ORTA AVRUPA VE BALKAN TURU | 10 GÜN 11 ÜLKE 15 ŞEHİR

Avrupa Rüyası’nın özgün ve renkli rotalarından otobüsle Balkan turu olan Orta Avrupa ve Balkan Rüyası, 10 gün 11 ülke 15 şehir kapsayan katılımcılarımızın Orta Avrupa’nın masal şehirlerini ve ata yadigarı Balkan şehirlerini keşfetmesini amaçlayan, çok gezmeyi sevenlerin benzersiz turu.

10 gün boyunca Balkan ezgileri eşliğinde tanıdık lezzetleri ve rüya gibi şehirleri yakından görme fırsatı yakalayacağımız Orta Avrupa ve Balkan Rüyası turunun ücreti ise 795€’dur.

Balkan turu düzenleyen otobüsle Balkan turu firmalarına kıyasla kendine has özgün bir rota izleyen ve katılımcılarına yalnızca Balkanları değil; Orta Avrupa’nın Belgrad, Viyana, Prag, Budapeşte, Maribor, Dubrovnik, Kotor gibi şehirlerini de keşfetme fırsatı sunuyor.

Orta Avrupa ve Balkan Rüyası turumuzda profesyonel kokartlı rehberler eşliğinde şehirleri tarihi ve kültürel açıdan tanıyacaksınız. Birçok firmanın turlarında tur lideri, görevli kullandığı Avrupa ve Balkan turlarında profesyonel rehberler eşliğinde gezerken şehirlerin gezilmesi gereken yerlerini kolaylıkla gezeceksiniz, en ucuz alışveriş yapıp yemek yiyebileceğinizi rehberlerin yönlendirmesiyle öğrenebileceksiniz. Yol boyunca rehberler hem en yakın arkadaşınız hem de yol gösteriniz olacak.

Avrupa Rüyası Orta Avrupa ve Balkan Turu

Her gece konaklamalı Orta Avrupa ve Balkan turumuz, Budapeşte, Belgrad, Prag, Zagreb, Dubrovnik, Saraybosna, Ohrid şehirlerinde otel konaklamaları ayarlanmıştır. Katılımcılarımızın her gece konaklama yapacağı otobüsle Balkan turumuzda, Orta Avrupa turu da yapacaklar. Işıl sokaklarıyla, benzersiz mimarisiyle Tuna’nın incisi Budapeşte’yi, masallara konu olan, Orta Çağ’a yakından tanık olabileceğiniz masal şehir Prag’ı, Mozart, Beethoven, Freud gibi önemli isimlere ev sahipliği yapmış sanat şehri Viyana’yı ve mimarisiyle görenleri büyüleyen Dalmaçya kıyılarının incisi Dubrovnik şehirlerini de keşfedeceksiniz.

orta avrupa ve balkan turu, avrupa rüyası

Orta Avrupa ve Balkan Turu Hangi Ülke ve Şehirlere Gidiyor?

Yurtdışı turlarına bakıyorsanız, aklınızda Orta Avrupa ve Balkan turu yapmak varsa tam size göre bir rüya rotamız var. 10 gün 11 ülke 15 şehri kapsayan Balkan Rüyası turumuz rotası bakımından tek, özgün tur özelliğine sahip. 10 gün boyunca otobüsle Orta Avrupa ve Balkan turu yapacaksınız unutulmaz anılar biriktireceksiniz. 11 ülke ve 15 şehri gezecek olan katılımcılarımız “Orta Avrupa kültürüne ve ata yadigarı Balkan şehirlerini yakından tanıma fırsatını” yakalayacaklar.

AVRUPA RÜYASI, otobüsle Balkan turunda diğer firmaların aksine ekstra tur ücreti adı altında ekstra 1 Euro dahi talep etmeden katılımcının minimum maliyetlerle Avrupa kıtasını tek seferde gezip görmesini sağlamaktadır. Tura tek katılacak olanlardan single farkı istemeden, güvenli ve konforlu şekilde gezmelerine imkan tanımaktadır.

Avrupa Rüyası katılımcılarına daima sürprizler hazırlayarak tur boyunca eğlenmelerini, otobüs içerisinde arkadaşlık ortamını kuvvetlendirecek organizasyonlar düzenlemektedir. Orta Avrupa ve Balkan Rüyası turu kapsamında Orta Avrupa’yı ve Balkanları gezmenin yanında başka firmaların ekstra tur olarak sattıkları Kotor ve Dubrovnik, Maribor gibi turlarını programına dahil ederek “katılımcıların seyahatini güzelleştirme ve hayallerini zenginleştirme” ilkesini önemsemiştir.

Hangi Ülkelere Gidiyoruz?

BULGARİSTAN, SIRBİSTAN, MACARİSTAN, SLOVENYA, ÇEKYA, AVUSTURYA, HIRVATİSTAN, BOSNA HERSEK, KARADAĞ, MAKEDONYA, YUNANİSTAN

Hangi Şehirlere Gidiyoruz?

Sofya, Belgrad, Budapeşte, Prag, Viyana, Zagreb, Dubrovnik, Saraybosna, Mostar, Kotor, Üsküp, Selanik, Manastır, Maribor

BULGARİSTAN - Sofya

SIRBİSTAN - Belgrad

MACARİSTAN - Budapeşte

ÇEKYA - Prag

AVUSTURYA - Viyana

SLOVENYA - Maribor

HIRVATİSTAN - Zagreb, Dubrovnik

BOSNA HERSEK - Saraybosna, Mostar

KARADAĞ - Kotor

MAKEDONYA - Üsküp

YUNANİSTAN – Selanik, Manastır

Konforlu Yolculukla Orta Avrupa ve Balkan Turu

Balkan Rüyası ile balkan lezzetleri ve ezgileri eşliğinde ata yadigarı şehirleri keşfedeceksiniz. Avrupa Rüyası katılımcısını düşünen rotasıyla rakiplerinden ayrılmaktadır. Ekstra tur adı altında 1 Euro dahi talep etmeden, sizi Kotor, Dubrovnik, Maribor gibi doğal ve tarihi güzelliklerle buluşturmaktadır.

Otobüsle Balkan turunda benzer turlara göre daha konforlu olan Orta Avrupa ve Balkan Rüyası, her gece otel konaklaması şeklinde gerçekleşmektedir. Gündüz şehirleri doyasıya gezdikten sonra akşam otelde dinlenebileceksiniz. Böylelikle tüm şehirleri dinlenmiş ve dinç olarak turlayabileceksiniz. Şehirlere seyahat ederken mola vereceğimiz yerlerde, ayçiçeği tarlaları arasında süzülen otobüsün içinden geçtiği şirin yerlerin büyüleyiciliği ile unutacaksınız. Her gün yeni bir şehirde olarak rüyanın içinde birbirinden güzel unutulmaz anılar biriktireceksiniz. Ve tüm bu güzel ayrıntılara ek olarak Orta Avrupa’nın ve Balkanların önemli şehirlerinde 4* yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklamak da yolculuğun diğer bir ayrıcalığını yakalayacaksınız.

Orta Avrupa ve Balkan Turu Yolculuğu Yorucu Oluyor mu?

Her yıl olduğu gibi daha rüya rotalarımızı belirlemeden önce, ilk düşündüğümüz şey “katılımcılarımız nasıl daha konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat ederler” sorusu oluyor. Bu amaçtan yola çıkarak Orta Avrupa ve Balkan Rüyası turumuzda her gece konaklama planlayıp katılımcılarımızın yorulmadan şehirlerini keşfetmeleri için planlama yaptık.  

Orta Avrupa ve Balkan Rüyası turu genel profili itibariyle yolcuların otobüs içerisinde yolculuk süresini minimum sürede tutarak ile her gece planlanan konaklamalar ile yorulmadan seyahat etme ve şehirleri keşfetme fırsatı sunulmuştur.

Otobüsle Balkan turu yaparken yorgunluklarını en aza indirgemek için en fazla 2 yaşındaki Mercedes Travego marka lüks otobüsler ile yolculuk yapılmaktadır. Koltuk aralarının diğer standart otobüslere göre daha geniş olması açısından yorgunluğunuzu azaltacaktır. Ayrıca otobüslerdeki prizler ile teknolojik cihazlarınızı rahatça şarj edebileceksiniz. Otobüste yapılacak olan çay, kahve, su ikramlarıyla yol boyunca yorgunluğunuzu azaltmak hedeflenmiştir.

Tüm bu planlama içerisinde otobüs içerisindeki tatlı yorgunlukları aza indirgemek için otobüs içi eğlenceler yapıyoruz. Otobüs içerisi sıradan şehirlerarası otobüsteki ortam gibi olmuyor. Aksine ikinci günden itibaren eğlenceler, şarkılar ve otobüs içerisinde dans, halay havası sizi içerisine çekecek. Türk milleti olarak kaynaşmanın en güzel örneklerine tanık olacağınız bu turda sıkılmayacak aksine Türkiye’ye dönüşte otobüsteki arkadaşlarınızdan ayrılmak istemeyeceksiniz.

Orta Avrupa ve Balkan Turumuz Nerelerde Konaklıyor?

Avrupa Rüyası öncelikle katılımcılarının konforunu düşünerek 4* yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklama fırsatı sunmaktadır. 8 gece otel konaklama ve sabah kahvaltı ücretlerinin tur fiyatına dahil olduğu Orta Avrupa ve Balkan Rüyası turunda single farkı ödemeyeceksiniz. Konaklama otellerimiz, gece otelden arkadaşlarınla çıkıp güzel bir akşam yemeği yiyip sohbet ettikten sonra kolayca oteline dönebileceğin uzaklıkta! Mesela metronun hemen dibinde. Mesela şehrin göbeğinde!

Tek katılan yolcularımız turda kendi profillerine uygun kişilerle eşleştirilecek ve böylelikle yeni arkadaşlıkların oluşması için ilk adımı atacağız. Ve tur boyunca tek katılan katılımcılarımızın da sıkılmadan, arkadaşlık ortamı içerisinde gezmelerine ortam oluşturacağız.  

Fiyattan kaçmadan tamamen katılımcılarımızın konforunu düşünerek konaklama otelleri önemli şehirlerde, şehir merkezine en yakın yerlerde ayarlanmıştır. Diğer tur firmaları gibi ucuza kaçıp konaklama otellerini şehir merkezlerine bilmem kaç km uzakta otellerden seçmiyoruz. Ve özellikle ucuza kaçarak hostellerde hiç konaklamıyoruz.

Budapeşte (2 gece), Belgrad, Prag, Zagreb, Dubrovnik, Saraybosna, Ohrid şehirlerde konaklıyorsunuz. Orta Avrupa ve Balkan Rüyası farkıyla konforlu ve güvenli şekilde her gece konaklıyorsunuz!

Orta Avrupa ve Balkan Turu Fiyatı Nedir?

10 gün boyunca 11 ülke 15 şehir göreceğiniz 8 gece konaklamalı rüya gibi bir Orta Avrupa ve Balkan turumuzun ücreti ise 795 €’dur. 

Orta Avrupa ve Balkan Rüyası turu fiyatına dahil olan hizmetler

Tüm ekstra turlar

 Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti

 Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk

 8 gece konaklama

 Mesleki Sorumluluk Sigortası

 Konaklama kahvaltıları

 Şehir vergileri

 Bagaj Hakkı

Orta Avrupa ve Balkan Rüyası turu fiyatına dahil olmayan hizmetler

Müze Ören Yerleri ücretleri

 Schengen vize ücreti: 135 Euro (Yeşil pasaportu veya vizesi olmayanlar için)

 Bireysel harcamalar ve yeme-içme masrafları

 Seyahat Güvence Paketi

 Yurtdışı çıkış harcı

Balkan Rüyası Hangi Tarihlerde Gerçekleşiyor?

Özgün rotasıyla yoğun ilgi gören Orta Avrupa ve Balkan Rüyası’nın şimdiden birçok koltuğu doldu! 11 gün sürecek rüya gibi Orta Avrupa ve Balkan turu için siz de tarihinizi çok geç kalmadan seçin! Koltuğunu seç, hayallerini erteleme!

Orta Avrupa ve Balkan Turu Tarihimiz

16 Haziran - 26 Haziran 2019

5 Temmuz - 15 Temmuz 2019

29 Temmuz - 8 Ağustos 2019

1 Eylül - 11 Eylül 2019

Orta Avrupa ve Balkan Rüyası turumuz haricinde diğer rüya rotalarımız için www.avruparuyasi.com.tr tıklayın!

Orta Avrupa ve Balkan Rüyası turuna Kimler Katılabilir?

Avrupa Rüyası’na tek başınıza, arkadaşlarınızla ve ailenizle katılabilirsiniz. “Tek başımayım, katılsam sıkılır mıyım? Sorun yaşar mıyım?” gibi sorularınıza turun genel perspektifi yalnızda katılsanız otobüs içi aktiviteleriyle, şehirlerde yapılacak sürpriz gezilerle yolculuğunuz renklenecek. Genel katılımcı profili akademisyen, öğretmenler, memurlar, öğrenciler ve hayatına renk katmak için gezen kişilerden oluşan Orta Avrupa ve Balkan Rüyası’a tek katılsanız dahi edineceğiniz arkadaşlıklarla hayatınızın yolculuğuna çıkacaksınız.

Avrupa Rüyası’na katılım şartları nelerdir:  Nasıl başvurabilirim?

Avrupa Rüyasına hayalleri olan ve hayallerinin peşinden koşmayı bilen, Avrupa Rüyası’na katkıda bulunabilecek herkes katılabilir.

İngilizce bilme şartı yoktur.

Orta Avrupa ve Balkan Rüyası turuna nasıl başvurabilirim?

Otobüsle Orta Avrupa ve Balkan Rüyası turuna www.avruparuyasi.com.tr  adresinde başvuru formunu doldurarak hemen başvurabilirsiniz.

Web sitemizde yer alan canlı sohbet hattından yol danışmanlarımızla birlikte başvuru adımlarını takip ederek de başvurunuzu Avrupa Rüyası’na iletebilirsiniz.

0850 840 18 06 numaramızdan yol danışmanlarımıza iletişim kurarak size uygun boş Balkan Rüyası tur tarihini seçerek turumuza katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Avrupa Rüyası’nın farklarından biri olan web sitemizdeki Gezgin Girişi paneli ile tura katılım boyunca tüm bilgilerinizi, ödemelerinizi ve tur ayrıntılarınızı takip edebileceksiniz.

Sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize göndereceğiniz başvuru taleplerine ve sorularınıza sosyal medya hesaplarımız üzerinden yol danışmanlarımız hızlı şekilde cevap vereceklerdir.

Yol ile kalın, hayallerinizi ertelemeyin, koltuğunuzu kaptırmayın!  

YORUMLAR

 • KOTOR😍😍 beni de götürün nolur, önce balkan turu sonra tüm uygun yurtdışı turlarınıza katılmak istiyorum. bende bi ödül almayı hak ediyorum artık sizde ödüllü seyahat acentesi olduğunuz için sizinle gezmek harika olacak galiba :) coming soon..

  NAGEHAN YAMANKAÇAR
  23.03.2020
  MUĞLA
 • Avrupa rüyası 👏🏻👏🏻👏🏻 rüya gibi işler yapıyosunuz gerçekten. Müşteri memnuniyeti insanların yüzlerinden anlaşılıyor, bende bu kadroya dahil olmak istiyorum uzun zamandır.Fırsat olmadı şimdiye dek ama bu sene nasipse balkan turu ile başlicam, balkan ülkeleri bana çok çekici geliyor keşfetmeye değer buluyorum ve inş bunu canlı canlı bu sene göreceğim. lütfen beni de alın aranıza 😄🤣🙏🏻

  MEHMET SALİM HERDEMGİL
  23.03.2020
  AYDIN
 • Selamlar, harika bi blog olduğunu söylemeliyim öncelikle. Avrupa rüyasıyla otobüsle avrupa turuna katılmıştım 2018 de ve gerçekten harikaydı yani bambaşka bir deneyimdi bunun için teşekkür ediyorum tüm çalışanlarına gerçekten uzman bir ekip, evet şimdiyse sırada balkan turu var :) kaydolduğum için çok mutlu ve heyecanlıyım daha güzel olacağından şüphem yok. Gezmek bi tutku belki bir bağımlılık bir yere gitmek değil de giderkenki macera atmosfer daha cazip bana göre :D işte bu yüzden otobüsle işte bu yüzden avrupa rüyası diyorum ve blogu da herzaman takipteyim;) sevgiler...

  ASLI KONAKLI
  23.03.2020
  BURSA

YORUM YAP