YEME-İÇME & ALIŞVERİŞ REHBERİ: BERLİN

Berlin Yeme-İçme &Alışveriş Rehberi
Berlin'de gezerken nerdeyse yemeklerin hepsi size çok tanıdık gelebilir. Türkiye'de bulabileceğiniz ne varsa burada da bulabilirsiniz. Ben simit bile buldum mesela. Ancak böyle güzel şık bi restoranda yemek isterseniz önceden rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. Hadi sizlere birkaç mekan önerelim şimdi!
Mustafa’sGemüse Kebap: Türk mutfağından lezzetler bulmanız çok olası demiştik zaten. Ama en meşhur olanı Mustafa'nın mekanı. Zaten yeri Kreuzberg'de. Kreuzberg ise tamamen bir Türk mahallesi olmuş.
Bir de not; öyle büyük bir restoran beklemeyin! Burası börekçi tadında küçük bir yer ama meşhur olduğundan sıra bekleyebilirsiniz söyleyelim.
Einstein Cafe: Einstein, sadece meşhur bir Alman bilim adamı değil ayrıca zincir restoranlar da açmış Berlin'de! Tabiki şaka yapıyoruz ama şehirde birkaç yerde bu restoranı görmeniz mümkün. Atışmalık için ideal! Kahvaltısı da önerimizdir.
Currywurst: Almanya denilince akla ilk gelen şey elbette "sosis" oluyor. İşte size bu Alman sosislerini denemek için bir yer. İsmi İngilizce belki ama yerel lezzetler için gidip, baharatlı sosislerden yenilebilir. Tadı da gayet güzel bizce
Berliner: Berliner’iStarbucks’a gidenler hemen şıp diye bileceklerdir. Alman pastası desek herkes anlar zaten. Waffle tarzında çeşit çeşit içerik ekleyebileceğiniz ve kalorilere doyamacağınız bir lezzet!
Alman Birası; Şimdi Almanlar sabah kahvaltısında bile bira içiyormuş yaa gibisinden efsaneleri duymadık demeyin!Biralarıyla ünlü olan Almanya’nın göbeğine gidip bira içmeden dönmek garip olur zaten. Çeşit çeşit bira var. Berlin’e özgü olanın adı “BerlinerWeiße”. Yani Berlin beyazı. İlla ki onu için demiyoruz tabii ki de farklı tatlar deneyin.
Berlin'de Alışveriş Yapmak
Berlin’de alışveriş yaparken seçenekler içersinde kaybolacaksınız. Tarzınız, ihtiyacınız ne olursa olsun, mutlaka size hitap edecek bir şeyler bulabilmeniz mümkün.
Kurfürstendamm: Şehrin işlek alışveriş caddesi burası. Cadde üzerinde ve etrafında Urban Outfitters, Hard RockCafe, JackWolfskin gibi markalar ve ürünler bulabilirsiniz, alışveriş keyifinizi yürüyüşle birleştirebilirsiniz. Ka De We: Burayı görünce rahmetli Kemal Sunal'ın Gurbetçi Şaban filminde yaptığı KDV şarkısı geldi benim aklıma nedense. Burada Chanel, Balmain, Zegna, Hermes yani lüks ve pahalı ne kadar marka varsa bulabilirsiniz. Friedrichstrasse; Meşhur kapının karşısına doğru giden Unter den Linde caddesinden taaChechpoint Charlie’ye kadar uzanan bir bölge burası. Hem turistik birçok hediyelik eşya hem de alışveriş için oldukça uygun yerler var. Burayı görmeden Berlin'de alışveriş yaptım diyemezsiniz!

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP