Profesyonel Rehber ile Avrupa Turuna Çıkmanın Faydaları

İster Avrupa turu olsun, ister Britanya turu olsun. İçerik, rota her ne kadar değişirse değişsin tüm turların bir vazgeçilmezi varsa o da profesyonel tur rehberleridir.

Otobüsle Avrupa turuna çıkacaklar içinde bu durumda aynı. Size dağıtılan tur kitapçıkları, şehirlerde turist info merkezlerinden aldığınız şehir haritaları bile gezerken size bir yere kadar size yardımcı oluyor. Haliyle yeni, hiç tanımadığınız bir kültürün içine giriyorsunuz ve tanımak içinde bir hikâye duyma gereksinimi hissediyorsunuz.

Rehbersiz gezenler edindiği en büyük tecrübe şu oluyor: otobüsle Avrupa turuna çıkmışsınız, yanınızda profesyonel tur rehberi yer almıyor. Şehirleri sizlerle tur lideri adında otobüslerde görevli kişiler gezdiriyor veya bu kişiler tur boyunca da belli kişilerle ilgileniyorsa da şehirleri tek başınıza gezmek zorunda kalıyorsunuz. Haritalardan ya da sağdan soldan duyduğunuz kadarıyla önemli noktaları geziyorsunuz. Akşam şehirden çıkacağınızda otobüse binip yanınızdaki arkadaşınız yoldayken size “ya şu Michelangelo tepesinde gün batımı efsaneydi, gittin mi sende” dediğinde “orası da neresi görmedim ben” dediğinizde otobüs bir sonraki şehre gidiyor olacak ve bir sonraki şehre merak içerisinde buruk bir sevinç ile gideceksiniz.

İşte tam bu noktada, profesyonel rehber sizlere, öncelikle öncelikle tüm şehrin görülmesi gereken önemli yerlerini anlatarak gezdiriyor. Sonrasında tadına bakılması gereken lezzetleri, kesinlikle görülmesi gereken müzeleri anlatıyor ve program dahilinde sizinle müzelere giriyor ve birlikte hem tarihi ayrıntıları dinleyip hem de geziyorsunuz. Akşam otobüsünüze döndüğünüzde bir sonraki şehre giderken “tüh şuraya gitmedim” ahı vahı ortadan kalkmış oluyor. Hepsinden önemlisi de bilinçli bir şekilde, şehirlerin tarihi ve kültürel geçmişlerini öğrenerek geziyorsunuz.

Avrupa Rüyası olarak tüm rüya rotalarımızda Avrupa, Britanya, Afrika, İskandinav ve Balkan turlarımızda profesyonel rehberler kullanıyoruz. Otobüsle Avrupa turlarımızda, seyahat boyunca size Avrupa Rüyası’ndan bir görevli asistan ve profesyonel rehberimiz sizlere eşlik ediyor. Asistanlar otobüs içerisinde ihtiyaçlarınızı giderirken öte yandan otobüs içerisinde uyumun ve eğlence ortamının oluşmasında rol alıyorlar. Profesyonel rehberler ise program rehber kitapçıklarımızın canlı hali olarak her şehirde yanınızda oluyor.

Otobüsle Avrupa turu organize eden diğer firmaların tur liderleriyle veya otobüs görevlisi adı altındaki kişilerle Avrupa turu yaparken Avrupa Rüyası tüm turlarından katılımcılarının isteklerini önemseyerek profesyonel rehberler ile şehirleri gezmektedir.

Şehirleri gönül rahatlığıyla, tarihini ve kültürünü öğrenerek gezerken öte yandan rehberlerin yönlendirmesiyle şehirlerde nerede uygun fiyata alışveriş yapılır, nerede uygun fiyata yemek yenir sorularının cevaplarını bulacaksınız. Misal olarak Roma’da ana cadde üzerinde 15 Euro’ya yiyeceğiniz bir pizzayı rehber yönlendirmesiyle bir başka yerde 7 Euro’ya yiyebileceksiniz. Yine Venedik’te maske, Brugge ve Viyana’da çikolata alacaklar için ve diğer şehirlerde en uygun hediye alınacak noktaları rehberlerimiz yönlendirmesiyle öğreneceksiniz.    

Afrika Rüyası rehberimiz Bora TANIK sizler için turlarımız hakkında bilgi veriyor:

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP