümüz için de instagramlık fotoğraflar çektirecek.

Kuzey Avrupa Turu ve İskandinav Rüyası ile, en güzel kuzey Avrupa manzaralarını yakalayabilir, seyahatinize daha fazla renk katabilirsiniz.

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP