OTOBÜSLE AVRUPA TURU | AVRUPA RÜYASI EKO 16 GÜN 14 ÜLKE 28 ŞEHİR

Türkiye'nin en çok tercih edilen otobüsle Avrupa turu olan Avrupa Rüyası EKO, 16 gün 14 ülke, 28 şehir kapsayan katılımcılarımıza Avrupa’nın tamamına yakınını göstermeye amaçlayan, çok gezmeyi sevenlerin benzersiz turu. 16 gün boyunca Avrupa’nın altını üstüne getireceğiniz Avrupa Rüyası EKO turunun ücreti ise 1550€’dur.

Avrupa Rüyası 2021 yılında (pandemide) Avrupa'ya tur yapan tek tur firması olup üç farklı tarihte katılımcılarını Avrupa şehirleri ile buluşturdu. İtalya'ya girilmez, Belçika sizi ülkesine almaz, Hollanda sizi sınırdan geri döndürür diyen tüm herkesin söylemlerine rağmen tüm yetkili merciilerden izinleri alarak turlarını gerçekleştiren tek seyahat firması oldu.

Benzer firmaların otobüsle Avrupa turlarına kıyasla kendine özgün rotaya sahip olan Avrupa Rüyası EKO ile bir gece Adriyatik Denizi’nde konaklamalı gemi yolculuğunun keyfini süreceksiniz. Gemi ile İgoumenitsa’dan Bari’ye yani İtalya’ya gideceğimiz yolculukta dönüşü karayolu üzerinden gerçekleştirilecek.

Hem gemi hem de otobüsle Avrupa turunu birleştiren EKO turunda konaklamalar Avrupa’nın en gözde ve pahalı şehirleri arasından seçilmiştir. Roma, Venedik, Mulhouse, Paris (2 gece), Amsterdam, Prag (2 gece), Budapeşte, Sofya, İgoumenitsa - Bari (Adriyatik'te gemi yolculuğu konaklamalı) şehirlerinde konaklama otelleri ayarlanmıştır. Katılımcıların otobüsle Avrupa turunda yorulmaya başlayacakları zaman dilimlerine göre düzenlenen konaklamalar 3, 4 ve 5* yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda yapılmaktadır. Gemi konaklaması ise 4 kişilik kamaralı odalarda yapılmaktadır.

otobüsle-avrupa-turu-2020-avrupa-rüyası

Avrupa Rüyası EKO Turu 2022 Rotası

Avrupa Rüyası EKO turunun rotası, katılımcılara Avrupa kıtasını tanıtmak ve Avrupa kültürünü yakından tanıma fırsatı sunmak amacıyla planlanmıştır. 16 gün boyunca otobüsle Avrupa turunda unutulmaz anılar biriktireceğiniz 14 ülke ve 24 şehri gezecek olan katılımcılar “Avrupa kültürünü yakından tanıma fırsatını” yakalayacaklar.

AVRUPA RÜYASI, otobüsle Avrupa turunda diğer firmaların aksine ekstra tur ücreti adı altında ekstra 1 Euro dahi talep etmeden katılımcının minimum maliyetlerle Avrupa kıtasını tek seferde gezip görmesini sağlamaktadır. Bu motto ile yola çıkan Avrupa Rüyası, diğer turların aksine katılımcılarına sürprizler hazırlamaktan da geri kalmıyor. Avrupa Rüyası EKO turu kapsamında Avrupa’yı gezmenin yanında başka firmaların ekstra tur olarak sattıkları Alsas-Loren Şarap Yolu, Hollada'nın yel değirmenleri ile meşhur Zaanse Schans turlarını programına dahil ederek “katılmcıların seyahatini güzelleştirme ve hayallerini zenginleştirme” ilkesini önemsemiştir.

Hangi Ülkelere Gidiyoruz?

HOLLANDA,  İTALYA,  FRANSA, YUNANİSTAN, ALMANYA,  VATİKAN, ÇEKYA, AVUSTURYA, BELÇİKA, SLOVAKYA, MACARİSTAN, SIRBİSTAN, BULGARİSTAN

Hangi Şehirlere Gidiyoruz?

Selanik, Parga, Bari, Roma, Vatikan, Pisa, Floransa, Venedik, Verona, Zürih, Mulhouse, Colmar, Eguisheim, Riquewihr, Strasbourgh, Paris, Brugge, Amsterdam, Zaanse Schans, Volendam, Berlin, Dresden, Prag, Bratislava, Viyana, Budapeşte, Belgrad, Sofya

 

YUNANİSTAN - Selanik, Parga

İTALYA - Bari, Roma, Pisa, Floransa, Venedik, Verona

VATİKAN

İSVİÇRE – Zürih

FRANSA - Mulhouse, Colmar, Eguisheim, Riquewihr, Strasbourg, Paris

BELÇİKA – Brugge

HOLLANDA – Amsterdam, Zaanse Schans

ALMANYA - Berlin, Dresden

ÇEKYA – Prag

AVUSTURYA – Viyana

SLOVAKYA – Bratislava

MACARİSTAN – Budapeşte

SIRBİSTAN – Belgrad

Büyük Avrupa Turunda Adriyatik Denizi’nde Gemi Yolculuğu

Otobüsle Avrupa turu yapan birçok firmanın yalnızca karayolunu tercih ederek tek düze bir seyahat yaptığı Avrupa turlarının aksine Avrupa Rüyası EKO katılımcısının konforunu ve seyahat güvenliğini düşünerek gemi yolculuğunu da turlarına eklemiştir.

Adriyatik Denizi’nde konforlu büyük yolcu gemisi ile bir gece gemi yolculuğu fırsatı sunan Avrupa Rüyası, izlediği rota bakımından diğer turlara göre rotasında özgün tek firmadır.

İgoumenitsa-Bari arasında konaklamalı gemi yolculuğu yapacağımız Avrupa Rüyası EKO turunda Adriyatik Denizi’nden İtalya’ya ulaşırken Bari kıyılarına bakarak gün doğumunun keyfini süreceğiz. Üzerimizde yükselen güneşle birlikte deniz kokusuna ve hoş sohbetlere şimdiden hazır olun!

Avrupa Rüyası EKO ile Konforlu Otobüs Yolculuğu

Avrupa Rüyası’nın EKO turu ile Avrupa’yı gezerken hem karadan hem de denizden gezmenin keyfini süreceksiniz. Avrupa Rüyası katılımcısını düşünen rotasıyla rakiplerinden ayrılmaktadır. 1 Euro dahi talep etmeden, ekstra turlara para talep etmeden sizi Hollanda yel değirmenleri ile ünlü Zaanse Schans kasabası, Alsas-Loren Şarap Yolu olarak bilinen Fransız kasabaları gibi doğal güzelliklerle buluşturmaktadır.

Otobüsle Avrupa turunda benzer turlara göre daha konforlu olan Avrupa Rüyası EKO, yolculuk bir gün otobüs yolculuğu, üç gece otel konaklaması şeklinde gerçekleşmektedir. Böylelikle yolculuklarımız çok fazla yorulmadan Avrupa şehirlerini turlayabiliyorlar. Üzerindeki tatlı yorgunluğu şehirlere seyahat ederken mola vereceğimiz yerde, Alp Dağları manzaralı yollarda seyahat ederken, ayçiçeği tarlaları arasında süzülen otobüsün içinden geçtiği şirin yerlerin büyüleyiciliği ile unutacaksınız. Her gün yeni bir şehirde olarak rüyanın içinde birbirinden güzel unutulmaz anılar biriktireceksiniz. Ve tüm bu güzel ayrıntılara ek olarak Avrupa’nın önemli şehirlerinde 3, 4 ve 5* yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklamak da yolculuğun diğer bir ayrıcalığını yakalayacaksınız.

Otobüsle Avrupa Turu Yorucu Oluyor mu?

Rüya rotaları belirlemeden önce öncelikle yolcuların konforunu ve güvenli seyahat etmesini düşünen Avrupa Rüyası, tüm Avrupa turlarını buna göre dizayn etmektedir.  Avrupa Rüyası EKO turu genel profili itibariyle bir gün otobüsle yolculuk bir gün otel konaklaması olacak şekilde planlanmıştır. Böylelikle yolcuların otobüs içerisinde yolculuk süresi ile konaklamalar arasında denge kurulmuş olup yorulmalarına imkan vermeden şehirleri gezme ve otellerinde konaklama fırsatı sunmaktadır.

Otobüsle Avrupa turu yaparken yorgunluklarını en aza indirgemek için en fazla 2 yaşındaki Mercedes Travego marka lüks otobüsler ile yolculuk yapılmaktadır. Koltuk aralarının diğer standart otobüslere göre daha geniş olması açısından yorgunluğunuzu azaltacaktır. Ayrıca otobüslerdeki prizler ile teknolojik cihazlarınızı rahatça şarj edebileceksiniz. Otobüste yapılacak olan çay, kahve, su ikramlarıyla yol boyunca yorgunluğunuzu azaltmak hedeflenmiştir.

Avrupa Rüyası EKO turumuzda Avrupa’nın konforlu yollarında yolculuk yapacak ve sınır kapılarına takılmadan, bir gün otobüsle yolculuk yapıp iki gün konaklamanın keyfini süreceksiniz.

 Avrupa Rüyası EKO Konaklama Otelleri

Avrupa’nın önemli şehirlerinde Holiday Inn, Ibıs Styles, Hampton by Hilton, Sherton, Best Western, Campanille gibi zincir otel gruplarının 3, 4, 5* yıldızlı otellerinde 2 kişilik odalarda konaklamak da yolculuğun diğer bir ayrıcalığı.

Fiyattan kaçmadan tamamen katılımcılarımızın konforunu düşünerek konaklama otelleri önemli şehirlerde, şehir merkezine en yakın yerlerde ayarlanmıştır. Diğer tur firmaları gibi ucuza kaçıp konaklama otellerini şehir merkezlerine bilmem kaç km uzakta otellerden seçmiyoruz. Ve özellikle ucuza kaçarak hostellerde hiç konaklamıyoruz.

Konaklama otellerimiz, gece otelden arkadaşlarınla çıkıp güzel bir akşam yemeği yiyip sohbet ettikten sonra kolayca oteline dönebileceğin uzaklıkta! Mesela metronun hemen dibinde. Mesela şehrin göbeğinde! Öyle Paris’te konaklama var diyerek 10-20 km uzakta otel tutan firmalar gibi değil!

Roma, Venedik, Mulhouse, Paris (2 gece), Amsterdam, Prag (2 gece), Budapeşte, Sofya, İgoumenitsa - Bari (Adriyatik'te gemi yolculuğu konaklamalı) gibi büyük şehirlerde konaklıyorsunuz. Bu konaklamaya bir de Adriyatik Deniz’inde gemi yolculuğunun dahil olduğunu düşünün. Avrupa Rüyası EKO farkıyla konforlu ve güvenli şekilde konaklıyorsunuz!

 

Avrupa Rüyası EKO Tur Fiyatı Nedir?

16 gün boyunca 14 ülke 28 şehir göreceğiniz 11 gece konaklamalı rüya gibi bir Avrupa turu olan Avrupa Rüyası EKO’nun ücreti ise 1550€’dur. 

Fiyata dahil olan hizmetler:

 •  Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk
 •  Yunanistan İtalya arası Adriyatik'te konaklamalı gemi yolculuğu
 •  Venedik Vaporetto ile limana ulaşım
 • 11 gece konaklama
 •  Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Tüm ekstra turlar
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • Konaklama kahvaltıları (1 gün)
 • Şehir vergileri
 •  Bagaj Hakkı

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

 • Müze Ören Yerleri ücretleri
 • Schengen vize ücreti: 175 Euro (Yeşil pasaportu veya vizesi olmayanlar için)
 • Bireysel harcamalar ve yeme-içme masrafları
 • Seyahat Güvence Paketi
 • Yurtdışı çıkış harcı

Avrupa Rüyası EKO Hangi Tarihlerde Gerçekleşiyor?

Özgün rotasıyla yoğun ilgi gören Avrupa Rüyası EKO’nun şimdiden birçok tarihi doldu! 16 gün sürecek rüya gibi Avrupa turu için siz de tarihinizi çok geç kalmadan seçin! Koltuğunu seç, hayallerini erteleme!

Avrupa Rüyası EKO Tur Tarihleri

 • 10 - 26 Haziran 2022
 • 01 – 17 Temmuz 2022
 • 07 - 23 Temmuz 2022
 • 22 Temmuz – 07 Ağustos 2022
 • 05 - 21 Ağustos 2022
 • 12 – 28 Ağustos 2022
 • 26 Ağustos - 11 Eylül 2022
 • 02 – 18 Eylül 2022
 • 14 -30 Eylül 2022
 • 01 – 17 Ekim 2022

Avrupa Rüyası EKO turumuz haricinde diğer rüya rotalarımız için tıklayın!

Avrupa Rüyası EKO turuna Kimler Katılabilir?

Avrupa Rüyası’na tek başınıza, arkadaşlarınızla ve ailenizle katılabilirsiniz. “Tek başımayım, katılsam sıkılır mıyım? Sorun yaşar mıyım?” gibi sorularınıza turun genel perspektifi yalnızda katılsanız otobüs içi aktiviteleriyle, şehirlerde yapılacak sürpriz gezilerle yolculuğunuz renklenecek. Genel katılımcı profili akademisyen, öğretmenler, memurlar, öğrenciler ve hayatına renk katmak için gezen kişilerden oluşan Avrupa Rüyası’nın tek katılsanız dahi edineceğiniz arkadaşlıklarla hayatınızın yolculuğuna çıkacaksınız.

Avrupa Rüyası’na katılım şartları nelerdir:  

 • Avrupa Rüyasına hayalleri olan ve hayallerinin peşinden koşmayı bilen, Avrupa Rüyası’na katkıda bulunabilecek herkes katılabilir.
 • İngilizce bilme şartı yoktur.

Avrupa Rüyası EKO turuna nasıl başvurabilirim?

Otobüsle Avrupa turu olan Avrupa Rüyası EKO turuna www.avruparuyasi.com.tr  adresinde başvuru formunu doldurarak hemen başvurabilirsiniz.

Websitemizde yer alan canlı sohbet hattından yol danışmanlarımızla birlikte başvuru adımlarını takip ederek de başvurunuzu Avrupa Rüyası’na iletebilirsiniz.

0850 840 18 06 numaramızdan yol danışmanlarımıza iletişim kurarak size uygun boş Avrupa Rüyası EKO tur tarihini seçerek turumuza katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Avrupa Rüyası’nın farklarından biri olan websitemizdeki Gezgin Girişi paneli ile tura katılım boyunca tüm bilgilerinizi, ödemelerinizi ve tur ayrıntılarınızı takip edebileceksiniz.

Sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize göndereceğiniz başvuru taleplerine ve sorularınıza sosyal medya hesaplarımız üzerinden yol danışmanlarımız hızlı şekilde cevap vereceklerdir.

Yol ile kalın, hayallerinizi ertelemeyin, koltuğunuzu kaptırmayın!  

YORUMLAR

 • Acaba turlarınız başladı mı bilgi verirseniz sevinirim iyi günler diliyorum :)

  Asuman ÖRÜNĞ
  23.03.2021
  Istanbul

YORUM YAP