Britanya Turunda Göreceğiniz Rüya Gibi 5 Şehir

10 gün boyunca 5 ülke ve 15 şehir ziyaret edebileceğiniz Britanya Rüyası, İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler ve İrlanda seyahatini tek bir rota altında toplayan harika bir Büyük Britanya turu güzergahı. Türkiye’deki tüm İngiltere turları içerisinde, en kapsamlı ve özgün rotaya sahip Britanya Rüyası’nda İngiltere, İskoçya, Galler, İrlanda, Kuzey İrlanda rotasında, otobüs, gemi ve uçak yolculuğunu bir arada yaşıyor, şehir içi ve şehirler arası ulaşımda ise lüks otobüsleri kullanıyorsunuz. İstanbul-Londra ve Londra-İstanbul uçuşunu Atlasglobal farkı ile gerçekleştiriyor.

Avrupa Kıtası’nı tek seferde gezmenin en kısa yolu olan Avrupa Rüyası’nın İngiltere durağı olan Britanya Rüyası’nda en popüler şehirlerin merkezlerindeki 4 yıldızlı otellerde, 2 kişilik odalarda ve single farkı ödemeden konaklama şansınız var. Kuzey Denizi ve İrlanda Denizi’nde feribot yolcuğu olmak üzere iki de gemi yolculuğunun bulunduğu turda, Cairnryan-Belfast arasında İrlanda Denizi’nde konaklamasız gemi yolculuğu ve Rosslare-Fishguard arasında Celtic Denizi’nde konaklamasız gemi yolculuğu bulunuyor.

Profesyonel rehberler eşliğinde, 1 Euro dahi ekstra ücret ödemeden gönlünüzce gezebileceğiniz turda, İngiltere (Londra, Birmingham, Liverpool, Manchester, York, New Castle, Stratford-upon-Avon, Oxford), İskoçya (Edinburgh, Glasgow), Kuzey İrlanda (Belfast), İrlanda (Dublin) ve Galler’i (Cardiff) ziyaret etmeniz mümkün.

 ingiltere londra

Londra, İngiltere

Dünyanın en kozmopolit şehirlerinden, İngiltere’nin başkenti Londra, yılın dört mevsimi, dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlıyor. Londra aynı zamanda, yalnızca İngiltere’yi ziyaret etmek için en iyi şehirlerden biri değil kesinlikle keşfedilmesi gereken şehirlerden biri. Ana turistik yerler olan British Museum, London Eye, Big Ben, Londra Kulesi ve Buckingham Sarayı’nı ziyaret ettikten sonra, Londra'yı bu kadar özel kılan şehrin diğer bazı noktalarını da keşfetmek gerekiyor. Örneğin, Covent Garden gibi bazı epik alışveriş noktaları var.

 edinburgh iskoçya

Edinburgh, İskoçya

İskoçya'nın başkenti Edinburgh, günümüzün genç ve modern yaşam dinamizmini tarihi ve dramatik bir atmosferle birleştiriyor. Dünyanın en büyük sahne sanatları festivali, 1000 yıllık bir kale olan Arthur's Seat ve harika manzaralara sahip kenti, her yıl en az 13 milyon kişi ziyaret ediyor. Ana festival zamanı olan ağustos ayı boyunca, artan nüfusuyla Birleşik Krallık'ın ikinci büyük şehri haline gelen Edinburgh birbiri ardına düzenlenen festivalleriyle gönülleri fethediyor.

irlanda dublin 

Dublin, İrlanda

İrlanda'nın başkenti ve en büyük şehri Dublin, bir köy kadar samimi ve modern, mükemmel sosyal ortamı, festivalleri, pub’ları, Dublin Körfezi'nin ve Dublin Dağları'nın müthiş manzarası ile herkese hitap eden kendi içinde bir maceraya davet ediyor. Dost canlısı bir şehir olan Dublin'de gezilecek yerleri bitirdiğinizde şehrin Howth veya Dalkey gibi büyüleyici sahil köylerine doğru keşfe çıkabilirsiniz.

 cardiff galler

Cardiff, Galler

Galler’in başkenti ve en büyük şehri Cardiff, son on yıl içerisinde ziyaretçi sayısını %50'den fazla artırmayı başaran bir Britanya Rüyası durağı. Cardiff Koyu, Senedd, Galler Millennium Centre, 2000 yıllık Cardiff Castle ve daha pek çok gezilecek yere sahip şehir, Galler milli ragbisi ve Galler milli futbol takımının da evi. Cardiff, Fransız ve İrlandalı ragbi hayranları başta olmak üzere Avrupa’nın dört bir yanından 15 milyona yakın ziyaretçi ağırlıyor.

 glasgow iskoçya

Glasgow, İskoçya

İskoçya'nın en büyük şehri ve İngiltere'nin üçüncü büyük şehri olan Glasgow, çoğunlukla Viktorya dönemindeki şehir merkezinin 19. yüzyılın New York’una benzerliği ile öne çıkıyor. Ancak Glasgow'un ihtişamı kendine ait. Bugün, çağdaş sanat, caz, kulüp, komedi, tasarım ve moda gibi alanlarıyla oldukça ziyaretçi ağırlayan şehir, Loch Lomond ve Trossachs Milli Parklarına yaklaşık yarım saat uzaklıkta bulunuyor. 

Britanya Rüyası’nın haricinde Avrupa Rüyası EKO ve PLUS olmak üzere iki farklı Avrupa turu seçeneği bulunan Avrupa Rüyası’nın, bunların yanında Balkan Rüyası ile İskandinav Rüyası rotaları da bulunuyor. Avrupa Rüyası’nın hayallerin ötesine geçen rotaları arasında. 

YORUMLAR

  • Henüz yorum yok.

YORUM YAP