Balayında Seyahat Etmeyi Düşünenlere Avrupa Turu Önerileri

Yakında evleneceksiniz ya da evlilik yıldönümünüz için bir seyahat hayaliniz var ve Avrupa'da mükemmel bir balayı arıyorsunuz, peki nereden başlayacaksınız? Öte yandan tüm evlilik masraflarına ek olarak bir de balayı bütçesi ayırmanız gerekiyor. Bu durumda bütçenizi düşük tutmak için, tam da yüksek sezon olan yaz aylarında belki uçak biletine servet dökmek istemez ve otobüsle Avrupa turu deneyimini değerlendirebilirsiniz. Bir yandan da eşinizin veya partnerinizin planlamak istediğiniz seyahatle ilgili farklı ilgi alanları ve rota fikirleri olabilir. Kafanız karışmasın, eğer destinasyon olarak Avrupa her iki tarafın da ortak kararıysa, kıtada herkesi mutlu edecek yeterince güzel yer var. Alışılmış balayı destinasyonlarının dışında unutulmaz seyahat deneyimleri için Avrupa turu önerilerine açıksanız, Balkanlar’dan İskandinavya’ya, Akdeniz’den Adriyatik’e, Norveç fiyortlarından Orta Avrupa’ya dek rüya rotalar çizebilirsiniz. İşte balayında seyahat etmeyi düşünenlere Avrupa Turu önerileri!

 kuzey avrupa turu avrupa rüyası

1. Kuzey Avrupa Turu ve İskandinav Rüyası

Balayında, dünyaca ünlü Norveç fiyortlarında gemi yolculuğu yapmak istemez misiniz? Kuzey Avrupa Turu ve İskandinavya Rüyası, 12 gün boyunca 9 ülke ve 15 şehirden oluşan muazzam bir kuzey seyahati yapabileceğiniz büyülü bir yolculuk! Heyecan verici ve şaşırtıcı doğal güzelliklere sahip, her görende hayranlık uyandıran bu sıra dışı toprakları balayında keşfe çıkabilirsiniz. 

Vilnius uçuşu ile başladığımız yolculuğumuzda Baltık şehirleri olan Vilnius, Riga, Tallinn ve Helsinki şehirlerini gördükten sonra İskandinav bölgesine ulaşıyorsunuz. Vikinglerin hikayeleriyle ün salmış Stockholm, Oslo, Flam kasabası, Bergen ve Norveç fiyortlarını keşfediyorsunuz. Norveç’te gezinizi tamamladıktan sonra sırasıyla Kopenhag, Rostock, Anklam, Szczein, Torun, Gdansk, Augustow şehirlerini geziyoruz. Dönüş yolculuğunuzu özel kılan en önemli ayrıcalık benzer Kuzey Avrupa turlarında olmayan Almanya ve Polonya kasabalarını keşfetme imkanı buluyorsunuz. Gezinin en günün ise Vilnius’tan THY uçağı ile Türkiye’ye, İstanbul’a dönüyorsunuz. Üstelik tüm ekstra turlar fiyata dahil! Gezme tutkusuna sahip olanlar için bir diğer güzel haber de bu!

İşte tüm bu Kuzey Avrupa serüveninin adı İskandinav Rüyası! Adından anlaşıldığı gibi 12 gün boyunca size rüya gibi rota sunuyor. Dilerseniz İskandinav Rüyası ile göreceğiniz masal gibi 7 yer yazısına da göz atabilirsiniz.

 britanya turu avrupa rüyası

2. Britanya Rüyası

9 gece konaklamalı olarak 10 günde 5 ülke ve 15 şehir gezebileceğiniz Britanya Rüyası, yaz mevsimine çok yakışan, en alternatif balayı turlarından biri. Türkiye’deki tüm İngiltere turları içerisinde, en kapsamlı ve özgün rotaya sahip tur olan Britanya Rüyası, adı üzerinde İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler ve İrlanda seyahatini tek bir tur çatısı altında topluyor. Balayında deniz, güneş, kum uğruna günlerce otelden dışarı adım atmamak yerine, Viking coğrafyasını keşfedebilir ve her sabah mükellef bir İngiliz kahvaltısı ile güne başlayabilirsiniz.

Avrupa Rüyası’nın İngiltere durağı olan Britanya Rüyası, İstanbul-Londra ve Londra-İstanbul uçuşunu da British Airways farkı ile gerçekleştiriyor. İngiltere (Londra, Birmingham, Liverpool, Manchester, York, New Castle, Stratford-Upon-Avon, Oxford), İskoçya (Edinburgh, Glasgow), Kuzey İrlanda (Belfast), İrlanda (Dublin) ve Galler (Cardiff) Britanya Rüyası’nda ziyaret edebileceğiniz adresler. Ayrıca ekstra ücret ödemeden Stonehenge, The Kelpies Heykelleri, Bath, Ayr Sahil Kasabası, Devler Kaldırımı gezilecek yerler arasında.

 orta avrupa ve balkan turu avrupa rüyası balayı gezi önerileri

3. Balkan Rüyası ve Orta Avrupa Turu

10 günde 11 ülke ve 15 şehri 8 gece konaklamalı olarak ziyaret edebileceğiniz Balkan ve Orta Avrupa Turu, ülkemize olan coğrafi ve kültürel yakınlığı ile oldukça ilginç bir balayı alternatifi. Avrupa kıtasının, Türk kültürü, gelenekleri, mimarisi, el sanatları ve mutfağını yansıtan Balkanlar bölgesi, Osmanlı mirasını en iyi koruyan şehirleriyle batı ve doğu kültürleri arasında kozmopolit bir atmosfere sahip. Üstelik yağlıboya bir tabloyu andıran Prag, kıtanın en zarif kenti Viyana ve en popüler yaz destinasyonu Dubrovnik ile Kotor’u balayında görme fikri, oldukça heyecan verici!

Balkan Rüyası ve Orta Avrupa Turu kapsamında, tüm ekstra turlar ve profesyonel rehberlik hizmeti dahil görebileceğiniz adresler, Macaristan (Budapeşte), Bulgaristan (Sofya), Sırbistan (Belgrad), Çekya (Prag), Avusturya (Viyana), Slovenya (Maribor), Hırvatistan (Zagreb, Dubrovnik), Bosna Hersek (Saraybosna, Mostar), Karadağ (Kotor), Makedonya (Üsküp, Ohrid) ve Yunanistan (Selanik, Manastır).

 otobüsle avrupa turu avrupa rüyası

4. Avrupa Rüyası EKO

Eğer Avrupa kıtasına ilk kez adım atacaksanız, 14 ülke ve 24 şehir gezebileceğiniz Avrupa Rüyası EKO tam size göre! Bu sayede tüm kıta şehirleri ve kültürü hakkında fikir edinebilir ve bir sonraki seyahatinizi ayrıntılı planlayabilirsiniz. Avrupa Rüyası EKO’da 16 günlük seyahatin 10 gece konaklaması; Roma, Venedik, Mulhouse, Paris (2 gece), Amsterdam, Prag, Budapeşte, ve Sofya’nın yanı sıra İgoumenitsa-Bari arasında Adriyatik Denizi’nde konaklamalı gemi yolculuğu da yapabiliyorsunuz.

Herkesin gidilecek yerler listesinde ilk sırada yer alan İsviçre’nin Zürih şehrini ve İsviçre Alplerini göreceksiniz. Bu kadarıyla da yetinmeyerek dillere destan Şarap Yolu olarak adlandıran üzüm bağlarının bulunuduğu Alsas-Loren bölgesinin Mulhouse, Colmar, Alsas, Strasbourgh ve sürpriz Fransız köylerini göreceksiniz.

Avrupa Rüyası EKO Avrupa turu seçeneği bulunan Avrupa Rüyası’nın aynı zamanda Orta Avrupa ve Balkan Rüyası, Britanya Rüyası, Kuzey Avrupa ve İskandinavya Rüyası olmak üzere kıtanın tümünü kapsayan turları bulunuyor. Balayında seyahat etmeyi düşünenlere Avrupa Turu önerileri listesini göz önünde bulundurup olan Avrupa Rüyası ile Avrupa ülkelerini ve en turistik şehirleri görebilir, yeni kültürler tanıyabilir, farklı bakış açıları kazanabilir ve az zamanda pek çok yer görebilirsiniz.

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP