Pisa’da Yapılacak En İyi 3 Şey

Pisa’da Yapılacak En İyi 3 Şey
 
Avrupa Rüyası ile ziyaret edebileceğiniz efsanevi bir İtalyan şehri olan Pisa, ülkenin en ünlü turistik ikonlarından. Yalnızca eğik kulesinden ibaret olmayan ve İtalya'nın batı kıyısında yer alan Pisa, Toskana bölgesindeki küçük şehirlerden biri olsa da, tarihi bakımdan bölgenin en önemli ve etkili kentiydi. Çok sayıda tarihi yapıya sahip Pisa’da, 20'den fazla tarihi kilise bulunuyor. Diğer yandan, Arno Nehri kıyısında muazzam manzaraya sahip müzeleri ile bu şehir, Toskana bölgesini keşfetmek isteyenler için mükemmel bir üs görevi görüyor. Fakat Pisa’da geçirecek bir gününüz varsa, yapmanız gereken en az 3 şey olduğunu da aklınızdan çıkarmayın!
 
Pisa Kulesi’nde fotoğraf çekin!
Pisa Kulesi’nde fotoğraf veya selfie çekmeden asla bir Pisa gezisi tamamlanamaz! Başlı başına bu etkinlik insanların Pisa'yı ziyaret etmesinin ve dünya çapında bilinen bir yer olmasının nedeni. Kule, Mucizeler Meydanı’ndaki katedralin çan kulesi olarak 1173 yılında inşa edilse de, üçüncü katının tamamlanmasının ardından eğilmeye başladı. Halen de her yıl 0,7 cm eğilmeye devam den kule günümüzde yaklaşık 5,5 derecelik bir eğime sahip. Ayrıca, kentin gerçeküstü eğimli görünümü için kulenin tepesine tırmanabilirsiniz.
 
Piazza dei Miracoli'yi ziyaret edin
 
Piazza dei Miracoli'ye gitmeden Pisa'yı ziyaret edemezsiniz! 1987 yılında Unesco Dünya Mirası ilan edilen ve Mucizeler Meydanı olarak bilinen bu bölge, aslında, şehrin en güzel turistik mekanlarına ev sahipliği yapıyor. Vaftizhane, Duomo Katedrali ve yeşil çimlerin geniş bir uzantısının tam ortasında, katedralin hemen arkasında yükselen Pisa Kulesi, meydanın olduğu kadar Pisa’nın da en önemli yapıları. Sütun ve heykellerle süslenmiş mermer cephesi ile ziyaretinizi Duomo Katedrali'ne yapın, daha sonra Vaftizhaneyi hem içeride hem dışarıda ziyaret edin. Daha sonra da finali Pisa Kulesi ile yapıp Anıt Mezar’daki ziyaretinizi bitirin. İçinde Antik Roma lahitleri ve Ölüm Zaferi Master fresklerini ziyaret edebilirsiniz.
 
 
 
Corso Italia’da yürüyün
Pisa’nın yürüyüş yolu olan Corso Italia, alışveriş için biçilmiş kaftan! Corso Italia’da dolaşırken şirin hediyelik eşya dükkanları ve etkileyici sokak sanatçılarıyla karşılaşacaksınız. Bu geniş caddenin sonunda, mimar Bernardo Buontalenti'nin eseri olan Logge dei Banchi bulunuyor. Saat Kulesi’nin hemen yanında bulunan Logge dei Banchi, Arno Nehri boyunca Pisa'nın en ünlü manzaralarından biri. Sola devam edip yürüdüğünüzde ise, çok sayıda sergiye ev sahipliği yapan Palazzo Blu'ya ulaşıyorsunuz. Chiesa della Spina ise yine Arno Nehri kıyısında güzel bir kilise.
 
Otobüsle Avrupa turu sırasında Pisa'da güzel bir gün geçirirken, espresso içip ve sokaklarda dolaşarak İtalyan yaşam tarzına aşina olmayı ihmal etmeyin!

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP