Orta Avrupa ve Balkan Rüyası Bu Yıl Hangi Tarihlerde Gerçekleşiyor?

Balkanları gezerken Orta Avrupa’nın masal gibi şehirlerini keşfetme fırsatı yakalayacağınız Balkan Rüyası turu bu yıl 16 Temmuz – 26 Temmuz tarihlerinde gerçekleşiyor.

Rumeli lezzetleri ve ezgileri eşliğinde Balkanları adım adım gezeceğimiz turda 11 ülke ve 15 şehir göreceksiniz. Her gece konaklama yapacağınız turda katılımcılar 4 yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklayacaklar. Orta Avrupa ve Balkan Rüyası ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler tanıtım yazımızı okuyabilirler.

Sarp dağların arasında uzanan inci gibi denize karşı manzaraya doyacağınız Kotor, mimari dokunun gölgesinde plaj keyfi süreceğiniz Budva, dizi severleri ekranlar başına kilitleyen Game of Thrones’un “Kralın Toprakları” sahnelerinin çekildiği Dubrovnik, Doğu’nun ve Batı’nın kültürlerinin en iyi yanlarını içerisinde barındıran Mostar ve Saraybosna, Vardar Nehri ile iki ayrılan kültürel açıdan oldukça zengin Makedonya’nın incisi Üsküp ve tarihi bakımından Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan Sofya sizleri bekliyor.

Balkanların haricinden Orta Avrupa’nın da birbirinden güzel, masal gibi şehirler de sizi bekliyor. Peri masallarından fırlamış Orta Çağ atmosferi barındıran Çekya’nın başkenti Prag, Haydn, Mozart, Beethoven ve Schubert gibi ünlü bestekarlara ev sahipliği yapmış sanat şehri Viyana, Barok ve Gotik mimarinin eşsiz örneklerini ziyaretçilerine cesurca sunan Graz, Tuna Nehri boyunca uzanan Macaristan’ın ışık şehri Budapeşte, Sava ve Tuna Nehirlerinin birbirine kavuştuğu yerde hayat bulan Belgrad, Avrupa’nın en güzel Noel şehri Zagreb sizleri bekliyor.

Otobüsle Orta Avrupa ve Balkan turu olarak her gün yeni bir ülkede güne merhaba diyeceksiniz. Balkan şehirlerinde Rumeli ezgileriyle profesyonel rehberiniz eşliğinde şehirleri keşfederken öte yandan tanıdık lezzetleri tatma şansı yakalayacaksınız.

Game of Thrones ve masal şehirler temalı bir yolculuğun sizi beklediğini baştan söyleyelim. Dalmaçya kıyıları, Orta Çağ atmosferinde görenleri büyüleyen, tanıdık ezgiler ve lezzetlerle ziyaretçilerini mest eden 15 şehir. 11 gün boyunca kendinizi hayal aleminde Orta Avrupa ve Balkanların en güzel şehirlerinde yeni yerler keşfetmeye var mısınız?

Balkanlar, Orta Avrupa seni bekliyor. Hayallerini erteleme! #koltuğunukaptırma        

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP