Avrupa Turunda Oynayabileceğiniz, Bağımlılık Yapan 5 Mobil Oyun

Uzun yolculuklarda kitap okumak, film izlemek vakit geçirmek için oldukça ideal ama bazen ne bir şey izlemek istersiniz ne de bir sonraki sayfada ne olduğunu merak edersiniz. Tek istediğiniz telefonunuzu açıp bir şeyin tüm vaktinizi alıp götürmesidir. Ne olduğunu anlamadan yolun bitmesini ve bir an önce bir Avrupa şehrinde olmayı dilersiniz. İşte size Avrupa Rüyası’nın otobüsle Avrupa turu sırasında hem Android hem de IOS uyumlu, vaktin nasıl geçtiğini anlamadan keyif alabileceğiniz oyunlar listesi: Avrupa Turunda Oynayabileceğiniz, Bağımlılık Yapan 5 Mobil Oyun!

 plague inc mobil oyun

1. Plague Inc

O kadar bağımlılık yapan bir oyun ki “kısaca bir bakıp çıkarım” dedikten sonra saatlerin nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz. Plague Inc, bütün gün virüsleri ülkelerin başına sarmaya uğraştıktan sonra tüm dünyayı ele geçirmeye çalıştığınız ve kötü adam olduğunuz çok ilginç ve garip şekilde de tatmin edici bir oyun. İnsanın kendi ismine ait bir hastalık yayması ne kadar eğlenceli olabilir diye düşünüyorsanız bu oyunu oynamadınız demektir!

 granny smith mobil oyun

2. Granny Smith

Kendinizi hiç patenler üzerinde hayatını elmaları çalan hırsızları yakalamaya adamış bir nine olarak düşündünüz mü? Evet, biz de. Bu yüzden de bu muhteşem ve çok eğlenceli oyunu tavsiye ediyoruz. Çizgi film tarzı grafikleri ve fizik modeli ile ninemiz, adil bir şekilde kolaydan zora doğru ilerleyen bölümlerde koşturuyor ve “son bir kez daha” diyerek başlayacağınız 45. oyununuzda başarılar diliyoruz!

 hill climb racing mobil oyun

3. Hill Climb Racing

Basit olmasının bağımlılık yarattığı bir oyun olan Hill Climb Racing’de sadece iki kontrol var, dur ve git. Çok basit ama eğlenceli grafikleri sayesinde hem şarjı az harcıyor hem de gözlerinizi çok yormuyor. Tüm bunların yanında bir de çok eğlenceli. 10 güçlendirilebilir araç ve 11 bölüm ile gece otobüste dağlara tepelere çıkmak için kendinizi paralarken bulabilirsiniz. Her 1-2 ayda bir yeni bölümler ekleniyor ve eğlence de haliyle sonsuzluğa doğru gidiyor.

amazing alex mobil oyun 

4. Amazing Alex

Angry Birds oyununu yapan Rovio firması hayatınızdan değerli zamanları çalabilmek adına bir başka muhteşem oyun olan Amazing Alex ile tekrar karşımızda. Oyunun konusu aslında oldukça basit. Gün içinde kullandığınız ip, kova, makas vb. birçok eşyayı bir arada kullanıp balon patlatmak gibi çok basit bir görevi gereksiz şekilde, komplike bir halde başarmaya çalışmak. Ve tabii bir Rovio oyunu olarak her oyunu üç yıldızla bitirmeden olmaz. Bitmek bilmeyen yüzlerce bölüm ile sabrınız bitiyor ancak oyun asla bitmiyor. Buna rağmen çok ilginç şekilde bağımlılık yapmaya da devam ediyor.

 jetpack joyride mobil oyun

5. Jetpack Joyride

Bu oyunu ilk gördüğünüzde “yine klasik bir platform macera oyunu, ne kadar farklı ve eğlenceli olabilir ki?” diye düşünebilirsiniz. Ancak yükledikten sonra aralıksız 5 saatlik bir oyun maratonu bittiğinde “baya eğlenceli olabilirmiş” sonucuna varabilirsiniz! Tüm oyunda sadece tek bir kontrol tuşu var, evet sadece bir! Bastığınızda jetpack sizi yükseltiyor, bıraktığınızda ise indiriyor, bu kadar. Ancak buna rağmen Halfbrick Studios çok güzel oyunlardan birini çıkartmış. Detaylara gösterilen inanılmaz hassaslık, eğlence anlayışı, basit ve güzel detaylar, ortalama birkaç milyar olan görevler bu oyunu gerçekten download edilmezse çok ayıp olur kategorisine sokuyor. Üstelik bir de ücretsiz!

Avrupa Rüyası ile tek seferde tüm Avrupa kıtasını gezerken, canınız telefon oyunlarına sarmak isterse diye, size Avrupa turunda oynayabileceğiniz, bağımlılık yapan 5 mobil oyun listesi! Keyfini çıkarın!

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP