Avrupa Rüyası ile Otobüsle Avrupa Turu Deneyimim #3 ASUMAN VURAL

Avrupa Rüyası, otobüsle Avrupa turu ile tek seferde Avrupa kıtasının tamamına yakınını gezen katılımcımız Asuman VURAL, bugün bizlerle. Asuman, size Avrupa Rüyası hakkında en çok merak ettiğiniz soruları yanıtladı! İyi okumalar...

Asuman kimdir, tanıyalım

Asuman Vural, 27 yaşındayım, Giresunluyum ve öğretmenim.

Asuman’ın Avrupa Rüyası ile tanışma hikayesi

Avrupa Rüyası ile sosyal medya sayesinde tanıştım. Yaklaşık iki yıldır takip ediyordum ve fotoğraflara hep imrenerek bakıyordum açıkçası. Turlara katılmak aklımın bir köşesinde hep vardı fakat tek başıma katılma konusunda tereddütlerim olduğu için sürekli ertelemek zorunda kaldım. Bu bekleyişin bir sonu olmadığı kanısına vardım, başvurumu yaptım ve Avrupa Rüyası Eko turuna katıldım.

Tek başına seyahat etmek denildiği zaman birçok kişi tereddüt ediyor ve seyahat planlarını erteliyor bu sebeple. Ertelemeyin, kocaman bir seyahat aileniz olsun!

otobüsle avrupa turu avrupa rüyası katılımcı deneyimi asuman vural

Avrupa Rüyası’na tek başına katılan Asuman’ın deneyimi ve önerileri

Evet, az öncede söylediğim gibi ben de tek başına katılma konusunda tereddütleri olan biriydim ve sürekli Avrupa’yı gezme hayallerimi bu sebepten erteledim. Benim gibi tereddütleri olan kişiler mutlaka vardır, onlara söyleyeceğim tek şey kesinlikle tereddüt edecek bir şeyin olmadığıdır. Tek başınıza çıktığınız bu yolculukta kocaman bir aile oluyorsunuz. Yeni yerler keşfederken yeni arkadaşlıklar, dostluklar da kuruyorsunuz. Tek başıma sıkılır mıyım diye düşünürken, bir bakmışız çok güzel bir arkadaş grubumuz olmuş bile. Şimdi, keşke daha önce katılsaymışım ve keşke bu kadar ertelemeseymişim diyorum.

Güzel insanlar tanıdık, hala görüşmeye devam ettiğimiz arkadaşlarımız da var. Bu yüzden teşekkürler Avrupa Rüyası ailesi.

Profesyonel rehber ile şehirleri gezme deneyimini Asuman’dan dinleyin

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki çok anlayışlı ve sabırlı bir rehberimiz vardı. Neticede turda her yaş grubundan insan var ve her birine yetişmek durumundasınız.

Gezdiğimiz gördüğümüz bütün ülkeler ve şehirler ile ilgili, gerek tarihi, gerek kültürel bilgileri bizleri sıkmadan, yormadan, sabırla anlattı. Merak ettiğimiz, aklımıza takılan her şeyi sorup anında dönüt alabilmek bizim için bir avantajdı elbette. Şehirlerde olumsuz olaylarla karşılaşmamız konusunda nelere dikkat etmemiz gerektiğine dair uyarıları da işimizi kolaylaştırdı diyebilirim.

Herkesin hayalini kurduğu bir şeyler oluyor seyahate çıkarken. Avrupa Rüyası olarak turlarımıza katılan katılımcılarımıza her gün başka şehirde uyanma imkânı tanıyoruz.

 

Asuman, her gün başka şehirde uyandı! Sıra sizde!

Tek kelimeyle muhteşem bir duygu. Her gün başka şehirde açıyorsunuz gözlerinizi, başka yüzler, başka insanlar, başka hayatlar.. Hayalini kurduğunuz, belki de sadece dizilerde, filmlerde gördüğünüz şehirdesiniz. Bu mükemmel bir his gerçekten.

Avrupa Rüyası otellerini Asuman sizlere anlatıyor

Konakladığımız şehirlerden şu an aklıma gelenler; Roma, Amsterdam, Budapeşte, Paris, Prag, Ohrid ve Venedik. Kendi adıma konakladığımız bütün otellerden memnun kaldım, ihtiyaçlarımızı ve beklentilerimizi karşılayacak düzeydi idi. Özellikle temizlik ve hijyen konusunda içiniz rahat olsun. Kahvaltılar sizi doyurur fakat bizim kahvaltı kültürümüzden farklı olduğu için yabancılık çekmeniz gayet normal olacaktır.

Rüya rotasına dâhil olmadığı halde gezdiğimiz yerler de oldu evet. Her biri çok güzeldi gerçekten. Düşünsenize makul bir fiyata 18 ülke 28 şehir geziyorsunuz üstüne bir de hediye turlar var, daha ne olsun.

otobüsle avrupa turu avrupa rüyası katılımcı deneyimi asuman vural 1

Avrupa Rüyası turlarına katılmak isteyenlere Asuman’ın tavsiyesi

Öncelikle tek katılmayı düşünen ve cesaret edemeyen arkadaşlar çok fazla düşünmeyin, ertelemeyin derim. Emin olun çok keyifli bir yolculuk ve keşfedilmeye değer onca şehir sizi bekliyor.

Otobüsle zor olmuyor mu diye düşünenler olabilir, inanın otobüs ilk günden sonra eviniz gibi oluyor ve o yoğun tempoya alışıyorsunuz. Otobüste uyumak bile keyifli hale dönüşüyor. Eğlenmeyi amaç edinirseniz her şey gönlünüzce olacaktır.  

Gideceğiniz her şehirde yapılabilecek güzel etkinliklere katılmaya çalışın. Ve son bir şey, yanınızda bol bol yiyecek götürün.

Asuman’ın bir sonraki rüya rotası neresi mi?

Bir sonraki rüya rotam, kesinlikle İskandinav Rüyası.

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP