Selanik’in En Güzel 3 Plajı

Yunanistan'ın en büyük ikinci şehri ve Orta Makedonya bölgesinin başkenti Selanik, yaklaşık bir milyon nüfusuyla, Yunanistan'ın festivalleri, etkinlikleri ve geleneksel canlı kültürel hayatı ile ünlü. Lonely Planet tarafından dünyanın en iyi beşinci parti şehri seçilen Selanik, Yunanistan'ın kültür başkenti olarak kabul ediliyor. Daha da önemlisi, 3.000 yıllık kesintisiz bir yerleşime sahip şehrin dört bir yanında Roma, Bizans ve Osmanlı izlerini görmek mümkün. Bizans kiliselerinin birçoğu ve özellikle de şehrin bütün bir bölgesi UNESCO'nun Dünya Mirası listesinde yer alıyor. Yaz aylarında ise Mavi Bayraklı plajları dolup taşan kentte denizin ve kumsalın tadını çıkarmak isterseniz Selanik’in en güzel 5 plajı yazısına göz atabilirsiniz.

avrupa rüyası selanik perea plajı

Perea Plajı

Selanik'in yaklaşık 17 km güneyindeki küçük Perea Kasabası’nda yer alan Perea Plajı, hem bir yerleşim hem de tatil bölgesi. Selanik kent merkezinden hareket eden otobüslerle ulaşabileceğiniz, 7,5 km'lik kumsal boyunca uzanan Perea'da dilediğiniz yerde inebilirsiniz. Perea Plajı ve çevresinde konaklamak isterseniz etraftaki pek çok restoran ve otellerden birini tercih edebilirsiniz. Ancak Selanik merkezine yakın olduğundan bölge genellikle günübirlik seyahatler için tercih ediliyor. Dilerseniz Selanik İskelesi’nden veya Beyaz Kule önünden Perea Plajı'na giden feribotlara da binebilirsiniz.

avrupa rüyası yunanistan selanik epanomi plajı

Epanomi Plajı

Selanik'in yaklaşık 25 km güneyinde yer alan Epanomi Plajı, daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği, çevresinde pek çok taverna, restoran ve bolca konaklama tesisi bulunan daha büyük bir bölge. Bir süreliğine kumsaldan uzaklaşmak istiyorsanız, Petralona Mağarası'nı ya da plajın 5 km ilerisindeki Ktima Gerovassiliou'yu (Şarap Müzesi) ziyaret edebilirsiniz.

avrupa rüyası yunanistan selanik asprovalta plajı

Asprovalta Plajı

Selanik'in 80 km doğusunda bulunan ve hayli turistik bir plaj olan Asprovalta Plajı, Kavala ve Halkidiki gibi popüler beldelere yakınlığı ile oldukça avantajlı. Birkaç günlük konaklama ile çevreyi de ziyaret edebileceğiniz Asprovalta Plajı'nda oteller, kamplar ve restoranlar bulunuyor. Uygun fiyatlı, düzenli ve temiz olduğu için aile tatili için ideal olan plaj çevresinde konaklamaya karar verirseniz, iyi müzik ve enfes tatlar eşliğinde şirin bir kafe bar olan Cavo Paradiso'nun keyfini çıkarabilirsiniz.

Avrupa Rüyası EKO ve PLUS paketlerin yanı sıra, Balkan Rüyası ve Orta Avrupa ile de ziyaret edebileceğiniz Selanik, pek çok özelliğinin yanı sıra denizi ve kumsallarıyla da yaz aylarında ülkenin hayli popüler bir destinasyonu. Şehir merkezine yakın bir mesafede, ulaşımın kolay ve uygun fiyatlı oluşlarıyla dilerseniz günübirlik dilerseniz de konaklamalı olarak ziyaret edebileceğiniz Selanik plajları, sahilde uzanıp dinlenmek, kısa bir yürüyüş yapmak, ya da kasabanın keyfini çıkarmak için birebir!

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP