Amsterdam'ın En İyi Türk Restoranları

Konu yemek olduğunda Hollanda’nın başkenti Amsterdam aklınıza gelebilecek her çeşit yemeği bulabileceğiniz bir yer olsa da Türk mutfağının ötesine geçmek çok zor! Zira farklı tatları denemeyi sevsek de yine de kendi lezzetlerimizden uzak kalmak bazen zor olabiliyor. Amsterdam’da çok çeşitli Türk lezzetleri sunan restoran var fakat hangisine gideceğiniz konusunda birkaç ipucu için Amsterdam'ın En İyi Türk Restoranları listesine göz atmakta fayda var.

1. SEFA BBQ & GRILL RESTAURANT

İsminden de anlaşılacağı gibi grill yani ızgara çeşitlerinin bol olduğu bir mekân SEFA BBQ & GRILL RESTAURANT. Sefa’nın yemekleri arasında helal et kullanılan kebaplar ve vejetaryenler için de mantı, falafel ve mercimek çorbası gibi seçenekler de bulunuyor. Restoran yıllardır açık ve Amsterdam sakinlerinin de sıkça geldiği bir yer. Sabah 6’ya kadar açık olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

 amsterdam türk restoranları

2. LEVANT

Bu muhteşem restoranda Türk lezzetlerinin her türlüsünü bulabilirsiniz. Soğuk ve ılık mezelerden kuzu yahnisine, köftelere ve içli pilavlara kadar inanılmaz seçeneğiniz var. Dışarıda, kanalın yanında da oturabilir ya da muhteşem bir dekorasyona sahip iç mekânda da yemeğinizi yiyebilirsiniz.

 ali ocakbaşı amsterdam

3. ALI OCAKBAŞI

Avrupa’nın birçok yerinde de bulunan Ali Ocakbaşı’nın Amsterdam’daki yeri de şehrin en popüler gece mekanlarından sadece 300 metre uzaklıkta. Bu muhteşem restoranda Anadolu’nun en güzel yemeklerini, tulum peynirini ve ağız sulandıran fırında patlıcanını denemenizi kesinlikle öneriyoruz.

4. DONER COMPANY

Amsterdam’da 5 şubesi bulunan bir kebap zinciri olan Döner Company’i, Hollanda’nın birçok yerinde görmek mümkün. Döner Company sadece helal kesim et kullanılıyor ve tüm yiyecekler taze ve sağlıklı malzemelerle yapılıyor. Dürüm ve kebap çeşitlerini rahatlıkla bulabileceğiniz restoran ayrıca kızarmış patates üzerine peynir rendeleyerek yanında et ve yeşil salata sunumuyla da Hollandalıların gönlünü çalmış durumda!

 orontes türk restoranı amsterdam

5. ORONTES

Orontes’de misafirler Türk mutfağının Akdeniz yöresinin müthiş deniz mahsullerini bulabilirler. Ayrıca et ve vejetaryen menüler de bulunan mekân, bu konuda da müşterilerini oldukça tatmin ediyor. Restoranda otantik kömür ızgara kullanılıyor ve tüm yemekler de insanların gözleri önünde pişiriliyor. Özenle seçilen aşçılar tüm yeteneklerini ve yaratıcılıklarını bu müthiş mutfakta sergileyerek inanılmaz lezzetli yemekler pişiriyor. Gidenlerin asla pişman olmadıkları bu restoran kesinlikle görülmeye değer.

Bonus: MENEER KEBAB

Meneer Kebab’ın menüleri geleneksel Türk sokak yemekleri ve çeşitli kebaplardan oluşuyor. Özellikle dürümleri inanılmaz lezzetli olduğundan oldukça popüler ve bu kadar lezzetli olmasının sebebi buradaki etlerin hepsinin 48 saat öncesinde marine edildikten sonra pişiriliyor olması.

Amsterdam’ı Avrupa rüyasının otobüsle Avrupa turlarından Avrupa Rüyası EKO ve PLUS ile ziyaret etmeniz mümkün. Türk yemeklerinden vazgeçemeyenler yol çıkmadan önce Amsterdam'ın En İyi Türk Restoranları listesini kaydedebilirler!

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP