Yola Çıkarken Yanınıza Almanız Gereken 5 Teknolojik Alet

Özellikle uzun yola çıkacaksak eğer gelişen ve değişen dünyamıza ayak uydurmak namına yanımıza almamız gereken teknolojik aletler olmalı. Hem hayatımızı kolaylaştırmak  hem de uzun bir yolculuğun daha keyifli bir hale gelmesini sağlamak açısından teknolojiden faydalanmak çok akıllıca olacaktır. Özellikle Avrupa Rüyası ile otobüsle Avrupa turuna çıkıp tek seferde Avrupa kıtasını gezmek gibi bir düşünceniz varsa! Durum böyle olunca yanımızda bulundurduğumuz şeyler hayati önem taşır. Ruhunuzu dinlendirmek için bir müzik, gördüğünüz şeyleri hatırlamak için bir fotoğraf makinesi,  zamanın çabuk geçmesi için izlenen bir film;  bunlar gelişen teknolojimizin bize kazandırdığı kolaylıklardır. Durum böyle olunca teknolojiden faydalanmamak olası bile değildir. Avrupa Rüyası yolculuğunuzu teknolojik cihazlarla kolaylaştırarak renklendirin!

Siz de içinizden buna evet diyorsanız başlayalım o halde.

 1. TELEFON: Öncellikle şarj edilmiş telefonumuz mutlaka yanımızda olmalı. Bu devirde telefonda her şeyi yaptığımızı düşünürsek, oldukça gerekli bir teknolojik alet. Hem fotoğraf çekmek hem oyun oynamak, hatta istersek kitap bile okumak için kullanabileceğimiz küçük bir dünyadır telefonlarımız. Film izlemek, müzik dinlemek cabası…  Bunların dışında dünyayla bağlantı kurmanız açısından, gerek telefon etmek, gerek mesajlaşmak, gerekse sosyal medya ve haberleri takip etmek için önemli bir gereçtir telefon. Bütün bunları düşününce de yolculuklarda olmazsa olmazdır.

 2. ŞARJ ALETİ VEYA ADAPTÖR: Şarj aletimiz bütün elektronik eşyalarımızı kullanmamız için enerjiye ihtiyacımız olduğundan yanımızda bulunması gereken bir alet. Adaptör, Powerbank da olsa hiç fena olmaz. Fiş bulamadığınız durumlarda şarjınızın yerine gelmesini sağlayan powerbank ve pek çok model teknolojik gereci birlikte kullanmanızı sağlayacak olan adaptör hayatınızı kolaylaştıracaktır.

 3. KULAKLIK: Şöyle kulağımıza uygun rahat bir kulaklık mutlaka yanımızda olmalı seyahat ederken. Yolculuk sırasında film izleyebilmek ve müzik dinleyebilmek ve bunu yaparken etrafımızdaki kişileri rahatsız etmemek açısından kulaklık ayrı bir önem taşıyor! Yanılıyor muyum?

 4. FOTOĞRAF MAKİNESİ: Fotoğraf makinesi. Evet telefonumuzda böyle bir uygulamamız olsa da profesyonel bir fotoğraf makinemiz varsa mutlaka seyatlerimizde yanımıza almalıyız. Yolculuğumuz boyunca nerede ne göreceğiniz, neye hayran kalıp bunu resim etmek isteyeceğiniz belli olmaz, hem telefonumuzda  fotoğraf makinesi uygulamamız olsa bile enerji bulmakta zorlanmamak adına ayrıyeten bir fotoğraf makinemiz olması çok da iyi olur diye düşündüm ben.

 5. TABLET VEYA LAPTOP: Tablet veya laptop yanınızda bulundurmanız gerekli olan diğer teknolojik aletlerden. Film izlemek yada çektiğiniz fotoğraflardan dolan hafızanızı boşaltmak için gerçekten gerekli. Bunun dışında telefondan halledemeyeceğiniz acil işleriniz için de oldukça yararlı olacaktır.

Bence bu önerdiğimiz 5 teknolojik alet Avrupa Rüyası ile çıkacağınız otobüsle Avrupa turu yolculuğu daha keyifli hale getirirken dışarıda devam eden gerçek hayattan da kopmamanızı sağlayacaktır. En değerli şey olan zamanınızı da boşa harcamamanızı sağlayacaktır… İyi yolculuklar dileriz!

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP