Avrupa Rüyası ile Güney Afrika'da Safariye Hazır mısınız?

Seyahat sever herkesin hayatının bir döneminde düşünmeye başladığı ve artık bunu da yapmış olmalıyım dediği şey: safari. Afrika’nın büyük beşlisine ne kadar yakın olacağınızı, inanılmaz gün batımlarını, kamp ateşi etrafında muhteşem yıldızları görebileceğinizi hayal ediyorsanız, Afrika Rüyası ile safari yapmak, tüm ihtiyaçlarınızı tek çatı altında birleştiren, rüya gibi bir Güney Afrika seyahati fırsatı sunuyor. Büyüleyici bir manzaranın ortasında, hayvanları doğal ortamlarında görmenizi sağlayan muhteşem Güney Afrika safarileri, ömür boyu hatırlanacak eşsiz anılarla dolu.

Afrika Rüyası ile Safari Yapmak

İstanbul-Cape Town gidiş ve Johannesburg-İstanbul dönüş uçuşunu Türk Hava Yolları ile gerçekleştirebileceğiniz Afrika Rüyası’nda, iç hat uçuşları ise Cape Town-Johannesburg arasında düzenleniyor.  4 ve 5 yıldızlı otellerin 2 kişilik odalarında, kahvaltı dahil 7 gece konaklamanın bulunduğu Afrika Rüyası’nda 2 gece Johannesburg’da, 1 gece Sun City’de ve 4 gece de Cape Town’da geceliyorsunuz.

Masa Dağı, Stellenbosh Dağları, Ümit Burnu Turu, Pilanesberg National Park ve Safari Turu ile panoramik Cape Town, Sun City ve Johannesburg şehir turlarının dahil olduğu tur programında, Afrika’yı rüya gibi yaşıyorsunuz. 1 Euro dahi ekstra tur ücretinin bulunmadığı turda, Türkçe profesyonel kokartlı tur rehberliğinin yanı sıra, yerel rehberlerden İngilizce liderlik hizmeti de var. Havalimanı transferleri de tur ücretine dahil.

güney afrika turu 2020 safari

Güney Afrika’da Safari Yapmak

Bir safarinin olmazsa olmazı olan gün batımları altın saatler olarak kabul ediliyor. Ufukta güneş batarken içkinizi yudumlamak kadar güzel bir duygu yok. Özellikle manzaranızı da muhteşem bir yerden seçtiyseniz dünyanın en unutulmaz anını yaşayabilirsiniz. Kruger Ulusal Parkı, Afrika’nın büyük beşlisini görebileceğiniz ve dünyadaki en ünlü safari yerlerinden biri. Vahşi doğanın çeşitlilikle buluştuğu bir ev olan Pilanesberg Ulusal Parkı ise, Güney Afrika’nın “Alkalin Kompleksi” adı verilen eşsiz bir jeolojik oluşuma sahip.

Afrika Rüyası ile Ziyaret Edebileceğiniz Yerler

Güney Afrika'nın ana şehri (Moederstad) olarak da bilinen ve dünyanın en ikonik şehirlerinden biri olarak kabul edilen Cape Town, 2014’te Dünya Tasarım Başkenti seçildi. Güney Afrika'nın en turistik destinasyonlarından Sun City ise, oteller, popüler mekanlarının yanı sıra birinci sınıf etkinlikler için sunduğu mükemmel tesisiyle de uluslararası üne sahip. Afrika’da vahşi yaşamı gözlemlemenin en iyi yolu ise, Güney Afrika'nın en iyi sıtma içermeyen vahşi yaşam ortamları olan Pilanesberg Ulusal Parkı. Aile ve gece safarilerinden, biniciliğe, bol adrenalinli zipline’lardan, çita, lekeli sırtlan, zürafa, su aygırı, zebra ve çeşitli antilop türlerini gözlemlemeye dek pek çok seçeneğe sahip parkta Fil, aslan, bufalo, gergedan ve leoparların yanı sıra Nil timsahlarını görme şansınız var.

 güney-afrika-turu-cape-town-2020

Cape Town

Kültürlerin, mutfakların ve manzaraların bir araya geldiği, doğa harikası muhteşem Masa Dağı Milli Parkı'nı içerisinde barındıran güzel şehir Cape Town, Hıristiyan, Müslüman, Yahudi, Hindu ve geleneksel Afrika inançlarıyla harmanlanmış çok kültürlü bir Güney Afrika kenti. Güney Afrika'daki en romantik şehirlerden biri olan Cape Town, unutulmaz manzaralar ve güneşin öptüğü plajlarla dolu. Bu canlı sahil kenti, ikonik Masa Dağı'nın eteklerindeki ışıltılı okyanuslar ve dramatik dağ sıralarıyla kucaklaşan canlı bir enerji ile nabzınızı hızlandıran bir Güney Afkika kenti. Cape Town, her yeni keşif gününü gün batımı kokteylleri ve mum ışığında bitirebileceğiniz bir yer.

Masa Dağı

UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan ve adeta şehrin üzerinde bir masa gibi duran Masa Dağı, dünyanın yeni yedi harikası arasında gösteriliyor. Güney Afrika’nın en çok fotoğrafı çekilen yeri olan Masa üzerindeki taş oluşumları 600 milyon yaşında ve bu da bilinen en eski dağlardan biri olduğu anlamına geliyor. Öte yandan, dağ üzerinde yetişen bitkilerin %70’inden fazlası dünyanın başka hiçbir yerinde yok. 1470 bitki ile dünyanın en zengin florasına sahip bölge, tüm bunların yanı sıra muhteşem bir manzaraya sahip.

sun-city-güney-afrika-turu-2020

Sun City

Uluslararası üne sahip Sun City, eski bir yanardağın göbeğindeki engebeli çalılıkların derinliklerinde yer alan, dünyanın en eşsiz beldesi. Kendine özgü bir ritme sahip olan Sun City, Afrika güneşinin altında bir mücevher gibi parıldayan, yağmur ormanlarının çevresinde yer alıyor. Doğa harikası Pilanesberg Ulusal Parkı’nın yanı sıra, göz kamaştırıcı casinoları, gurme restoranları ve geniş spor tesisleriyle sunduğu eğlence çeşitliliğinde neredeyse sınırsız. Afrika Rüyası ile ziyaret edebileceğiniz Sun City, slotlardan safarilere, golften at binmeye, Valley of Waves’ten The Lost City’ye dek inanılmaz seçeneğe sahip.

Pilanesberg Ulusal Parkı

7,000’den fazla hayvana ev sahipliği yapan, 1300 milyon yıl önce patlayan volkanların oluşturduğu inanılmaz etkileyici alkalin kompleksi ve volkan krateri Pilanesberg’in genel görüntüsünü oluşturuyor. Kendi türünde dünyanın en büyük volkanik komplekslerinden olan Pilanesberg, ender görülen taş türleri ve yapılarıyla dünyanın en görkemli jeolojik fenomenlerinden birini oluşturuyor.

Johannesburg

Güney Afrika'nın kalbi olan Johannesburg, Güney Afrika’nın en önemli kültür, sanayi ve ticaret merkezi. İnanılmaz dost canlısı insanlarının yanı sıra, görülecek ve yapılacak çok şeyin olduğu Johannesburg, 1986’da altın madeni kasabası olarak kuruldu. Dünyanın 50 büyük metropolü arasında bulunan Johannesburg, aynı zamanda Güney Afrika Cumhuriyeti'nin dokuz bölgesinden biri olan Gauten'in başkenti.

Avrupa Rüyası ile ziyaret edebileceğiniz Cape Town, Sun City ve Johannesburg, Güney Afrika’nın büyüleyici ve yüreklendirici hikayesine çok yakışan adresler. Afrika Rüyası ile safari yapmak ise, bu adreslerden beklenmeyeni beklemek ve hayal ettiklerinizin fazlasını yaşamak demek!

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP