Ohrid Gece Hayatı

Ohrid Gece Hayatı
 
Güneybatı Makedonya'daki Ohri Gölü kıyısında yer alan Ohrid, 1980’den bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, zengin tarihi mirasa sahip popüler bir Makedon kasabası. Avrupa Rüyası Eko Paket ile ziyaret edebileceğiniz ve gece konaklamasının da bulunduğu Ohrid, tarihinin yanı sıra olağanüstü doğal güzelliği ile de Makedonya tacındaki bir mücevher gibi parlıyor. Balkanlar’ın en derin gölün kıyısında kurulu Ohrid’de günün yorgunluğunu atmak için kıyıdaki kafelerden birine oturup bir kadeh yerel şarap içmeyi ihmal etmeyin.
 
Barlar ve Kulüpler
Ohrid'in göl kıyısı, gün batımı içecekleri için mükemmel olan teraslı salonlardan, en yeni Avrupai bistro, pub ve barlarla kadar uzanan geniş bir yelpaze sunuyor. Yerel şarap seçkisi ile öne çıkan Kadmo Bar’da, göl kuğuları eşliğinde şarabınızı yudumlayabilir veya harika bir gece kulübü The Jazz Inn'de, canlı caz ezgileri dinleyebilirsiniz. Küba Libre Beach Bar ve Gece Kulübü ise herkes için bir şeyler sunuyor. Geniş kanepelerden birine kurulup rahatlayabilirsiniz. Gün batımını Karayipler’deki gibi meyveli bir içecekle izleyebilir veya iskelede oturup yıldızları seyre dalabilirsiniz. Veya güzel dans kulüplerinde, çiftlerin canlı danslarına eşlik edebilirsiniz.
 
Kafeler
Ohrid’de farklı bir gece hayatı deneyimi yaşamak isterseniz, yerli aileler tarafından işletilen ve geç açılan kafelerden birine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Zira bu kafeler çoğunlukla yöresel şarap ve biraların servis edildiği butik mekanlardan oluşuyor. Ohrid çevresindeki üzüm bağlarından Prokupec üzümü yalnızca Balkanlar'ın bu bölgesinde yetiştiriliyor. Bu çeşit, rosé veya Pinot Noir gibi harmanlanmış şaraplar üretmek için kullanılıyor. Duck Cafe, ana meydanın kenarında ve limana bakan zarif, beyaz boyalı, üç katlı bir art-deco binasında hizmet veriyor. Ön cephesinde, kendi barı da olan kapalı bir bahçe terası var. Akşam saatleri ise hayli kalabalık oluyor.
 
Amfitiyatro
Göle bakan bir tepenin yan tarafında yer alan antik amfitiyatronun kalıntıları, akşamları konserlere ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Makedonya'nın tek Helenistik tiyatrosu olan amfitiyatroda yaz aylarında beş gece süren bir müzik festivali düzenleniyor. Klasik müzik, folk, pop ve uluslararası müzik ile harmanlanan bu antik yapı, eşsiz gösterilere sahne oluyor.
 
Ohrid gece hayatını deneyimlemek için bu adreslerden farklı pek çok alternatifiniz olduğunu unutmayın. Dilerseniz, Ohrid'in limanı tarafındaki popüler gece kulübü olan

Havana Club’da yaz ayları boyunca her gece DJ performansı izleyebilir, ya da sakin ve huzurlu bir gece geçirmek istiyorsanız Ohri'nin Eski Kent Bölgesi'ndeki NOA Lounge Bar’da içkisini yudumlayarak yemek yiyen çok sayıda insandan biri de siz olabilirsiniz. Ohri'nin en şık göl barı olan ve yalnızca kahve ile içecek servisi bulunan Liquid ile Aquarius’un zengin kokteyl menüsü ve canlı müziği eşliğinde keyifli bir gece geçirebilirsiniz.

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP